čt 11.1.2024 | Lukáš Mihal, Tomáš Prodělal

Juniorka se zvedá! Zlín v duelu o šest bodů porazila v prodloužení

Juniorka se začíná konečně zvedat! Po dvou výhrách doma vyrazili Východočeši do Zlína, kde je čekal soupeř v zápase o šest bodů. Lvi začali dobře, když už ve druhé minutě otevřel skóre Ondřej Zámečník, Berani vzápětí otočili, ale Tomáš Hora stačil ještě do konce třetiny vyrovnat. Ve druhé části vrátil hostům náskok Valdis Dommers, jenže ten nevydržel. Nakonec ale Adam Novotný přisoudil Hradci druhý bod v prodloužení a juniorům se zase dýchá o něco lépe.

Úvod zápasu patřil hostům, kteří také rychle vstřelili branku díky dorážce Ondřeje Zámečníka. V 11. minutě se Zlínští dostali do brejku tři na jednoho, který nakonec dokázal využít Martin Vaculík. Následně domácí obdrželi možnost početní převahy, když obrana Hradce byla až moc aktivní a propadla. Patriku Nábělkovi stačilo během dvouminutového trestu jen přesně umístit střelu z první. Na konci první části hry se skóre opět srovnalo, Hradec totiž dokázal využít svou přesilovku díky efektní dorážce s holí mezi nohama, kterou se prosadil Tomáš Hora. Do kabin se šlo za stavu 2:2.

Ve druhé třetině měli navrch Berani, i díky několika faulům ze strany Východočechů, Adam Laciga při jednom takovém orazítkoval tyč, ale do vedení šli Hradečtí, když se prosadila lotyšská posila Valdis Dommers, která uklidila ze slotu puk mezi betony. Zlín se snažil srovnat a měl několik šancí, mezi největší byla dorážka Martina Holby, který ale z velkého úhlu trefil jen boční síťku.

Do třetí části nastoupili domácí plní odhodlání vyrovnat, což se jim podařilo. Deset minut před koncem vystřelil Matěj Zavřel od modré, jeho rána byla tečována Zdeňkem Urbanem, takže brankář Vojtěch Mrázek neměl šanci zasáhnout. Poté byli Berani dále aktivní, ale otočit skóre nedokázali, následovalo tedy prodloužení.

Formát 3 na 3 tradičně přináší spoustu šancí, nejinak tomu bylo i tentokrát. Matěj Beneš dokázal předvést krásnou kličku, čímž se dostal sám před branku, navíc ještě naservíroval puk jako na zlatém podnose Adamu Novotnému, který už měl lehkou práci s umístěním puku do odkryté klece. Lvi, kteří odehráli čtvrté prodloužení v řadě, tak přidali třetí výhru za sebou.

Vojtěch Mrázek 60 33 3 30 90,91 0 0

Měli jsme bohužel špatný vstup do utkání, z toho pramenil tlak hostů, naštěstí jsme poté šli do vedení, první třetina nakonec skončila vyrovnaně. Ve druhé periodě byl zápas vyrovnaný, bohužel jsme po buly dostali branku. Do poslední části jsme šli s tím, že každý gól je dobrý. Myslím, že kluci se o ten bod rvali a že jsme si ho zasloužili, remíza byla asi spravedlivým výsledkem. V prodloužení jsme po našich šancích propadli a druhý bonusový bod jsme si nevzali.