čt 6.9.2018 | Lenka Jonešová

Prohra na úvod. Junioři fotbalovým výsledkem podlehli Havlíčkovu Brodu

K prvnímu soutěžnímu utkání zajížděli ve čtvrtek junioři do Havlíčkova Brodu. S celkem z Kotliny sehráli hradečtí mládežníci vyrovnané utkání, avšak skóre otevřeli jako první domácí hráči, když prostřelili Dvořáka v 19. minutě. Junioři Mountfieldu si vytvořili několik gólových příležitostí, ale Arbelovský v brance domácích byl bezchybný a vyrovnání z holí Hradeckých nedopustil. Lvi tak v úvodním souboji padli s Havlíčkovým Brodem 0:1.

Hradečtí inkasovali v závěru třetiny

Hradečtí hokejisté se mohli hned v úvodu zápasu dostat do vedení. Po střele Miroslava Kukly dorážel z bezprostřední blízkosti Petr Poppel, kterého ovšem famózním zákrokem lapačkou vychytal Dominik Arbelovský. Šance byly na obou stranách, a Daniel Dvořák tak předvedl své schopnosti, jež ho vynesly do mládežnických reprezentací, když vytěsnil ránu osamoceného Jiřího Hromádky, kterého nastartoval přesnou přihrávkou přes půlku kluziště Dominik Vacík.

Hra se přelévala ze strany na stranu. Když Petr Poppel z ideální palebné pozice mezi kruhy netrefil havlíčkobrodskou svatyni, pozor si hned musel dávat Daniel Dvořák. Ten rukavicí vyrazil pokus Marka Tecla od levého mantinelu, který mířil do horního rohu brány. Hosté byli blizoučko k otevření skóre. Jaroslav Kašpar se prosmýkl mezi beky Bruslařů, jenže bekhendem otřel kotouč jen o břevno. Vedení tak získali domácí. Tomáš Kulhánek zůstal v přesilové hře po přihrávce Marka Tecla před brankářem úplně sám, zamíchal pukem a zvedl jej nad gólmanovy betony.

Šance Mountfieldu ztroskotaly na Arbelovském

Druhá perioda pokračovala ve vysokém tempu s šancemi na obou stranách, o něco nebezpečnější byl ovšem celek z Vysočiny. Marka Tecla po přihrávce Richarda Cachnína zablokovali obránci Mountfieldu, bekhendový pokus Tomáše Kulhánka po přihrávce Marka Tecla přes brankoviště lapil pozorný Daniel Dvořák.

Od poloviny prostřední části hry začali přebírat iniciativu Královehradečtí, zastavil je ale faul Dominika Šedivého. Bruslaři svírali soupeře i po konci přesilové hry, svůj tlak v druhou branku ovšem nepřetavili. Před druhou přestávkou ještě zblízka zahrozil Tadeáš Pinkas, Dominik Arbelovský byl však bezchybný.

Hradečtí bojovali marně, s Brodem padli

Třetí dvacetiminutovka se nesla ve znamení královehradecké snahy o vyrovnání. Toho by se Východočeši dočkali hned v jejím počátku, kdyby Dominik Arbelovský nezastavil střelu Petra Poppela z mezikruží. Zanedlouho využil Dominik Šedivý špatného střídání domácích, Jiří Najman s brankářem Havlíčkova Brodu hasili situaci na poslední chvíli. Horké chvilky zažívala obrana domácích při dvojnásobné početní převaze soupeře, s dávkou obětavosti ji ovšem ubránila, neprosadil se v dobré pozici ani aktivní Petr Poppel. Havlíčkobrodská defenziva nepovolila ani v závěru při power play Hradce Králové, a tři body tak zůstaly v Kotlině.

Podle nového pravidla se pokračovalo nadstavbou o bonusový bod. V prodloužení ujel Štěpán Dudycha, kterého pravým betonem vychytal Daniel Dvořák. Na druhé straně zůstal sám před brankářem Jaroslav Kašpar, k němu se ale stačil vrátit Vojtěch Holenda. Nejblíže gólu byl pak havlíčkobrodský Marek Tecl, ze spodku levého kruhu mířil do tyče. Po nerozhodné pětiminutovce přišly na řadu samostatné nájezdy. Martin Nedvěd vystřídal Dominika Arbelovského a neinkasoval ani jednou. Naopak Bruslaři se prosadili dvakrát. Rozhodující trefu zaznamenal Marek Tecl a získal pro své mužstvo i čtvrtý bod.