ne 9.10.2016 | Martin Voltr

Mladší dorostenci poprvé bez bodu, ztratili dobře rozehraný duel v Boleslavi

Nejmladší z akademických kategorií Mountfieldu HK má za sebou polovinu úvodní extraligové části. Na devátý pokus mladší dorostenci vůbec poprvé ztratili všechny body, když prohráli v Mladé Boleslavi 3:5. Hradečtí sice dvakrát vedli a ve třetí třetině se schylovalo k prodloužení, jenže Bruslaři dvojicí gólů v 56. minutě rozhodli o svém vítězství. Na vedoucí příčce skupiny Střed tak hradecké hokejisty vystřídala Jihlava.

Po dobrém startu přišlo nepříjemné vyrovnání

Úvod nedělní bitvy patřil hradeckým mladíkům, kteří začali víceméně podle představ. Hned ve třetí minutě vybojovali první přesilovku a tu vteřinu před koncem využili. Kombinaci na jeden dotek zakončoval zprava Martin Nedomlel a jeho střelu dorazil do sítě Martin Janda – 0:1. Lvi pak zaskočili soupeře dokonce i v jeho oslabení, Poppel s Morongem či v dalším střídání Petržílka přidělávali Bruslařům plné ruce práce!

Z hradecké převahy vystoupila ojedinělá akce domácího Tomáše Dlaska, který trefil tyčku, nicméně v závěru třetiny se už Boleslav regulérně zvedla a dostala do hry. Tři minuty před sirénou nařídil rozhodčí sporné trestné střílení za Bieniekův zákrok na Lukáše Mouchu, jenž z nájezdu nekompromisně vyrovnal na 1:1. To dodalo jeho týmu hodně čerstvé krve do žil a Hradečtí mohli být rádi, že třetina brzy skončila.

Boleslav v emotivní partii otočila skóre

Druhá část nabídla víc dohadů, protestů a emocí než samotného hokeje. Mountfield v ní měl spoustu přesilovek, ale využít dokázal jen tu první, když Szymon Bieniek od modré propálil gólmana ve hře čtyři na tři – 1:2. Boleslavské střídačce se gól vůbec nelíbil a rozhodčí poslal do sprch protestujícího kapitána Rudolpha.

Přestože domácími stále cloumaly emoce, v půlce utkání jim stačilo 22 sekund, aby zápas obrátili. Nejprve opět Lukáš Moucha bleskově proměnil početní výhodu, načež rozhodčí vykázal na tribunu boleslavského kouče Černíka za vulgární výrazy a Lvi hráli pětiminutovou přesilovku. Jenže ta měla přesně opačný účinek, když Tomáš Dlask potrestal velké okno v hradecké obraně gólem na 3:2. Boleslav poprvé vedla a i když se dál víceméně jenom bránila, mladíci Mountfieldu byli rozhozeni z konceptu a ztěžka hledali odpověď.

Místo rozhodnutí přišel osudový výpadek

O přestávce se však uklidnili a tři minuty po návratu na led proměnili převahu v zasloužené vyrovnání, když Bieniek vyzval Petra Poppela a ten nadvakrát dorazil puk do sítě – 3:3. Rozhodně nemuselo zůstat jen u toho, hradecký tlak pokračoval, ale gólman Matěj Rylich mu nechtěl víc dovolit. Největší šance měli dorážející Janda a poté úplně volný Morong.

Svěřenci Petra Luštince si poradili s dvojicí následných oslabení a blížilo se prodloužení. Jenže to v 56. minutě odmítli domácí mladíci. Z nepřehledné situace se zrodil rozdílový gól dorážejícího Daniela Kubarta a pokračující nápor vyústil v pojistku z hole Jana Závory – 5:3.

Dlužno říct, že Hradečtí se ani za tohoto stavu nevzdali. Ve zbytku hrací doby měli šance, aby klidně vyrovnali! Nejdřív ale sklouzl puk Juštovi a v závěrečné power-play před odkrytou klecí také Soukupovi. Jakmile gólem neskončila ani nepřehledná situace, kdy měl Rylich puk pod svým tělem na brankové čáře, bylo jasno.

Tomáš Černík (BK Mladá Boleslav):
Do zápasu jsme vstoupili trochu ustrašeně, asi proto, že Hradec byl první. Kluci si ale dokázali, že s ním můžou normálně hrát, a podali super bojovný výkon od prvního do posledního hráče. Myslím, že zaslouženě jsme získali tři body. Co se týče emocí, utkání bylo vyhrocené a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Rozhodčí je pánem na hřišti. Výhra nad Hradcem nás určitě povzbudí, ale myslím, že v naší skupině může každý porazit každého. Týmy jsou hodně vyrovnané a o postup do play off bude velká tlačenice.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Dali jsme první gól, bohužel to ale bylo asi všechno, co jsme předvedli. Rozhodčí na nás po domluvě s čárovým odpískal trestné střílení, i když to nebyl žádný faul. Mladá Boleslav bohužel vyrovnala a od té doby jsme se z utkání úplně vytratili. Soupeř nás dobře napadal, naši obránci nebyli schopni rozehrát kotouče a nemělo to hlavu ani patu. Rozhodčí pak úřadoval i na straně domácích, kde rozdával vyšší tresty. To, jak bylo utkání rozkouskované, nám vůbec nesedělo a nemohli jsme se dostat do správného tempa. Ve třetí třetině jsme měli několik příležitostí strhnout utkání na naši stranu, ale všechno pochytal dobře chytající gólman domácích. V závěru jsme si po našich hrubých chybách nechali dát góly a bohužel jsme poprvé v sezóně prohráli za nula bodů.