so 18.11.2017 | Štěpán Ondráček, Petr Šatalík

Mladší dorostenci porazili v přestřelce Havlíčkův Brod těsně 5:4

Svěřenci Petra Luštince se i nadále vezou na vítězné vlně! V souboji s Havlíčkovým Brodem třikrát prohrávali, pokaždé však zvládli vyrovnat a 106 vteřin před závěrečnou sirénou vstřelili rozhodující branku. Nadále tak budou s přehledem vládnout tabulce skupiny Střed. Mladší dorost tímto zápasem urval již desátou výhru v řadě!

První třetina nabídla gólové hody

Utkání začalo ve velikém tempu, když v první minutě otevřeli skóre zápasu Bruslaři. Marek Kopic vybojoval touš v levém rohu kluziště a poslal jej na Dana Fialu, který našel lépe postaveného Josefa Vyviala, jenž prostřelil bezmocného Tichého. Východočeši odpověděli po minutě, když se v houšti před Váchou nejrychleji zorientoval Radim Šlaicher, který dotlačil puk za brankovou čáru.

Pěknou akci předvedl obránce Dominik Vacík, jenž se za svou brankou zbavil dvou protihráčů a namířil si to k hradecké brance, kde na modré přenechal kotouč Marku Kopicovi, který orazítkoval levou tyč. Puk se příhodně odrazil k Josefu Vyvialovi, který doklepl touš do branky. Východočeši našli bleskovou odpověď, když se prosadili z rychlého protiútoku. Střelu Marka Peldy vyrazil Vácha na hůl Dominika Šedivého, jenž neměl problém překonat brankáře domácích. Bruslaři si vzali vedení zpět, když Dominik Vacík našel krásným pasem Marka Kopice, a ten prostřelil Tichého k pravé tyči.

Ve druhém dějství byli Lvi produktivnější

Do druhé třetiny přišlo jiné mužstvo hostů, které přehrávalo domácí soubor. Hradečtí se dočkali vyrovnání, když střelu Lukáše Pajera tečoval mimo Váchův dosah Radim Šlaicher. Východočeši hýřili aktivitou a domácí jen horko těžko stíhali, což se zákonitě muselo projevit na gólovém účtu. Právě Pajer měl prsty i ve druhé brance svého týmu, když nabil na modrou Matěji Pinkasovi, a ten se trefil k pravé tyči.

Svěřenci Petra Beránka vyrovnali v početní výhodě. Patrik Vacík předal kotouč Adamu Raušovi, který bekhendovým blafákem zakončil do protipohybu Tichého. V poslední minutě druhého dějství pelášil na gólmana Krále Marek Pelda, ale jeho zakončení mezi betony přečetl maskovaný muž Havlíčkova Brodu.

Východočeši rozhodli o své výhře 106 sekund před koncem

Třetí třetina nabídla opatrný hokej, ale že by byla skoupá na šance, se říct nedalo. Přečíslení hostů v podání Jušty se Šedivým dopadlo zákrokem Krále, jenž lapil střelu prvně jmenovaného. Přítomní diváci dlouho čekali na pořádnou šanci, neboť prim hrály obě obrany. Do jedné z nich se nachomýtl Dominik Šedivý, ale na Krále si nepřišel.

Na druhé straně mohli udeřit domácí, ale ti nedokázali vtěsnat puk mezi tři tyče. Rozuzlení zajímavé zápletky přišlo necelé dvě minuty před koncem hrací doby, kdy se prosadili hosté. Osamocenou touš nejrychleji shrábl na svoji hokejku Petr Moravec, jenž se prosadil k levé tyči. Bruslaři chtěli v závěru vyrovnat, ale Hradečtí je do ničeho nepustili, a vyhráli tak velmi dramatický zápas 5:4.

Petr Beránek (BK Havlíčkův Brod):
Na soupeře jsme se připravovali delší dobu, jelikož víme, jak je nebezpečný, a jaký hrají hokej. Kluci to zvládali, když plnili taktické pokyny. Soupeř posledních šest minut do konce zápasu bránil výsledek a takticky to v závěru zvládl. Výborný zápas z naší strany, který jsme předváděli 58 minut, kluci si minimálně bod zasloužili. Ke konci duelu jsme udělali tři chyby, které soupeř takového formátu potrestal, což byl největší rozdíl mezi námi a Hradcem. V polovině utkání jsme vystřídali gólmany, jelikož ze Štěpána Váchy puky vypadávaly a šel tam Daniel Král, který nám pomohl. Myslím si, že to byl dobrý tah. Velká škoda zápasu, protože bod jsme si zasloužili.

Petr Luštinec (Mountfied HK):
Včera jsme vyhráli 10:1 se Žďárem a kluci si mysleli, že dnes vedeme. Bohužel to bylo naopak, Havlíčkův Brod vstoupil do utkání dobře. Nám se povedlo se štěstím vyrovnat na 1:1 a potom i na 2:2. V závěru druhé třetiny jsme dostali na 3:2, ale mohli jsme opět vyrovnat. Do druhé třetiny jsme vstoupili s jinou taktikou. Během prvních deseti minut jsme dokázali stav otočit a vedli 4:3, ale Brod byl v dalších deseti minutách aktivní a my jsme si mysleli, že to půjde samo. Ovšem domácí vyrovnali. Za poslední třetinu musím kluky pochválit, jelikož to odmakali. Byli jsme na puku a mohli jsme rozhodnout dřív. To samé platí o Brodu, ale my jsme byli šťastnější a rozhodli v samém závěru.