Preview k zápasu
út 22.11.2005 | Redakce

Ve středu cestují hradečtí na jih Čech

Ve středu pokračuje první liga 26. kolem, které uzavře první čtvrtinu soutěže. Hradec Králové se představí na ledě Jindřichova Hradce, ten je v tabulce aktuálně na poslední příčce, ale v minulých kolech ukázal, že se s tímto umístěním nechce rozhodně smířit, když porazil vedoucí Ústí nad Labem, stejně tak jako druhý Havířov. Jihočeši letos nasbírali všechny body pouze před domácími diváky, jejich poslední duel s královehradeckými Energetiky skončil vítězstvím Hradce Králové 3:1, v průběhu závěrečné části to bylo ale stále 1:1, vítězství na stranu královehradeckých strhl až v 54. minutě Martin Koudelka a do prázdné branky pak přidal třetí gól kapitán Roubík.

Východočeským hokejistům se však v letošní sezóně nedaří ani trošku venkovní zápasy, všeho všudy dokázali zvítězit venku pouze jednou a to je hodně tristní bilance. Poslední vystoupení v Berouně skončilo nejtěsnějším možným rozdílem, když Energetici prohráli 1:0, ale je jasné, že bez vstřelené branky se vyhrát nedá. Jindřichův Hradec se navíc v posledních zápasech mohl spolehnout na dobré výkony svých brankářů, na jih Čech jezdí vypomáhat z nedalekých Českých Budějovic Jan Chábera, z Plzně pak Petr Jež. S novými posilami na brankářském postu se výsledky hned dostavily, venku hráči od Vajgaru prohrávali těsně, doma začali bodovat. Nejproduktivnějším Jihočechem je Vladimír Škoda, ten má na svém kontě prozatím 4 branky a 4 přihrávky. Mezi obránci je na tom nejlépe tamní odchovanec Jiří Vašíček, ten vstřelil 1 branku a na další 4 spoluhráčům přihrál.

Středeční utkání se Vám pokusíme přinést přímo z Jindřichova Hradce v podrobném ON-LINE přenosu, pokud by nám to tamní podmínky nedovolily, tak byste mohli sledovat na našich stránkách alespoň změny stavu.