Ohlasy k zápasu
st 4.3.2015 | Jan Vavřina

Čistý hattrick? Hlavně zásluha kluků, říká skromně Tomáš Zahradník

Parádní hokejový večer zažili ve středu starší dorostenci. Ti vstoupili do osmifinále play off proti Vítkovicím domácím mačem. Skóre bylo dlouho nerozhodné, ale pak se ujal slova domácí kapitán Tomáš Zahrandík. Ten se nejprve trefil krásně pod břevno, chvíli na to vymíchal gólmana a do třetice mu stačilo po exkluzivním lobu a zaváhání brankáře trefit prázdnou bránu. Čistý hattrick a výhra 4:1 byla na světě.

Oba týmy vstoupily do úvodního zápasu letošního play off opatrně, i proto se skóre měnilo až ve druhé třetině. „Ze začátku nechtěla ani jedna strana dostat gól, podle toho vypadala první třetina. Hráli jsme hlavně z obrany, ale měli tam i pár šancí, které jsme nevyužili. Ve druhé třetině jsme konečně po dlouhé době využili přesilovku, za to jsme rádi. Díky tomu jsme se dostali do vedení 1:0,“ hodnotí průběh první poloviny zápasu Tomáš Zahradník.

Jenže druhá půlka se vyvíjela úplně jinak, zejména poslední desetiminutovka. „Ve třetí části Vítkovice srovnaly na 1:1, ale nepodělali jsme se z toho, naopak začali makat. Pak jsme nějak dali tři góly…,“ říká skromně hradecký kapitán, který se o všechny tři branky zasloužil. „Je to hlavně zásluha kluků, krásně mi to připravili,“ pohotově dodává.

Ve čtvrtek to nesmíme podcenit!

Ústřední postava závěru zápasu si připsala čistý hattrick brankami z 52., 55. a 60. minuty. „Po nahrávce Filipa Hronka na první gól stačilo jen vystřelit, potom mi to dal David Chalupa tak, že jsem jel sám na bránu. Štěpán Matějček připravil třetí, to stačilo trefit prázdnou bránu,“ popisuje rozhodující momenty zápasu.

Nutno dodat, že všechny tři góly byly výstavní, snad každý by mohl být nominován do Zlaté helmy. Který se nejvíce líbil jejich autorovi? „Asi ten první. Rád na to místo střílím, Filip Hronek mě krásně našel. Jsem rád, že to tam spadlo,“ pokračuje lídr týmu, který zároveň přiznává, že při něm stálo potřebné štěstí, třeba při poslední trefě. „No určitě, vždyť se mi to odrazilo do prázdné brány, gólman tam už nebyl. Jsem za to rád, aspoň někdy se takhle přiklonilo,“ říká logicky dobře naladěný šikovný forvard.

Jak byli Královští lvi se svým výkonem spokojeni? „Myslím, že jsme hráli, jak jsme chtěli. Hlavně ale, že jsme vyhráli. Důležité je to ve čtvrtek nepodcenit, bude to zase těžký zápas,“ tuší. „Vítkovice jsou silný tým, hodně bruslí, mají dobře sehrané přesilovky. Ve středu nám z toho daly gól. Na to si musíme dát pozor,“ velí tahoun staršího dorostu.

Podporu fanoušků jsme si parádně užili

Vstřelit tři branky, to se nepovede v každém zápase. A kabina si pochopitelně přeje oslavu takové události. Půjde do šatny nějaká „odměna“? „Za hattrick určitě jo, kabina něco očekává. Kluci už se o to hlásili, tak to musím nějak pořešit,“ přemýšlí nad příjemnými starostmi.

Sotva ale starší dorostenci dohráli jeden duel, už se musí připravovat na další. „Musíme zapomenout na první zápas a jít s čistou hlavou od začátku do druhého. Potřebujeme doma znovu vyhrát, abychom jeli do Vítkovic ve větší pohodě,“ přeje si člen staršího dorostu, jehož také potěšila podpora od hradeckých fanoušků. „Doufám, že nás fanoušci budou takhle podporovat. Užili jsme si to parádně, je to výborné, když nám takhle někdo fandí a podporuje nás,“ vysekává závěrem poklonu hradeckému kotli kapitán Tomáš Zahradník.