Zápasy mládeže
so 24.1.2015 | Ondřej Novotný, Jan Vavřina

Junioři slaví pátou výhru v řadě. Proti Havířovu rozhodli v 59. minutě

Zápasové menu

Hradecká juniorka naposledy prohrála 19. prosince. Tehdy zajížděla na led Havířova, kde padla 2:3. A historie se v pátek tak trochu opakovala, jen v zrcadlovém provedení. Tentokrát přijeli Havířovští do východočeské metropole a i tentokrát zvítězili domácí. Aby toho nebylo málo, rozhodla, stejně jako v prosinci, poslední třetina. Konkrétně 109 vteřin před konečnou sirénou určil David Košař, že bude mít Mountfield na třetí Třebíč už dvanáctibodový náskok.

Z domácí aktivity gól nepadl, radovali se hosté

Junioři Hradce Králové začali první periodu velice aktivně. Úvodní tlak ale pro Hradecké branku nepřinesl, a tak se postupně dostával do hry i Havířov. Za zmínku ze strany Hradce stojí situace ze šesté minuty, kdy si pro puk sjel mezi kruhy Šeda, ale hned ho poslal do dobře vyjetého brankáře. Tomu však puk vypadl a k dorážce do prázdné brány zbývaly Miškářovi pouze milimetry.

Hlavním faktorem, proč se Hradečtí nemohli prosadit, byl jednoznačně, v bráně Havířova stojící, Filip Kostka, jenž se vytasil hned s několika povedenými zákroky. Pět minut před koncem periody se do otevřené domácí obrany rozjel Šmíd, doslova pod nohy mu ale skočili dva vracející se obránci a menší únik tak nebyl ani zakončen.

Skóre se ale přece jen do první sirény změnilo, a to když si zničehonic od mantinelu vybruslil hostující Radomír Churý a zakončil za záda Veselého – 1:0.

Hradecký obrat, havířovské srovnání

Druhá třetina byla už na branky o hodně úrodnější. Nejprve se snažili jít do dvoubrankového trháku hosté. Šmíd zavezl puk do útočné třetiny, následně ho přenechal Fejkovi, který ještě našel svého spoluhráče Caruka. Tomu ovšem puk nesedl na čepel ideálně a tudíž ani zakončení nebylo z jeho strany přesné. Ve 35. minutě přišlo první vyloučení zápasu, když na trestnou lavici putoval Hronek. V tu chvíli ale ještě nevěděl, že svému týmu naopak pomůže. Ve vlastním oslabení se totiž Mountfield dostal před bránu Kostky a v krkolomné situaci se Ondřej Kopta dokázal prosadit – 1:1.

Netrvalo dlouho a Hradečtí šli do vedení. V minutě 38. se k puku na modré čáře dostal Jaroslav Faltýnek a nechytatelnou bombou překonal havířovského brankáře – 2:1. Havířov se ale pod Bílou věží prezentoval povedeným a pohledným výkonem, a tak zanedlouho bylo po krásné individuální akci hostujícího Radomíra Churého znovu vyrovnáno. Ten totiž prokličkoval obranou Mountfieldu, a i když proti značné přesile, dokázal v tíživé situaci v pádu zakončit a zužitkovat tak přesilovou hru.

Vítěze zápasu určila až 59. minuta

Do poslední periody vstupovala obě mužstva viditelně nabuzena. Hradec měl sice po většinu času puk ve své moci, mnohdy to ale skončilo na brankáři Kostkovi. Stejně tak Havířov. Ten když se dostal do útoku, pokryl zase veškeré puky bez větších problémů Veselý.

Mountfield v závěru zápasu navyšoval svůj tlak do vysokých obrátek, a když už se zdálo, že největší šance Havířov ustál, projel přes modrou čáru minutu a čtyřicet devět vteřin před koncem David Košař, Filip Kostka zřejmě černou pryž ideálně neviděl, a tak zapadla za jeho záda. Tento gól byl nakonec i vítězný a Hradec si připsal v těžkém souboji další výhru, a to pátou v řadě.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Martin Bartoň 0 0 0 1 0
Petr Dudák 0 0 0 -1 0
Jaroslav Faltýnek 1 0 1 1 0
David Gančarčík 0 1 1 1 0
Lukáš Hercig 0 0 0 2 0
Filip Hronek 0 0 0 1 4
Ondřej Kopta 1 1 2 1 0
David Košař 1 0 1 1 0
Ondřej Kovářů 0 0 0 0 0
Patrik Kratochvíla 0 0 0 1 0
Marek Malinský 0 0 0 1 0
Martin Matějček 0 0 0 0 0
Jan Michálek 0 0 0 0 0
Patrik Miškář 0 0 0 0 0
Radek Pilař 0 0 0 0 0
Michal Procházka 0 1 1 0 0
Jan Skála 0 0 0 0 0
Aleš Suda 0 0 0 0 0
Vlastimil Šeda 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
František Veselý 60 18 2 16 88,89 1 0

Ohlasy k utkání

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
V první třetině, kdy jsme měli spoustu šancí, které jsme neproměnili, dal soupeř ze dvou střel jeden gól, my ze sedmnácti žádný. Do druhé části jsme nastoupili trošku jinak, trochu se to zlepšilo, ale rozhodující gól jsme dali asi až minutu čtyřicet před koncem. Za výhru 3:2 jsme rádi, Havířov hrál velmi dobře. Pro nás jsou to důležité tři body. Měli jsme jen pět obránců, uvidíme, jak to bude vypadat v neděli. Stále laborujeme s našimi zraněními a nemocemi.