st 17.10.2012 | Jakub Vais, Sanny Muharem

Medvědí doupě vyloupeno! K výhře 5:1 pomohl i Kubicův hattrick

Východočechům se podařilo uspět na ledě Berouna. Hradečtí hokejisté se ujali na konci první třetiny vedení, které již po zbytek celého zápasu nepustili. Domácí hráči sice ještě ve dvaadvacáté minutě snížili, svěřenci trenéra Martina Hostáka pak ale dalšími góly vítězství potvrdili. Do hradeckého brankoviště se postavil gólman Filip Luňák. K výhře pomohl výrazným způsobem i Zdeněk Kubica, jenž vstřelil rovnou tři branky. Hokejisté zpod Bílé věže se také dvakrát prosadili v početní výhodě.

Hradečtí jeli do Berouna s cílem bodovat. Do branky postavil trenér Martin Hosták gólmana Filipa Luňáka, jenž za svá záda pustil jen jednu branku. V sestavě Královéhradeckých naopak chyběl Václav Čížek a Michal Tvrdík, oba trápí zranění.

Královští lvi udeřili v závěru třetiny

Úvod posledního utkání první čtvrtiny základní části se nesl v opatrném duchu a oba týmy se v úvodu spíše oťukávaly. Hradec se k zajímavým příležitostem dostal poměrně záhy, když si po necelých třech minutách zahrál přesilovku. Hosté ji nesehráli špatně, ale veškeré střely posílali do připraveného Bendy, který se dnes postavil mezi berounské tyče. Početní výhodu si posléze vyzkoušeli i Medvědi, ale největší akce Tomáše Karpova skončila střelou vedle.

Hradec se po ubráněných oslabeních dostal k dlouhé převaze v útočném pásmu. Zajímavé šance Říhy nebo Chmelíře skončily pouze střelami vedle. Hradec se snažil o vstřelení branky i nadále. Zajímavé přečíslení dva na jednoho zastavil právě ten jeden, berounský bek Aleš Knesl. Hradec nakonec svůj tlak korunoval zaslouženou brankou, když se v prostoru před brankou prosadil Zdeněk Kubica – 0:1.

Hradec se dostal do trháku

Jeden z klíčových momentů utkání přišel hned po začátku druhé části. Rychlou souhru Hradeckých zakončil přesnou střelou Jakub Luštinec a zvýšil tak na 2:0. hned poté pak mohl další branku Hradce přidat, ještě loni kapitán Berouna, David Švagrovský, ale jeho ránu Benda vyrazil. Hostující Brož následně putoval na trestnou lavici a Beroun tuto přesilovku již využít dokázal. Nahozený puk vyrazil Luňák pouze před sebe a na hokejku dotírajícího Pavla Klhůfka, který zakončil přesně – 1:2.

Beroun vstřelená branka nakopla a bylo to hned na jeho hře znát. V pětadvacáté minutě měli Medvědi hned tři šance, které klidně mohly skončit gólem, ale nestalo se. Berounu aktivita nevydržela moc dlouho a jednoho ze zaváhání obrany se snažil těsně před polovinou zápasu využít Luděk Brož, který jel sám na branku, avšak zakončil jen do připravené lapačky Bendy.

Královští Lvi se gólu dočkali, přesilovku využil po zmatku před brankou Petr Haluza – 1:3. Na rozdíl jediné branky mohl za necelou minutu snížit Karpov, ale byl čistě zastaven. Využít přesilovou hru dokázali svěřenci trenérů Hostáka a Pospíšila ještě jednou. Doležalovu chybu ve středním pásmu potrestal v úniku opět Zdeněk Kubica – 1:4. Berounská dvojice Karpov a Vostřák se v posledních vteřinách ještě pokusila vyzrát na Luňáka, ale neúspěšně.

Východočeši si vedení uhlídali

Stejně jako ve druhé, tak i ve třetí části se na začátku třetiny děly velice zajímavé věci. Ve vlastním oslabení pláchl po levé straně Pavel Vostřák a jeho ránu zastavil Luňák v lapačce. Sudí Schmejkal nejprve ukázal gól, jelikož se domníval stejně jako domácí hráči, že puk s lapačkou byl za brankovou čárou. Jenže po sérii diskusí byla branka odvolána a jelo se trestné střílení za faul na Vostřáka. Pavel Vostřák si dokázal Luňáka položit, ale dostal se už do těžkého úhlu a trefil tyčku.

Medvědům se poté naskytla přesilová hra za příliš mnoho hostujících hráčů na ledě, která však zůstala nepotrestána. Tempo utkání upadalo a Hradec si víceméně už jen hlídal vedení. Skóre se v poslední části také jednou měnilo, když se po přesném pasu prosadil už potřetí v zápase Zdeněk Kubica a po vstřelení hattricku sundal helmu a smekl – 1:5.

Závěr utkání se hrál bez zbytečného přerušování a také bez šancí. Hradec si tak z Berouna veze zasloužené tři body.