so 15.10.2016 | Jonáš Majtyka, Lukáš Štěrovský

Přesvědčivý výkon v Liberci. Mladší dorost zdolal Tygry poměrem 5:1

Povedený zápas, který vedl k druhé výhře v řadě, uhráli na severu Čech hradečtí mladší dorostenci. Ti v úvodu klání zasadili Liberci hned dva gólové údery, čímž naznačili pozdější průběh střetnutí. Závěrečné skóre se nakonec zastavilo na hodnotě 5:1 pro Východočechy, kteří tedy Liberec zdolali stejně jako v prvním vzájemném střetnutí sezóny čtyřbrankovým rozdílem.

Vstup do zápasu se povedl lépe hostům, kteří šli už po pětašedesáti vteřinách hry do vedení zásluhou Matěje Moronga, který se po nahrávce od Petra Poppela prosadil z předbrankového prostoru – 0:1. Tygři se vrhli za vyrovnáním, jenže o dvě minuty později dostali další studenou sprchu. A opět se o to postarala dvojice Morong – Poppel. Druhý jmenovaný vypálil z mezikruží mimo brankovou konstrukci, jenže kotouč se odrazil o zadní mantinel zpět do brankoviště, kde ho za záda nešťastného Zajíčka doklepl Matěj Morong – 0:2.

Už od začátku se jednalo o velmi bojovné utkání. V 10. minutě nebezpečně tečoval Žůrkovu střelu Jiruš, ale puk nakonec nezamířil ani mezi tři tyče. Šedesát sekund před koncem prvního dějství měli Tygři obrovskou šanci. Hampl v rychlém protiútoku vyslal golfem dělovku od modré, jenže nemířil přesně. Vacek nevěděl, kam se odrazil kotouč a přesunul se ke své pravé tyči. Puk se ovšem odrazil k levé, kde ho chtěl do brány zasunout Žůrek. To se mu ale nakonec nepovedlo.

Hned v úvodu prostředního dějství mohl završit hattrick v samostatném úniku Morong, tentokrát si ale na Zajíčka nepřišel. Poté měli Severočeši obrovskou šanci snížit. Vacek vyrazil po rychlé střele Žůrka kotouč jen před sebe a do brány se ho snažil dorazit Jiruš. Jeho pokus byl zblokován pouze na hůl Lišky, jenž měl před sebou úplně prázdnou bránu. Brankář Mountfieldu však tygřím skokem zachránil svůj tým a poradil si i s další dorážkou.

V 25. minutě už to bylo o tři góly. Hosté se dostali do rychlého protiútoku, ve kterém se rozhodl zakončit Martin Soukup. Jeho pokus vyrazil Zajiček pouze na hůl Petra Poppela, který už měl snadnou práci – 0:3. Poté už se dočkali i Tygři. Jakub Šuráň předložil puk ve střením pásmu Janu Cikhartovi, jenž ho zavezl do třetiny, objel hostujícího obránce a střelou mezi nohy překonal brankáře hostů – 1:3. O 36 vteřin později to však bylo opět o tři branky. Szymon Bieniek vypálil z mezikruží a i když před ním zaklekli dva obránci, dokázal puk nasměrovat za Zajíčkova záda – 1:4.

Severočeši mohli opět snížit, jenže Hampl trefil ve vyložené šanci pouze tyč. Následně brankovou konstrukci orazítkoval na druhé straně Poppel. V závěrečné části se ještě Liberečtí snažili se zápasem něco udělat, ale místo snížení přišla pátá trefa hostů. Tomáš Hosnedl vůbec nic neviděl, čehož dokázal využít Martin Nedomlel, který se prosadil střelu pod víko – 1:5. Hradečtí si už výsledek bez potíží pohlídali.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec):
Utkání se mi nehodnotí lehce. Věděli jsme, jaké kvality Hradec má, bohužel jsme se jim nevyrovnali v důrazu pře bránou, i když tam nějaké šance byly. Soupeř lépe bruslil, přehrávala nás hlavně jeho první formace. Nedokázali jsme se dostat na dostřel a soupeř zaslouženě vyhrál.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Přijeli jsme do Liberce se třemi formacemi. Do utkání jsme vstoupili s aktivní hrou a zabezpečenou obranou, což se nám podařilo udržet až dokonce. První třetina se nám povedla, dali jsme rychlé dva góly. Myslím, že Tygři jsou silný soupeř, ale my jsme plnili to, co jsme si řekli v kabině, kluci odmakali celé utkání naplno a zaslouženě jsme vyhráli.