so 23.10.2021 | Vladimír Vykoukal, Klára Petrásková

Junioři šli ve stopách A-týmu a poradili si s Bílými Tygry

Stejně jako A-tým, také hradecká juniorka narazila tento týden na Liberec. A stejně jako starší kolegové, také mladí Lvi vybojovali tři body! Zápas se netradičně hrál v Turnově v rámci oslav devadesáti let tamního hokeje, to ale Východočechy nerozhodilo. Vyrovnaný duel rozhodli v poslední třetině, kdy Kryštof Lang završil hattrick, Jakub Tichý nepovolil soupeři víc jak jednu branku a byla z toho výhra 3:1.

Utkání začalo ve velkém tempu, už v první minutě byly k vidění velké šance na obou stranách, liberecký Adam Měchura ani hradecký Vito Idžan však úvodní branku nevstřelili. V osmé minutě už se ale hosté mohli radovat. Dostali se do přečíslení dva na jednoho, které Kryštof Lang vyřešil individuálně a prudkou střelou propálil Daniela Krále – 0:1. Tygři mohli vzápětí vyrovnat, jenže Janu Huňorovi v nadějném zakončení zabránil jeden z beků Mountfieldu. Po první třetině tak Východočeši vedli o jednu branku.

Na začátku druhé periody byl blízko k navýšení náskoku Tomáš Perička, po jehož střele se puk vznesl nad branku a kutálel po břevně, Daniel Král však nepřehlednou situaci nakonec vyřešil. Tygři následně mohli vyrovnat v nabídnutých přesilovkách, recept na dobře chytajícího Jakuba Tichého v nich nicméně nenašli. I po prostřední části hry tak měli hosté navrch.

Už po necelých třiceti sekundách třetí třetiny bylo ale vyrovnáno. Adam Měchura se zmocnil kotouče v obranném pásmu, projel celé hřiště a krásnou individuální akci zakončil forhendovým blafákem – 1:1. Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho. V 51. minutě se v přesilovce čtyři na tři dostal kotouč ke Kryštofu Langovi, který z mezikruží propálil Krále – 1:2.

Tygři se rozhodně nevzdali a šli si za vyrovnáním, jenže Jakub Tichý svými skvělými zákroky držel svůj tým. V závěru to Liberečtí ještě zkusili v šesti, ani to jim ale nepomohlo. Těsně před koncem naopak vybojoval puk Kryštof Lang, který gólem do prázdné branky zkompletoval svůj hattrick. Hradec tak v souboji šelem zvítězil 3:1.

První třetina z naší strany nebyla úplně nejlepší, ta druhá už byla vyrovnanější. Troufnu si říct, že ve třetí části už jsme měli převahu, bohužel jsme ji gólově nevyužili, což je škoda. Chtěl bych hrozně poděkovat divákům, atmosféra byla skvělá a pro kluky to byl zážitek.