st 25.10.2006 | Daniel Višňák

Kometa veze z Hradce tři body za vítězství 1:2

Veliké drama sledovalo bezmála tři tisíce diváků v Hradci Králové. Ve středu přijela na východ Čech třetí Kometa Brno s jasným cílem, kterým bylo odčinit porážku právě s hradeckými z prvního kola. Energetici měli do zápasu tradičně dobrý vstup, po první třetině vedli díky pohotové dorážce Petra Haluzy. V prostředním dějství ale Moravané srovnali krok Šůrkem a když v poslední třetině neuspěl ve dvou stoprocentních šancích hradecký Diviš, udeřilo znovu před Hylákem. Vítězný gól si připsal přesilovkovou střelou od modré Patrik Moskal a rozradostnil tak bezmála stovku brněnských příznivců, kteří celé utkání mohutně svůj celek povzbuzovali, stejně tak jako výborní domácí fanoušci.

Audio hodnocení J. Mičky

Po vzájemném oťukávání se oba brankáři seznámili prvně s pukem až z přesilových her. Jako první ji hráli domácí, ale Maláč byl pozorný, stejně tak jako na druhé straně Hylák v době kdy na trestné lavici pykal Suchý. Skóre se měnilo až ve 14. minutě, to nejprve vyhodil puk do hlediště Špelda a za dalších 18 vteřin ho napodobil David a domácím se tak otevřela veliká šance v podobě dvojnásobné přesilové hry trvající 1:42 minuty. V její druhé půli vypálil na Maláče tvrdě Suchý, brněnský gólman jeho dělovku pouze ztlumil, poté mu vypadla z výstroje k tyči, kde číhal pohotový Petr Haluza a rychlou dorážkou poslal Energetiky do vedení. Ti mohli svůj náskok navýšit do konce třetiny ještě z několika přesilových her, ale Maláče už nepřekonali.

V prostřední části hry hosté dokázali náskok hradeckých poměrně rychle vymazat, v 25. minutě po rychlé kombinaci prvním letošním gólem vyrovnal v přesilové hře Michal Šůrek. Krátce poté hráli brňáci v další početní převaze, Energetici se už ale ubránili. Tempo hry se postupem času stále zvyšovalo, v pozoru musel být zejména gólman Maláč. V polovině zápasu přišla na řadu již druhá dvojnásobná převaha domácích, tentokrát už ale pouze půlminutová, Maláč byl sice v jednom ohni střel, ale puk za svá záda nepustil. V samém závěru prostředního dějství se musel ukázat i Hylák při dvou nebezpečných situacích před jeho brankou.

Závěrečná dvacetiminutovka začala sólovým nájezdem Diviše a jeho tyčí. Při úniku hradeckého útočníka se však zranil brněnský brankář Maláč a musel tak přenechat místo v brance Tomáši Kubešovi. Ten se poprvé seznámil s pukem až po dalších pěti minutách hry, střelou z úhlu ho prověřil Domin. Deset minut před navršením šedesáté minuty nakonec přišel rozhodující moment utkání. Domácí se nejprve bránili mohutnému náporu hostí z přesilovkového zámku, Diviš ale stihl rozehrávku hostí vypíchnout a Jaroslav Roubík sebral ještě všechny síly a dral se sám na Kubeše. Ten jeho střelu vyrazil, touš se ale dostal na hůl Diviše, ten však neměl evidentně neměl svůj den a z dorážky omítl opět ve stoprocentní šanci vyrovnat. Z následného protiútoku rozhodla Kometa o své výhře, 14 vteřin před návratem Komy na led vystřelil na modré Patrik Moskal a puk se zastavil až o síť Hylákovy branky – 1:2. Domácí se vyrovnání mohli dočkat ještě několik vteřin před koncem, ale po perfektním signálu z dalšího úniku neuspěl ani Šebek, stejně tak jako kapitán Roubík z dorážky.

Hradečtí hokejisté tak podruhé v sezóně ztratili body. I přes tuto porážku zůstávají ale stále na prvním místě s náskokem dvou bodů nad Chomutovem, který bude jejich dalším soupeřem. Právě v sobotu se představí v přímé bitvě o udržení vedoucí pozice Energetici v Chomutově, kde je čeká opravdový křest ohněm. Na toto utkání můžete jet s FfanClubem, který pořádá na utkání 15. kola autobusový zájezd. Více informací se dozvíte na tel. č. 604/973 086.

Audio hodnocení J. Mičky (autor Václav Plecháček - ČRoHK 90,5 FM)

Jiří Mička (asistent trenéra Hradce Králové):
Chtěli jsme zápas odehrát s velikým nasazením a ve vysokém tempu, to se nám podařilo. Hráči odvedli na ledě maximum, ale zradila nás koncovka a přesilovky. Zlom byl, že jsme nedokázali dát gól na 2:0 a za stavu 1:1 Ríša Diviš nedal nájezd a poté ani svou druhou šanci v oslabení. Hned prakticky z protiútoku Brno dalo vítězný gól. Dneska tomu chybělo trošku štěstí, potřebovali jsme tam puk natlačil doslova i s gólmanem. Porážka nás mrzí, ale jedeme dál. Teď nás čeká těžká série několika zápasů, musíme se soustředit už na Chomutov.

Petr Haluza (útočník Hradce Králové):
Dneska to bylo o tom kdo dá góly, my měli hodně šancí, ale neproměnili jsme je, horší jsme určitě nebyli. Můj gól byl šťastný, odražený puk, o kterém brankář nevěděl. Brno dobře bránilo, měli jsme sice hodně přesilových her, ale těžko se nám prosazovalo, je pravda, že jsme asi měli chodit více před branku do dorážek. Věřím, že nás dnešní porážka nepoznamená a budeme pokračovat ve výkonech, které jsme předváděli doposud.

Lubomír Oslizlo (hlavní trenér Komety Brno):
Do Hradce jsme jeli s jediným cílem, kterým bylo vítězství a oplacení naší porážky. První třetina byla poznamenaná řadou našich vyloučení, domácí šli z přesilovky 5 na 3 do vedení. My jsme ve druhé třetině vyrovnali a pak soupeře už do moc šancí nepustili. V závěrečném dějství jsme přidali opět z přesilové hry druhý gól a zápas dovedli do vítězného konce. Ve výhru jsem věřil už v autobuse, cestou do Hradce, museli jsme tady vyhrát, bylo to těžké, ale zvládli jsme to. Tomáš Kubeš výborně zaskočil za Pavla Maláče, když šel na led, tak jsem věřil, že to zvládne, v přípravě chytal výborně a stejně tak si vede i ve Velké Bíteši. Za poslední rok udělal obrovský pokrok.