st 23.11.2005 | Daniel Višňák

Jindřichův Hradec zvítězil 2:1 v prodloužení

Po domácí výhře nad Havířovem jeli uzavřít první polovinu soutěže hradečtí hokejisté do Jindřichova Hradce, ten ve svých posledních domácích utkání uspěl proti favoritům a tak se chtěl vytáhnout i proti Východočechům. Ti v zápase dlouho vedli zásluhou Romana Vondráčka, nakonec ale v 51. minutě vyrovnal na 1:1 Jaroslav Kocar a v prodloužení rozhodl o zisku jednoho extra bodu pro domácí úspěšnou tečí ještě Zdeněk Špergl. Hradec Králové se musel obejít od druhé třetiny bez zraněného Martina Koudelky a toho oslabení velmi znatelně postihlo hru hostů. Po týdenní přestávce pokračuje první liga příští středu, kdy hradečtí doma přivítají Kometu Brno.

V první třetině měli více ze hry domácí, branka se však podařila vstřelit hostům. Po úvodním oťukávání se jako první v zápase prosadil v přesilové hře Roman Vondráček, kterému od modré přihrával Tomáš Linhart, Vondráček nejprve Cháberu nepřekonal, ale poté co se k němu odrazil puk znovu se už nemýlil a poslal Hradec Králové do vedení. Inkasovaná branka domácí nikterak nezaskočila, ba naopak, valili na Koutského jeden útok za druhým, hradecký brankář ale všechny nájezdy ustál, při kombinaci Jihočechů na jeden dotek při něm stálo i potřebné štěstí a tak skončila první třetina jednobrankovým vedením hostů.

V náporu pokračovali domácí i ve druhé dvacetiminutovce, Koutský si ani v nejmenším nemohl stěžovat na nedostatek práce, byl to zejména on, kdo držel pro hosty stále naději, hlavně hubené jednobrankové vedení. Nejblíže k vyrovnání měli Jihočeši během svých dvou přesilových her ze začátku třetiny, ve 33. minutě zachránila Koutského dokonce horní tyč. Energetici měli pouze dva náznaky šancí, ale ani Vondráček, tak Fišer Cháberu nepřekonali. V samém závěru prostřední části hráli hráči od Vajgaru v pořadí již čtvrtou přesilovou hru, ale i této převaze se hosté dokázali s vypětím všech sil ubránit a držet vedení 1:0. Znatelné pro ně bylo také oslabení o zkušeného kanonýra Koudelku, který během druhé třetiny odstoupil ze zápasu kvůli zranění.

V závěrečné části se domácí už vyrovnání dočkali. V 51. minutě si počkal před hostující brankou na Kupecovu přihrávku Jaroslav Kocara vyrovnal. Před ním mohl ale strhnou dvoubrankové vedení na královehradeckou stranu Martin Kašík, ale sám před Cháberou nesupěl. Zápas nakonec dospěl do pětiminutového prodloužení, v něm se štěstí přiklonilo na stanu Vajgaru, když hned ve druhé nastavované minutě rozhodl o zisku dvou bodů pro Jihočechy tečí Jindrovy střely Zděněk Šperger.