so 26.2.2011 | Miroslav Kučera, Tomáš Božek

Sezóna končí, Hradec prohrál v Chomutově a končí ve čtvrtfinále

K pátému zápasu čtvrtfinálové série dnes nastoupili hradečtí hokejisté v Chomutově a aby se udrželi ve hře, museli dnes vyhrát. Do vedení se jako první dostal domácí tým zásluhou Tomáše Slováka. Hradečtí hodně faulovali a Chomutovu se dařilo využívat přesilovky - po brance Radka Dudy vedl již 2:0. Hradec ještě dokázal snížit díky trefě Martina Záhorovského, ale další góly už stříleli domácí. Dvoubrankové vedení vrátil domácím Kraft a po brance Sikory to bylo již 4:1. Ve třetí třetině přidal domácí tým ještě další dva góly a bylo rozhodnuto. Jednu přesilovku využil i Hradec, když šest minut před koncem za již rozhodnutého stavu Hyláka překonal Jiří Hendrich. Hradec tak prohrál celou sérii s Chomutovem 1:4 na zápasy a sezóna pro něj končí.

Začátek utkání měli ve svých otěžích domácí hráči. Jejich tlak vyvrcholil faulem hradeckého Valáška a v následné přesilovce domácí skórovali. Po několikeré výměně puku se k němu dostal Tomáš Slovák a nekompromisní ranou prostřelil Luňáka. Domácí byli na koni a hostující ochránce svatyně byl pod jednou palbou. Jednu velkou šanci měli i hosté, a to když Křetínský dostal perfektní přihrávku před prázdnou bránu, ale kotouč do brány nezaplul. Chomutovští ale byli o hodně aktivnější. Minutu před koncem první třetiny se Luňák dostal opět pod palbu, ale ztroskotali na něm posupně Duda, Hruška i Kántor. Domácí tedy první třetinu zaslouženě vyhráli.

Druhou třetinu začali lépe hosté a ač měli velký tlak a několik šancí, žádnou nedokázali proměnit. Až ve 25. minutě, opět při přesilovce, se k puku dostali na delší dobu domácí a hned z toho byla druhá branka. Po přihrávce Grofa se k puku dostal přesně mezi kruhy Radek Duda a jeho dělovka skončila až v síti za jinak výborným Luňákem. Vzápětí skórovali také hosté, ale branka jim nebyla uznána pro hru vysokou holí. Z následné akce se ale Hradečtí již dočkali. Martin Záhorovský dostal přesnou přihrávku před prázdnou bránu a překonal Hyláka. Hradečtí byli rázem na koni a důkazem bylo i přečíslení 3 na 1 ve vlastním oslabení, které naštěstí pro domácí vyřešil domácí gólman. Domácí ale rázem zvýšili své vedení. Milan Kraft schoval svoji střelu za obránce a ta propadla Luňákovi do branky. Vzápětí byl rozdíl ve skóre již tři branky, a to když v oslabení ujeli Seman s Markem Sikorou a druhý jmenovaný vstřelil třetí branku modrobílých. Stav po dvou třetinách byl tedy 4:1 pro Krušnohorce.

Úvod třetí třetiny byl na rozdíl od dvou předešlých v poklidném tempu. Chomutov však chtěl klání co nejdříve definitivně rozhodnout a to se mu povedlo ve 48. minutě. Při hře čtyř proti čtyřem se před brankou prodral ke kotouči David Havíř a v pádu dokázal vstřelit pátou branku domácích. O tři minuty později dal závěrečnou branku Severočechů Pavel Kuběna, kterého našel přesně před bránou svým pasem Kraft. Hostům se podařilo již jen zkorigovat výsledek, a to při přesilové hře, kdy se ke kotouči dostal u modré čáry Jiří Hendrich a propálil Hyláka.

Milan Kašpárek (KLH Chomutov):
Dnešním výkonem jsme potvrdili, že jsme proti Hradci měli převahu. Divácky byl zápas určitě atraktivní. Z trenérského pohledu mi tam trochu vadila naše slabá místa v obraně, kde jsme byli asi díky vývoji utkání lehkovážní a bylo tam na moje gusto moc přečíslení, ale jinak můžu klukům jen pogratulovat k postupu do semifinále.