čt 15.11.2018 | Jan Kousal, Klára Petrásková

Junioři podlehli Liberci 1:2 a vzdálili se od přímého postupu

Hradečtí svého soupeře téměř dvojnásobně přestříleli, na body to však nestačilo. Bílí Tygři totiž využili přesilovku a záhy přidali další trefu, Východočeši reagovali pouze snížením. Po prohře 1:2 jim tak patří 5. příčka ve skupině B a mají už pouze teoretickou šanci postoupit do play off přímou cestou.

První třetina veledůležitého utkání patřila oběma gólmanům. Dvěma výbornými zákroky se blýskl především hostující gólman Dvořák, který si poradil s Cikhartovou střelou z mezikruží i Drábkovým pokusem z bezprostřední blízkosti.

Góly začaly padat až v druhé dvacetiminutovce a skóre se podařilo otevřít Tygrům. Kovář se s pukem dobře vytočil před bránou a zadovkou prověřil Dvořáka. Ten betonem vyrazil puk jen k Dominiku Šeligovi, jehož bekhendová dorážka našla mezírku ve výstroji královéhradeckého gólmana – 1:0.

Na slovenského forvarda navázal o pár chvil později Michael Drábek. Ten vyrazil do přečíslení dva na jednoho a celou dobu dával najevo, že bude nahrávat. Když se potom rozhodl střílet, všechny Hradecké zaskočil svou trefou na 2:0. Ještě do přestávky však bylo sníženo a Mountfield byl rázem zoět ve hře o body. Puk, který se nebezpečně snášel do libereckého brankoviště, dopravil za Paříkova záda duchapřítomný Tadeáš Pinkas – 2:1.

Také ve třetí části byl k vidění zajímavý hokej bohatý na šance. Několik klíčových zákroků si připsal liberecký Lukáš Pařík, který spolu se svými spoluhráči úspěšně čelil hradeckému tlaku. Ten vygradoval v samotném závěru hrou bez brankáře, z níž ale Mountfield kýženou branku nevytěžil. Východočeši tak ze tří bodů nezískali ani jediný a přímý postup do play off se jim ještě více vzdálil v následující nadstavbě.

V rámci prodloužení branka nepadla, a tak se na rozuzlení čekalo až do šesté série samostatných nájezdů. Právě v ní totiž jediný úspěšný exekutor rozstřelu Vojtěch Jiruš přiřkl čtvrtý bod Liberci. Bílí Tygři tak z vyrovnaného duelu vytěžili maximum, naopak Hradec se pokusí získat vítězství v sobotním duelu před vlastním publikem.