so 24.11.2018 | Jan Karel, Petr Šatalík

Juniorka zakončila základní část porážkou. V prodloužení podlehla Spartě 0:1

Již bez šance na přímý postup do play off sehráli junioři Mountfieldu HK poslední duel základní části. Pod Bílou věž přijela pražská Sparta. Zápas plný zajímavých situací nepřinesl v šedesáti minutách gól, Východočeši neproměnili ani trestné střílení a v prodloužení mohli litovat, když Prchal rozhodl v přesilovce o tom, že větší porce bodů z tohoto klání zamířila do hlavního města.

Úvodní dějství nastínilo charakter utkání

První třetina duelu mezi Lvy a Spartou přinesla řádnou porci soubojů, tvrdé hry a agresivity. Ve všech těchto aspektech byli Východočeši o něco lepší. K vedení jim to ale nestačilo. Proti byl hlavně gólman Škorpík, který zmařil dvě až tři gólové šance Mountfieldu. Hra však byla velmi vyrovnaná i Pražené měli šanci na otevření skóre.

V první desetiminutovce stojí za zmínku hlavně akce, kterou zakončoval Poppel po nahrávce Pajera, jehož střela jen těsně minula levý horní roh brány Pražanů. V druhé části dvacetiminutovky zahrozil hned dvakrát hostující Pšenička. Hlavně jeho druhá individuální akce byla ukázková. Nejprve si poradil s bekem a poté vystřelil na lapačku Vacka, který však předvedl skvělý zákrok a nepustil Spartu do vedení.

Mountfield promarnil i trestné střílení

Druhé dějství bylo z pohledu diváka o mnoho atraktivnější než první perioda, a tak jediné, co mu chybělo, byly góly. O aktivitu se starali hlavně Lvi, kteří byli na ledě aktivnější a Pražany přehrávali. Elánem hýřil zejména Poppel, který měl dvě gólové příležitosti, ty mu však výborný Škorpík zlikvidoval. I Vacek byl ale stoprocentní, oba gólmani předváděli precizní výkon.

Sparťané neměli téměř žádnou brankovou příležitost. A po samostatných únicích Pajera a trestném střílení kapitána Kukly to mohli jít Hradečtí do vedení. Jenže v brankovišti Sparty úřadoval Škorpík, a proto se skóre neměnilo ani po čtyřiceti minutách.

Oba gólmani udrželi čistá konta

Ve třetí třetině hráči z hlavního města přidali na obrátkách a na hře to bylo vidět. Tato část hry byla opět ukázkou tvrdého bojovného hokeje, kde se draze platil každý centimetr ledu. Do první velké šance se dostal Mountfield HK. To, když celá jeho útočná formace přejela útočnou modrou čáru a šla do situace tři na jednoho. Škorpík však vytasil další famózní zákrok, a tak i po této akci byl stav stále 0:0.

Na druhé straně se blýskl Vacek, když zmařil jasnou tutovku hostujícího Pšeničky. Ten se společně se svým spoluhráčem ocitl ve vlastím oslabení sám před Vackem, který mu však efektním zákrokem betonů gólovou radost zkazil. A poslal tak utkání do prodloužení.