út 31.8.2021 | Anna Marie Kokrhounová

Odveta jak se patří! Hradec zdolal Tygry 3:1

Doma se Hradeckým daří. To se ukázalo i ve druhém vzájemném duelu proti Liberci. Zatímco pod Ještědem to bylo po necelých třiceti minutách 0:3, úterní zápas nabídl mnohem vyrovnanější souboj. První se tentokrát radovali Hradečtí a ačkoliv Liberec stihl ještě v prostřední periodě vyrovnat, závěr už patřil jenom Hradci. V 50. minutě se dostal zpět do vedení a střelou do prázdné branky v závěru už jen pečetil své vítězství.

Před úterním zápasem se hradecká sestava opět promíchala. V obraně Šaldu vystřídal Jérémie Blain, do brankoviště po jednozápasové odmlce znovu naskočil Henri Kiviaho. Největší změny nastaly v útoku. Kromě posunů mezi formacemi se do sestavy vrátili Petr Koukal a Kelly Klíma, který spolu se svým bratrem nastoupil ve čtvrté formaci. Elitní útok doplnil na křídle Aleš Jergl.

Tentokrát si Lvi úvod zápasu pohlídali

Do utkání vstoupily oba celky s rozvahou a nikdo se nevrhal do příliš riskantních akcí. Přesto bylo k vidění hned několik střeleckých pokusů, které ale nikdy vážněji neohrozili ani jednoho z brankářů. Prvních pár minut chyběla na obou stranách také přesnost a zápas hned několikrát přerušil hvizd rozhodčích signalizujících zakázané uvolnění.

Zajímavou šanci domácích měl na hokejce Kevin Klíma, ale z prostoru mezi kruhu minul klec Severočechů. Tato situace dostala Lvy do varu a následně počastovali Pavelku ještě několika střelami. Ani Tygři nechtěli zůstat pozadu, za přílišnou horlivost v útočném pásmu si ale vysloužili dvouminutový trest. Východočechům to v přesilovce poměrně šlapalo, ani Cingel ani Orsava však svou akci před brankou nedotáhli do úspěšného konce.

Později se hrálo spíše před hradeckou brankou, střely Liberce však byly bez nápadu a Henriho Kiviaha příliš neohrozili. Mountfield byl nebezpečný převážně v rychlých brejcích, přečíslení 3 na 2 ale skončilo nezdarem elitní formace domácích. I Severočeši odehráli v první periodě jednu přesilovku, postrádala však pohyb a Hradeckým nezpůsobila žádné problémy. Po dvaceti minutách tak na kostce svítilo stále nerozhodné skóre 0:0.

Chyby domácích potrestali Liberečtí v přesilovce

Začátky druhého dějství byly poněkud nejisté. Chvíli to vypadalo, že iniciativu převezmou hosté, ale to by si museli prve pohlídat situaci v obraně. Tam totiž skulinky našli hradečtí hráči a libereckou nedůslednost ztrestali. Christophe Lalancette našel zpoza branky volného Kevina Klímu, který prudkou ránou od levé tyče prostřelil Pavelku – 1:0.

Hradečtí se snažili skóre ještě navýšit, Liberečtí se však z obdržené branky zvládli otřepat a sami se hnali do útoku. Nebezpečnou situaci proto Lvi raději zastavili nedovoleným zákrokem. Tentokrát to Severočechům v početní výhodě šlapalo a domácí celek tak několikrát zachránilo i štěstí. Krátce poté se role obrátily a ačkoliv Východočeši odehráli kvalitní přesilovku, ani oni neskórovali.

Šance byly k vidění na obou stranách, pak však přišlo další vyloučení domácích a Tygři už byli neomylní. Po pouhých pěti sekundách totiž z pravého kruhu do hradecké sítě zakončoval Michal Birner – 1:1. Emoce se projevovaly jak na tribunách, tak na ledě. V jednu chvíli proto hráli Hradečtí netradiční přesilovku 4 na 3, své vedení si zpět ale vzít nedokázali. Naopak Liberečtí v další početní výhodě opět dotírali, další branku však nepřidali a po čtyřiceti minutách odcházeli opět za nerozhodného stavu do kabin.

Orsava a Oksanen rozhodli o hradeckém vítězství

Úvod poslední třetiny připomínal začátek zápasu. Ani jeden z celků nechtěl chybovat, čímž trochu trpěla přesnost nahrávek a zakončení. Přesto se na ledě objevila zaváhání. Kevin Klíma zůstal zapomenutý vedle liberecké branky, jeho svižná střela ale nepřešla přes Pavelku pevně namáčknutého na své tyčce. Liberečtí byli trochu aktivnější, a to i ve vlastním oslabení, Lvy tak do pořádných šancí skoro nepustili.

Tygři sice trávili více času v útočné třetině, nebyli tam ale příliš úspěšní. To na druhé straně se zadařilo. Po nahození na branku nastala v brankovišti Liberce skrumáž a dlouho nebylo jisté, zda má Pavelka kotouč pod svou kontrolou. Nakonec však kus černé pryže za jeho záda přece jen prostrčil Jakub Orsava – 2:1.

Severočeši se rozhodně nechtěli vzdát bez boje a hnali se za vyrovnáním o sto šest. Domácí ještě zdaleka neměli vyhráno a i oni se snažili vstřelit nějakou tu branku a výsledek si pojistit. Mnoho zajímavých šancí ale diváci v ČPP Aréně neviděli. Nebezpečně vypadal až chumel libereckých hráčů před Kiviahem, napodobit Hradecké ale nedokázali. Dvě minuty do konce to Liberec zkoušel bez brankáře, ani v šesti hráčích ale nic nezmohl. Naopak Ahti Osksanen pečetil hradeckou výhru gólem do prázdné brány.