st 4.3.2015 | Lukáš Štěrovský

První výhru v play off vystřelil staršímu dorostu hattrickem Tomáš Zahradník!

Důležitý první krok učinili svěřenci trenéra Jiřího Slabého v osmifinále s Vítkovicemi, kteří během středečního večera sehráli úvodní zápas série na tři vítězné zápasy. Po těžkém boji, kdy ještě ve 48. minutě bylo skóre 1:1, převzal zodpovědnost na svá bedra kapitán Tomáš Zahradník, a čistým hattrickem sestřelil soupeře! Druhý bod si budou chtít Lvi připsat už ve čtvrtek, kdy je na pořadu druhý mač v sérii.

Nervózní první třetina branku nepřinesla

Hradečtí do prvního zápasu play off sezóny 2014/15 vstoupili nervózním herním projevem, když několikrát nezvládli přechod přes střední pásmo a zastavilo je postavení mimo hru. Vítkovicím notnou chvíli trvalo, než se dokázaly se hrou Hradce srovnat.

Hosté si největší příležitost vytvořili v páté minutě ve vlastním oslabení, kdy se před Groha prokličkoval Malina, k zakončení se ale nedostal. Od té doby už ostravský celek prakticky jenom bránil. Největší šance Hradce na skórování přišla v deváté minutě a měla podobu samostatného úniku Hnika, jehož ale Šimeček – byť se štěstím – dokázal vychytat.

Hradečtí pak marně hledali recept na pevnou defenzívu hostů, problémy jim stále činil bezproblémový přechod přes střední pásmo. V přesilovce se mohl prosadit Zahradník, jehož hůl našel střílenou přihrávkou Pavlík, ale hradecký forvard puk do branky usměrnit nedokázal.

Hradec se prosadil zásluhou Chalupy

Druhá třetina (minimálně její úvod) jako by začala tam, kde úvodní skončila. Pokud domácí vyloženě nechybovali a nenabídli Vítkovicím šanci, těžko se Ostravští dostávali do prostoru před Grohem. Královské lvy ale brzdily pokračující potíže při přechodu skrze střední pásmo, ale i s těmi si Východočeši postupně poradili.

Osm minut prakticky neustálého tlaku ze strany Hradce vyústilo v přesilovou hru, v níž David Chalupa za záda Šimečka doklepl bekhendem odražený puk, který předtím střelou z kruhu zkoušel do sítě propasírovat Radovan Pavlík – 1:0.

Následně mohlo být srovnáno, Vítkovičtí se již radovali, ale pro hru vysokou holí rozhodčí branku neuznali. Druhá polovina prostřední periody přinesla o něco klidnější pojetí hry, s absencí jakýchkoliv šancí. Hradečtí tak k radosti domácích fanoušků nastoupili do posledních dvaceti minut s jednobrankovým náskokem.

Čistý hattrick Zahradníka zajistil první bod Hradci

Až ve třetí třetině konečně dokázali gólově zaúřadovat i hokejisté z Moravy. Byla to však jejich jediná trefa v zápase. Daniel Spratek si během přesilové hry nabruslil od pravého mantinelu až na osu hřiště, odkud propálil vše, co mu stálo v cestě, a to včetně brankáře Groha – 1:1.

Jenže v 52. minutě započalo velké sólové představení, v jehož hlavní roli se objevil Tomáš Zahradník. Ten totiž dokázal zkompletovat čistý hattrick, když se prosadil postupně střelou z kruhu, precizním blafákem v samostatném úniku a střelou do prázdné branky, kterou mu připravil Matějček po zaváhání gólmana hostí.

Hradec tak zvítězil 4:1, a byť se toto vítězství nerodilo úplně jednoduše, může se radovat z prvního bodu v sérii hrané na tři vítězná utkání. Další klání je naplánováno na čtvrtek, startuje se v 18:30.