ne 13.2.2022 | Klára Petrásková

Olomouc znovu pokořena! Lvi otočili duel a mají tři body

Olomouc poslední sezóny patří k oblíbeným soupeřům Hradeckých. V neděli ji porazili už poosmé v řadě! Přitom se ale skóre nejdřív vyvíjelo opačně. Kohouti totiž využili přesilovku a šli do vedení, jenže právě to Lvy nastartovalo. Navýšili obrátky, brzy přišlo otočení a nakonec z toho byla po dobrém výkonu zasloužená výhra 4:1.

Do mače s Kohouty šli Hradečtí pouze se dvěma změnami v sestavě. V brankovišti se po několikazápasové pauze představil Kiviaho, jako sedmý bek byl připraven naskočit Šalda.

Lvi odstartovali svižněji, Olomouc tempo srovnala

Hra začala technickými přestupky a kouskovala se, střelecky z toho víc těžil aktivnější Hradec. Dobrý pokus z vrcholu mezikruží zapsal Lev, Lukáš však jeho ránu dokázal vytěsnit ramenem. Brzy přišla na řadu také domácí přesilovka, v započatém tlaku na bránu se ale Východočechům nedařilo pokračovat.

To až po vypršení početní výhody se do rychlého protiútoku dral Lalancette, slibný pokus však nastřelil do blokujícího hokejisty. Po šesti minutách hry se ke své první střele dostala také Olomouc, když se Navrátil snažil zleva překvapit Kiviahovu lapačku. Od té doby začali hosté vystrkovat růžky směrem dopředu více a ve druhé polovině periody už byla optická převaha Lvů smazána.

Velmi blízko otevření skóre byl ve 12. minutě Navrátil, který se snažil vrátit vykopnutou střelu do otevřeného prostoru u levé tyče, v rychlosti mu ale chyběla větší přesnost. Podobně blízko byl chvíli nato na druhé straně Pavlík, Ščerbakovu nahrávku však za záda Lukáše nedostal. A bezbrankový stav vydržel až do sirény, jelikož na druhé straně pro změnu Kviviaho likvidoval jeden přesilovkový pokus soupeře za druhým.

Kohouti využili přesilovku, Hradec ale zabral a otočil

Krátce po příchodu z kabin trestal Jank hraniční zákrok na jednoho z jeho spoluhráčů, výsledkem ale byla jen přesilovka hostů. A tu Kohouti využili velmi rychle. První střelu od modré ještě zblokovali hokejisté v mezikruží, rána Jiřího Ondruška už ale proskákala po Kiviahovými betony – 0:1. To se však Hradeckým vůbec nelíbilo a záhy to pocítili Moravané.

Už od dalšího střídání se totiž Lvi tlačili do brány a Lukáš měl spoustu práce, ve 25. minutě bylo srovnáno. Rozhodčí signalizoval postupně rovnou dva tresty pro Olomouc, když Blain i přes podražení narýsoval přesnou nahrávku na Kevina Klámu, a ten z první zblízka uklidil touš za přesouvajícího se gólmana – 1:1.

Mountfield pokračoval ve vysokém útočném tempu a krátce po polovině utkání se dočkal i vedoucí trefy. Cingel vyhrál vhazování přesně na hůl Blaina, jenž ihned vypálil a do prudké střely ještě vložil hůl Nikita Ščerbak, tudíž brankář neměl nárok – 2:1. Nastolené tempo vydrželo až do sirény a oba maskovaní muži museli vytáhnout řadu zákroků, i když o něco víc přeci jen ten olomoucký.

Východočeši zdvojnásobili svůj gólový účet

Do poslední dvacetiminutovky vstoupily týmy v o něco volnějším tempu, práce pro brankáře na sebe ale nenechala dlouho čekat. Kelly Klíma pálil zajímavě z vrcholu kruhů, Klimek měl zase při dorážce před odkrytým prostorem u tyče zablokovanou hokejku. O srovnání stavu klání se pokoušel od modré i Švrček, ani on však neuspěl.

Na druhém konci hrací plochy se vydal na kličkovanou mezi protihráči Ščerbak, a i když pořádně nezakončil, vybojoval pro domácí početní výhodu. Ta Mountfieldu stejně jako ty předchozí příliš nesedla, nedlouho po jejím skončení ale kýžený uklidňující gól přišel. Zpoza brány putoval kotouč na Orsavu, jenž využil přehledu ve hře k prošťouchnutí puku na najíždějícího si Lukáše Cingela a ten už měl u odkryté svatyně snadnou práci – 3:1.

Přestože Mora se ani za dvoubrankové ztráty nevzdávala, jejím šancím nepřidalo v 53. minutě další oslabení. A už vůbec situace, jež nastala o dalších několik minut později, kdy se naopak radoval Hradec. Orsava totiž znovu uplatnil herní rozhled a posunul kotouč doleva Ahtimu Oksanenovi, který přes lehajícího si brankáře zamířil do poloprázdné klece. Mountfield tak porazil Olomouc nakonec s pohodlným náskokem 4:1 a potvrdil tak letošní nadvládu nad Moravany.