so 16.2.2013 | Filip De Bolle, Martin Voltr

Lvi zvládli souboj obratů a po čtyřech letech vyhráli v Kadani

Nebyla to zrovna vysněná destinace pro předposlední kolo základní části. Hradec Králové už čtyři roky nedokázal na kadaňském ledě zvítězit, ovšem tentokrát to potřeboval jako sůl. Srdce východočeského příznivce po jedenácti minutách za nadějného vedení 2:0 plesalo, když ale Severočeši zvládli rychlý obrat, bylo zralé na infarkt. Hokejisté se ovšem zlomit nenechali! Ještě před polovinou utkání byli znovu napřed a v honbě za play-off už žádný další zvrat nedopustili. Dvě branky Luďka Brože naopak potvrdily vítězství Hradeckých 6:3, které znamená jediné – výhra v posledním domácím zápase s Berounem je bez ohledu na výsledek Benátek posune do vyřazovacích bojů.

Hradecké vedení vzalo za své v oslabení

Hradečtí prožili vynikající vstup do utkání. Už ve 45. sekundě využil Michal Tvrdík přesilovou hru a rychle poslal Lvy do vedení. Domácí poté byli aktivnějším týmem, ale trápili se v koncovce. Ve velké šanci se v deváté minutě ocitl Gajovský, ale z blízkosti minul. A tak to byli znovu Východočeši, kdo se dočkal branky, po povedené kombinaci zakončil do prázdné klece Jan Berger – 0:2.

Vedení ale hradeckému týmu nevydrželo dlouho. V 15. totiž putovali na trestnou dva hokejisté zároveň a Kadaň tuto příležitost využila beze zbytku. Nejprve se od modré trefil Tomáš Schmidt a v pokračující klasické výhodě z levého kruhu vyrovnal Petr Jíra – 2:2. Domácí byli i nadále lepším týmem, ale obrana hostí další vážné ohrožení branky nepřipustila.

Smutek se brzy změnil v radost

Do druhé části vstoupili lépe Severočeši a ve 23. minutě dokonal obrat Karel Ton, který dorazil puk do prázdné branky. Domácí radost ale trvala jen dvě a půl minuty. To totiž Patrik Moskal natlačil puk do sítě i s domácím brankářem. A druhý obrat zápasu dokonal Petr Haluza, který využil chyby Strmeně a po Zukalově nahození dorazil puk do prázdné branky – 3:4!

Kadaňskou jedničku poté vystřídal Jan Kaššák. V polovině třetiny ujížděl sám na branku Gajovský, ale při blafáku přestřelil branku. Na druhé straně si Kaššák poradil s kličkou Petra Haluzy, to Filipu Luňákovi musela po Szakalově střele pomoci tyč. Před koncem třetiny ještě dostal Sportovní klub výhodu přesilové hry 4 proti 3, ale žádná z jeho střel od modré se neuchytila.

Probuzený střelec pojistil triumf

Kadaň tak byla při vstupu do třetí části za hradeckými hokejisty o gól pozadu, což mohli učinit minulostí Ton a Kaše. Dostali se do přečíslení, ale druhý jmenovaný ho nedokázal přesně zakončit. Na druhé straně proti Čápově střele skvěle zareagoval Kaššák.

Velmi důležitý moment přišel v 52. minutě. Hradečtí zahrávali přesilovou hru a potřetí v zápase ukázali, jak ji dokáží využít! Po 27 sekundách vypálil od modré Luděk Brož a přesnou střelou k tyči zvýšil skóre – 3:5. Čtyři minuty nato mohl domácím ještě zajistit naději Hafenrichter, ale jeho samostatný únik skončil na betonech Luňáka.

Poslední šancí Kadaně tak byla hra bez brankáře, navíc znásobena hradeckým oslabením. Domácím však přesilovka šesti proti čtyřem nevydržela ani půl minuty, neboť z vlastního pásma vyslal přesný kotouč Luděk Brož a svým druhým úderem večera upravil skóre na konečných 3:6.