so 7.10.2017 | Matouš Soukup

Kanonáda mladšího dorostu! Lvi uštědřili Havlíčkovu Brodu debakl 11:4

Do utkání druhého s třetím vstoupily týmy s rozvahou a po vyrovnané první třetině měly oba k vítězství stejně daleko. Druhá pasáž ovšem odstartovala doslova gólové hody, během kterých se dokonce Filip Boštík blýskl hattrickem. Lvi neměli se soupeřem slitování a přidávali jeden gól za druhým. Především šest vstřelených branek Mountfieldu během devíti minut znamenalo, že si Havlíčkův Brod odvezl nadílku jedenácti gólů.

První dvacetiminutovka nabídla branku na každé straně

Úvod zápasu přinesl z obou stran poněkud opatrnější tempo. O něco aktivnějším dojmem působili domácí hráči, jenže ani z jejich snahy větší šance nevzrostla. Před polovinou prvního dějství dostali Havlíčkobrodští výhodu přesilové hry, se kterou naložili náramně. Krásnou útočnou akci sehrála trojice Fiala – Vyvial – Marek Kopic, přičemž poslední jmenovaný zakončoval do odkryté klece – 0:1.

Příležitost přesilovky měli i Lvi, ale jejich snaha gólem neskončila. Celkově hra v první periodě mnoho hokejové atraktivity nepřinesla, k vidění byly hlavně nepřesnosti a ojedinělé individuální akce. Skóre se však měnilo ještě jednou. Jakub Naar ve 13. minutě dobře ukryl svoji střelu od modré čáry a bylo vyrovnáno – 1:1. Tým z Vysočiny sice znovu dostal možnost přesilové hry, druhý gól ani po pohledných akcích nepřidal.

Lvi zasypali svého soupeře šesti trefami za devět minut

Vstup do druhé části s sebou přinesl stále trvající početní výhodu hostí, hned po ní se ale radovali Hradečtí. Navrátilec z trestné lavice Šedivý dojel kotouč za brankou a přesně našel najíždějícího Jana Juštu– 2:1. Gólem posílený Mountfield dál hýřil aktivitou a zanedlouho se opět dočkal trefy. Na konci pěkné akce byl opět Jan Jušta – 3:1.

Černá pasáž pro hosty stále pokračovala. Čtvrtý gól totiž Havlíčkobrodská obrana po svém nedorozumění doslova darovala Filipu Boštíkovi – 4:1. Neuběhly ani dvě minuty a po tečované střele od modré čáry se Filip Boštík radoval podruhé – 5:1. A stejný hráč se nedlouho poté radoval z hattricku! Po přihrávce zpoza brány uklidil kotouč do branky – 6:1.

Kdo čekal změnu obrazu hry ve druhé polovině třetiny, mýlil se. Dokonce ve vlastním oslabení ujel a krásnou akci i zdárně zakončil Dominik Šedivý – 7:1. Hradečtí byli u každého kotouče, jejich soupeř se stěží bránil. Hra se pak rozdrolila díky častým vyloučením, což vyplynulo i v druhou trefu Havlíčkovu Brodu z hole Dana Fialy – 7:2. Tím byl účet divoké druhé třetiny završen.

Hradečtí byli při chuti i v poslední části, Brod zmírnil debakl

Závěrečná část pokračovala dál ve stejném duchu. Domácí Mountfield nadále dominoval, což po minutě a půl dokázala i osmá branka Lukáše Pajera – 8:2. Gólové hody neúnavně pokračovaly, po vlastní povedené akci se o dvě minuty později radoval Matyáš Budina – 9:2. Uběhlo pouze 8 sekund a gólu se dočkal i soupeř. Střelou z levého kruhu se prosadil Josef Dáňa – 9:3.

Pověstná desítka byla dokonána ve 48. minutě během přesilové hry. Filip Lang si pohrál s brankářem a zakončoval do prázdné klece – 10:3. Odevzdaný tým Havlíčkova Brodu už se zřejmě viděl mimo led, ale gólový apetit domácích neupadal. Jedenáctou trefu přidal ranou od modré Jakub Naar – 11:3. Závěr zápasu se odehrával v uvolněné atmosféře, při které se ještě o zkorigování stavu zasloužil Josef Dáňa – 11:4.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Utkání rozhodla druhá třetina, kterou jsme vyhráli 6:1. Dali jsme krásné góly po pěkných akcích, celkově šlo o povedenou část. Naopak po první třetině jsme v kabině zvyšovali hlas, aby byli důraznější a častěji se drželi na puku. Poslední dvacetiminutovka už se hlavně dohrávala.

Petr Beránek (BK Havlíčkův Brod):
Z naší strany byla první třetina hodně opatrná, nakonec i nerozhodně skončila. Do druhé části jsme vstoupili špatnou nohou a přišlo deset minut hrůzy. V těch jsme dostali po dobře vypracovaných akcích soupeře šest gólů. Byli jsme v zápase všude pozdě a je možná dobře, že náš tým dostal takovou facku. Teď už všichni ví, že nesmí na ledě vypustit ani vteřinu z žádného zápasu.