čt 26.9.2019 | Martin Kameník, Petr Šatalík

Nezvládnutý závěr stál juniory body v souboji se Slavií

Vysoce turbulentní byl zápas královéhradeckých juniorů s Pražany. Slavia vedla od 35. minuty 1:0, ale Mountfield zvládl do konce druhé třetiny srovnat a na začátku třetího dějství dokonal obrat a vedl. Jenže podobný kousek se pak během jednapadesáti sekund povedl také celku z hlavního města. A jelikož už do konce základní hrací doby zbývaly necelé tři minuty, Lvi s výsledkem již nic udělat nestihli.

První perioda příliš hokejové podívané nenabídla. Oba celky svědomitě bránily a nepouštěly soupeře do brankových příležitostí. Jednu z mála pokryl Sajdl Hovorkovi maskou a ani Morong si na Pánka v brance Slavie nepřišel.

Znovu to byl Morong, kdo ve druhé třetině ohrozil Pánka. Z bezprostřední blízkosti ale nedokázal kotouč zvednout pod horní tyč a následně ani Šedivý rychlou střelou zápěstím brankáře červeno-bílých nepřekonal. Na druhé straně se ve velké šanci objevil na pravém kruhu Všetečka, jeho ránu ale udržel Sajdl ve výstroji. V čase 34:02 se ale Tomáš Labuzík dokázal prosadit a po přihrávce Hasila rozvlnil síť za brankářem Mountfieldu – 1:0.

Hokejisté Hradce Králové však poté předvedli rychlý přechod do útočného pásma, Morong následně po otočce předal puk Martinu Pěnčíkovi, který tvrdou ranou z pravého kruhu prostřelil Pánka a vyrovnal – 1:1.

Na začátku třetího dějství přišel šťastný moment pro Lvy. Havrda si totiž srazil kotouč do vlastní branky a Hradec se poprvé v zápase dostal do vedení. Branka byla připsána Martinu Jandovi – 2:1.

Hokejisté z Edenu ale dokázali zvrátit průběh utkání na vlastní stranu. V čase 56:28 se proháčkoval Damien Hradil až před klec Mountfieldu, posunul puk pod Sajdlovým betonem až do branky a o necelou minutu nato dokázal Jaroslav Brož s pomocí tyče vystřelit Slavii první výhru v sezóně – 3:2. Hradečtí po dobře rozjetém průběhu utkání nebrali ani bod.