ne 11.9.2016 | Lenka Jonešová

Mladší dorostenci obrat nedokonali. Se Slavií padli 3:4 po prodloužení

Na vítěznou šňůru z předešlých tří utkání chtěli navázat hradečtí mladší dorostenci. V cestě za body jim ale stál celek Slavie Praha, jenž se jako první ujal v 19. minutě vedení. Do druhé třetiny však hradečtí mladíci nastoupili v aktivnějším tempu, které brzo přetavili ve vyrovnávací i vedoucí branku, o níž se postaral Morong. V tu chvíli však začala stíhací jízda Pražanů, kteří dokázali i na třetí hradecký gól odpovědět. Následovalo tak pětiminutové nastavení, ve kterém Slavii vystřelil bonusový bod navíc Šimon Vlček.

Slávisté z dorážky otevřeli skóre utkání

Celek mladších dorostenců Mountfieldu chtěl ve čtvrtém kole extraligy navázat na předešlá utkání, která se jim vyvedla přímo na jedničku. V neděli ve velké hale FORTUNA arény přivítal Slavii Praha. Byli to právě domácí, kdo měl na hokejkách první šanci utkání, Jan Jušta se dostal k dorážce, jenže betony hostujícího brankáře přehodit nedokázal.

Následující pasáž byla plná nepřesností na obou stranách, kdy se ani jeden z celků nedokázal na delší dobu usadit v útočném pásmu. Poté se ale kotouče ujal kapitán hostů Havrda a hradecký strážce svatyně s ním měl plné ruce práce. Na druhé straně kluziště byl později faulován Vojtěch Síla a nařízeno bylo trestné střílení, které však domácí útočník neproměnil. Když v devatenácté minutě otevřel skóre střetnutí Jakub Janča, odcházelo se do kabin za stavu 0:1.

Zlepšená hra přinesla Mountfieldu ovoce

Do druhé periody vstoupili domácí o poznání aktivněji, což bylo vidět i na počtu vytvořených šancí. Srovnávací gól měl na holi Marek Pelda, jeho střela však v závěrečné fázi jen těsně minula tyč Dusilovy svatyně. Pořádně horko bylo na druhé straně i Vackovi, na kterého sám ujížděl Křenek. Černou pryž však za pozorného Vacka nepropasíroval.

Hradečtí mládežníci se usadili před Dusilem, hostující obránci jim příliš prostoru před bezchybným gólmanem nenechali. Jenže v osmatřicáté minutě bylo kouzlo slávistického brankáře prolomeno. Morongovu střelu dokázal sice ještě vyrazit, v klubku těl před bránou se však nejlépe zorientoval Vojtěch Síla, který už se nemýlil a srovnal stav zápasu na 1:1.

V nastaveném čase rozhodl hostující Vlček

Ve třetí dvacetiminutovce Hradečtí navázali na povedenou předchozí třetinu a brzy strhli vedení na svoji stranu, když na 2:1 zvyšoval Matěj Morong. Pražané však dokázali uzmout ztracené vedení zpět po přesně mířené střele Jakuba Janči, pro kterého se jednalo o druhou branku střetnutí. Jenže vyrovnaný stav trval pouhých dvacet vteřin. Mountfield totiž vymyslel nejlepší odpověď a po povedené kombinaci rozvlnil Martin Soukup síťku za Dusilem již potřetí.

Gólová přetahovaná pokračovala i v poslední desetiminutovce. Hráči Slavie vybojovali kotouč ve středním pásmu a mířili v situaci dvou na jednoho na domácího muže v masce. Střelec dvou slávistických branek Janča přihrál puk na Davida Kižlina, jenž se s ničím nepáral a ranou pod víko srovnal na 3:3. Rozhodnout těsně před koncem třetiny mohl kapitán Poppel, jeho šanci však Dusil vytěsnil mezi tři tyče a následovalo tak prodloužení ve třech na obou stranách.

V nastavení měl vítězný gól na hokejce Poppel, jeho střela však orazítkovala jen břevno Dusilovy brány, a tak se na druhou stranu vydali hosté. Ti už mířili přesně do černého a zásluhou Šimona Vlčka tak uzmuli bonusový bod na svoji stranu – 3:4.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
V první řadě chceme pogratulovat Slavii k vítězství. Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně, bohužel jsme ale měli přesilovku pět na tři, která se nám nepovedla a trochu nás to rozhodilo. Ta třetina už pro nás pak byla taková, jaká byla, nevyvinuli jsme si tlak, nešli jsme do brány. Po domluvě jsme v druhé třetině hráli dobře, vyrovnali jsme a zavřeli Slavii. Měli jsme několik šancí, ale náskok do třetí části jsme si bohužel nevytvořili. Třetí perioda se hrála nahoru dolů, myslím, že to byl slušný dorostenecký hokej. V prodloužení jsme bohužel gól nedali a oni z protiútoku, kdy nám soupeř vyjel z rohu, rozhodli zápas. Bod navíc si tak odveze Slavia.

David Kuna (HC Slavia Praha):
Jsme hrozně rádi, že jsme tady dnes uhráli dva body. V utkání byly momenty, zvlášť ve druhé třetině, kdy byli domácí lepší, což musím uznat. Mají velmi silný tým, takže pro nás to jsou vynikající body. Na druhou stranu jsem hrozně rád, že kluci na konci zápasu, když jsme dvakrát prohrávali 1:2 a 2:3, ukázali touhu, že zápas nechceme odevzdat. Prodloužení tři na tři je pak vabank. Domácí trefili břevno, my jsme taky měli nějaké šance, takže tam už pak těžko někoho favorizovat. Ale jak říkám, pro nás jsou tady dva body jako normální vítězství.