ne 24.11.2013 | Martin Voltr

Konečně pohodová výhra! Hradečtí přejeli poslední Chomutov 4:0

Takové utkání hokejisté hradeckého Mountfieldu i jejich fanoušci potřebovali, Východočeši si konečně došli pro jednoznačné vítězství! Na domácím ledě si poradili s posledním Chomutovem, který nedokázal navázat na páteční vzestup a tentokrát nedostal šanci. Pavel Kantor vychytal svou třetí nulu, Hradečtí v poklidu sebrali tři body za výhru 4:0 a upevnili si druhé místo v tabulce!

Co hosté nechtěli, přesně to se v první minutě stalo

Utkání vypuklo ještě lépe, než si drtivá většina diváků na hradeckém stadionu představovala. Hned po 36 sekundách se totiž domácí dostali do vedení! Tomáš Mertl zatáhl kotouč do pásma a na pravém kruhu chvíli zvažoval přihrávku. Místo toho ovšem zvolil střelu, která i z ostrého úhlu prošla za záda brankáře Martina Růžičky – 1:0!

Piráti mohli brzy odpovědět v přesilové hře. I když jim nevyšla, za nepříznivého stavu několikrát spustili výborný pohyb v pásmu domácího týmu, který byl trochu pasivní. V šancích hostů ale vždy na poslední chvíli zasáhla hokejka některého z obránců. Pořádně rušno tak bylo zase na druhé straně, kde Růžičkovi vypadla Šimánkova střela těsně vedle tyče. Chomutov pak kontroval podobně rychlým vpádem Davida Hrušky, jenž z dálky dokonce trefil tyčku.

Ve dvanácté minutě si svou první početní výhodu zahráli také hokejisté Mountfieldu. Elitní formace i s navrátilcem Jaroslavem Kudrnou v ní spustila velkolepý tlak, který se ale zhodnocení nedočkal. Od tohoto momentu Hradečtí ledové ploše vládli a jen několik špatných odskoků puku, které potkaly třeba Mertla nebo Švagrovského, je připravilo o možnost přidat druhý gól.

Další rychlý úder dostal Hradec na bezstarostnou vlnu

Hosté si po první části určitě potřebovali říct pár věcí. Po návratu do hry to ale vypadalo, jako by v kabině probírali všechno, jen ne hokej. Po dvou minutách hradeckého tlaku se domácí konečně dostali k zakončení, Pláňkovi sice ještě kotouč v kličce sklouzl, jenže dojíždějící Vladimír Škoda ho dokázal okamžitě poslat do prázdné – 2:0.

Východočechy pak povzbudila ještě přesilová hra, kterou první útok hrál opět famózně, přesto ji ale opět nedokázal zužitkovat. Hradec hru kontroloval a třeba Martin Podlešák mohl z brejku přidat třetí kousek. Chomutovské šance vždy končily v neurčitu, a když už si s nimi hradecká obrana neporadila, zasáhl bezchybný Pavel Kantor.

Ze třetí početní výhody se už Mountfield dočkal. Bylo to ale hodně kuriózní cestou. Jaroslav Kudrna posílal přihrávku Jiřímu Šimánkovi, jenže kotouč se vznesl do vzduchu a kapitán Pirátů Bartečko si ho neuvěřitelně zasmečoval do vlastní sítě – 3:0!

Na obou koncích hřiště byl jednoznačně znát rozdíl v kvalitě týmů. Po několika pasážích strávených na hradecké polovině domácí prchli a zařídili svým fanouškům další radost. V přečíslení přenechal Knotek puk Martinu Podlešákovi, který bez potíží trefil bližší růžek. Tou dobou už pod Bílou věží vládla naprostá hokejová pohoda a domácí kráčeli za jasným vítězstvím – 4:0!

Klidný závěr za mohutných oslav hradeckých fanoušků

Čtyřgólové vedení domácím stačilo, soupeř se pokoušel poprvé zapsat do skóre ve své druhé přesilovce zkraje třetí části. Dobrou šanci v ní měl Josef Balej, jenž ale z úhlu nedokázal přehodit Kantorův beton.

Pak už zase ledové ploše neochvějnou rukou vládly hradecké barvy. Ve 47. minutě byl v úniku faulován Vladimír Škoda a dostal šanci si svůj nájezd zopakovat, jenže v trestném střílení si na Růžičku nepřišel. Stejně jako v další přesilovce první formace, která prokazovala bezmála reprezentační formu a díky ní si Piráti na dětský den často připadali jako na kolotoči.

Hradečtí snad ani nepřemýšleli o tom, že by Pavel Kantor mohl přijít o třetí nulu v sezóně. V závěru už víceméně žádnou práci neměl, zato jeho spoluhráči v poli se snažili zakulatit gólový účet nedělního večera na číslo pět. Nepodařilo se to ale unikajícímu Knotkovi, rychlonohému Červenému nebo v úplně posledních vteřinách skvěle bojujícímu Rouskovi. Svatostánek Mountfieldu i tak už dávno slavil jednoznačné vítězství nad bezradným protivníkem.