ne 19.2.2017 | Martin Voltr

Neuvěřitelné! Mladší dorostenci nadělili desítku extraligovému suverénovi ze Sparty

Kdo neviděl, neuvěří. Mladší dorostenci za sebou mají dosud nejpovedenější zápas sezóny, suverénnímu extraligovému lídrovi z pražské Sparty uštědřili na domácím ledě debakl 10:2! Klíčový náskok si vypracovali před první přestávkou, skóre potom utěšeně zvyšovali a desítku uzavřeli tři minuty před koncem. Nezbývá než doufat, že na skvělý výkon navážou i v dalších zápasech!

Sparta přišla o kapitána, Hradec šel do náskoku

Že nedělní partie nikoho z fanoušků nudit nebude, to bylo jasné už od začátku. Ovšem čtvrtá minuta přinesla hodně nešťastnou událost, když Šimon Junek narazil na mantinel Jana Bureše a sparťanský kapitán putoval na nosítkách do nemocnice.

Hradecký zadák dostal trest ve hře, ale vzápětí faulovali i hosté a ve hře čtyři na čtyři si domácí vypracovali první gólovou situaci, kterou Vojtěch Síla zakončil přesnou střelou už v oslabení. Sparta však v dohrávané přesilovce bleskově odpověděla, za minutu a sekundu našel Prymula Ondřeje Pšeničku, a ten zamířil přesně do druhého růžku – 1:1.

První třetina nabídla oboustranně hodně aktivní hokej. Pšenička hned poté nevyužil samostatný únik, Sparta byla nebezpečná, jak se na lídra extraligy sluší. Jenže svůj výkon přetavila ještě do pauzy ve dva góly naopak elitní hradecká formace! Szymon Bieniek nejdřív parádní bombou využil přesilovku pět na tři a pak v přečíslení vyzval Matěje Moronga, který zvýšil už na 3:1.

Poctivý výkon a další dva puky v síti Pražanů

Právě tahle dvojice slepených branek byla pro celý průběh zápasu zásadní. Mountfield ve druhé třetině přepnul na zcela zodpovědný výkon, favorita nepustil do žádného tlaku a naopak sám číhal na dobré šance. Ve 28. minutě zvýšil na rozdíl tří gólů, když po buly tvrdě vypálil od modré čáry Tomáš Perička a puk se zastavil až v síti – 4:1. O minutu později navíc Jušta trefil tyč.

Sparťanům nepomáhala ani vyloučení, po polovině zápasu pykal Najman a Vojtěch Síla si za zády obrany počkal na svou šanci. V úniku byl faulován, dostal tak možnost reparátu a trestné střílení suverénně proměnil zpětnou střelou na první tyč – 5:1. Z dalšího brejku pak neuspěl Soukup, zato asi jediný velký závar hostů přišel v jejich první klasické početní výhodě před odchodem do kabin.

Domácí naložili náhradníkovi a zaokrouhlili skóre

Sparťané už ve čtvrtek schytali debakl 0:6 v Českých Budějovicích, tentokrát chtěli výsledek přinejmenším zmírnit. Jenže třetí třetina měla přesně opačný účinek. Už po deseti sekundách totiž Vojtěch Záliš vyhnal Michala Černého z branky a poprvé v mladším dorostu do ní nastoupil osmák Jakub Krbeček – 6:1.

Domácí pak trochu zvolnili a Denis Vacek musel odrazit několik ataků Davida Vitoucha. Jenže to byla ve výkonu Hradce spíš jen krátká pauza, než zase naplno zabral. Krbečka prostřelil hned z první vážnější situace v přečíslení Martin Soukup a rovněž ve 47. minutě přidal osmý gól Martin Nedomlel. Pak se přece jenom radovala i Sparta, když David Vitouch v přečíslení dokončil práci Josefa Slavíčka – 8:2.

Závěrečná pětiminutovka ale patřila zase dvojici nejlepších hradeckých útočníků, kteří shodně ujeli všem sparťanům. Jak Matěj Morong, tak Vojtěch Síla byli faulováni, ovšem na trestné střílení ani v jednom případě nedošlo, neboť puk dostali až do sítě. Síla tři minuty před koncem skóroval znovu ve vlastním oslabení, navrch uzavřel hattrick, a hlavně neskutečné skóre 10:2!