Zápasy
ne 31.10.2021 | Klára Petrásková

Nejdřív převaha, pak bojovná hra. Lvi ale Zlín k bodům nepustili

Proti poslednímu Zlínu začal Hradec s vervou. Střílel, rychle vedl a zdálo se, že se nenechá ničím zaskočit. Jenže na startu druhé části dali Berani kontaktní branku a do hry na ledě se z obou stran vkradla notná dávka bojovnost. Hradečtí však předvedli svou kvalitu, dobře chytajícího Kašíka propálili ještě třikrát a po výsledku 4:1 slavili čtvrtou výhru v řadě!

Sestava zůstala téměř stejná jako v zápase s Karlovými Vary, jediná změna se udála na postu druhého gólmana – do hry byl připraven ze střídačky naskočit po zranění se vracející Štěpán Lukeš, jenž kryl záda Henrimu Kiviahovi.

Mountfield tahal od začátku za delší konec provazu

Východočeši se nezdržovali s oťukáváním soupeře a hned ve 38. vteřině gólově udeřili. Ahti Oksanen posunul z rohu puk na levý kruh, kde jej sebral Jakub Lev a trefil se krásně do bližšího horního rohu – 1:0. Lvi i nadále dávali jasně najevo, že chtějí diktovat tempo hry a že soupeře nechtějí nechat hrát na kotouči.

Radek Pilař a Christophe Lalancette zasypali Libora Kašíka sérií dorážek, Radek Smoleňák zase slibně obkroužil bránu, narazil ale na natažený pravý beton. Kevin Klíma měl před sebou chvíli nato prázdnou bránu, jenže nahrávku měl na dlouhou hůl. A tak stihl alespoň vrátit puk na pravý kruh Aleši Jerglovi, který prověřil Kašíkovu hbitost ranou z voleje.

Střelecká převaha Hradeckých v průběhu celé třetiny byla enormní, domácí hokejisté vyprodukovali téměř pětinásobně víc střel než Berani! A z toho v 16. minutě vyplynula také další branka ve zlínské síti, když Christophe Lalancette umístil z mezikruží kotouč milimetrově přesně pod horní tyč – 2:0. Těsně před sirénou mohli ale hosté přeci jen po chybě Lvů snížit, hrozící přečíslení však zastavil zablokováním nahrávky Richard Nedomlel.

Berani snížili, Lvi si ale náskok stihli vzít zpět

Zlínští dostali na startu prostřední části možnost hrát přesilovou hru, a přestože jsou v této herní činnosti druzí nejhorší v extraligových statistikách, dokázali ji využít. Krásnou ránu od modré totiž narýsoval Daniel Gazda – 2:1. Za tohoto stavu nebyla převaha Hradce taková jako v předchozí dvacetiminutovce a diváci viděli na ledě bojovnější hokej, i tak to však byli domácí, kdo častěji produkoval nebezpečné šance.

Kevin Klíma se prosmýkl mezi beky a řítil se sám na brankáře, jenže přestřelil. Podobně se vedlo z pravého kruhu také Christophovi Lalancettovi, příklep Radka Smoleňáka zase zastavil pohotovým skokem k levé tyči Kašík. Kousek skoro jako přes kopírák předvedl také proti ráně Filipa Pavlíka, na druhé straně musel pro změnu Henri Kiviaho řešit přečíslení zakončené Šimonem Frömlem.

Bojovnou hru okořenila ve 33. minutě trefa Ahtiho Oksanena. Ten zakončil nenápadnou akci velmi precizně mířenou ranou, kterou vymetl vzdálenější vingl a gólman neměl šanci cokoliv udělat – 3:1. Východočeši si pak ještě zahráli početní výhodu, v té však nic nebezpečného nevyprodukovali.

Východočeši si svou výhru pojistili

Poslední perioda odstartovala hrou ve čtyřech a více prostoru na ledě se zamlouvalo Robertsovi Mamčicsovi, jehož první ránu Kiviaho vyrazil před sebe a dorážka pak prolétla skrz brankoviště. Standardní počet hráčů na ledě ale poté znovu vrátil hru do zavedených kolejí – Hradečtí byli směrem dopředu aktivnější a hostující brankář byl s kotoučem v kontaktu častěji než ten domácí.

Za zmínku rozhodně stojí samostatný únik Jakuba Orsavy, jenž obdržel luxusní průnikovku, položil si Kašíka na led, ani tak ale nedokázal zacílit přesně do odkryté části zlínské svatyně. Co se nepovedlo jemu, povedlo se však o pár minut později Aleši Jerglovi. Ten kličkou pěkně obešel bránícího hráče a byl u toho faulován, i tak v pádu dokázal bekhendem zvednout touš pod horní tyč – 4:1.

Následné oslabení zvládli domácí dobře, po jeho konci mohli navíc znovu skórovat. Kelly Klíma totiž pálil z levého kruhu do protipohybu, Kašík však stihl natáhnout lapačku, a především díky němu Zlín neprohrál ještě vyšším rozdílem. Kotouč totiž udržel před brankovou lajnou i před najíždějícím Radimem Šaldou a Hradec tak ovládl utkání poměrem 4:1.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jérémie Blain 0 0 0 2 0
Michael Gaspar 0 1 1 1 0
Bohumil Jank 0 0 0 0 4
Aleš Jergl 1 0 1 1 0
Petr Kalina 0 0 0 1 0
Kelly Klíma 0 1 1 1 0
Kevin Klíma 0 0 0 1 0
Petr Koukal 0 0 0 0 0
Christophe Lalancette 1 0 1 1 0
Jakub Lev 1 0 1 2 2
Graeme McCormack 0 0 0 1 0
Richard Nedomlel 0 0 0 2 0
Ahti Oksanen 1 1 2 2 0
Jakub Orsava 0 0 0 0 0
Filip Pavlík 0 0 0 1 0
Jordann Perret 0 1 1 1 0
Radek Pilař 0 0 0 0 0
Radek Smoleňák 0 1 1 2 0
Radim Šalda 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Henri Kiviaho 60 19 1 18 94,74 0 0

Ohlasy k utkáníFotogalerie

https://tv.isport.blesk.cz/video/7298677/sestrih-mountfield-hk-zlin-4-1-poklidna-vyhra-vychodocechu-rozhodl-lalancette.html