Zápasy mládeže
čt 15.9.2022 | Jan Brůna

Skvělý vstup do ligy. Dorost dal na úvod Táboru šest branek

Snový začátek ostré sezony. Hradečtí dorostenci přivítali v prvním zápase nového ročníku Tábor a od úvodního buly určovali tempo hry. Skóre 3:0 z první třetiny v těch dalších úspěšně navyšovali, o čisté konto připravil Samuela Meišnera Roman Mohyla. Mladí Lvi nakonec zvítězili 6:1 a naladili se dobře na těžké sobotní utkání v Liberci.

Mountfield skóroval na začátku i konci třetiny

Domácí vstupovali do zápasu s Táborem v roli favorita, což potvrdili hned při první akci po 24 sekundách. Vojtěch Aschenbrenner dostal přihrávku do mezikruží a vymetl horní polovinu branky – 1:0. Hradečtí si rázem vybojovali přesilovku a po ní byla k vidění i hra 4 na 4. A po úniku Patrika Hendrycha a dorážce Dominika Pavlíka už to mohlo být o dva góly, avšak Ondřej Šrámek svůj tým podržel.

Hosté se ale osmělili a nešlo hovořit o jednoznačné převaze Lvů, nicméně ti svého soupeře nepustili do větší šance. Za zmínku stojí jen střela Matěje Langa ze strany, kterou Samuel Meišner pokryl. Hráči z města husitů zlepšili obranu, nezachytili však Jakuba Jóna, jenž naštěstí pro ně přestřelil. Zadělal ale na divoký závěr: Nejprve Dominik Pavlík ranou z první využil přesilovku, a to samé se povedlo Vojtěchu Aschenbrennerovi, když puk prošel mezírkou pod Šrámkovým betonem – 3:0.

Druhá část byla na branky skromnější

Jihočeši vstupovali do prostředního dějství s třígólovou ztrátou a ihned mohli těžit z nabídnuté přesilovky. Tu ovšem nevyužili stejně jako Hradečtí svoji a hra působila vcelku vyrovnaně. Při chuti byl Vojtěch Aschenbrenner, který dorážkou zblízka útočil na hattrick, jenže Šrámek puk včas zalehl.

V zajímavé příležitosti sám před kasou se ocitl rovněž Hendrych, neprocpal však kotouč mezi tři tyče. Mountfield nepouštěl hosty do šancí a místo toho přidal čtvrtý zásah – Ondřej Páleník posunul touš dobře postavenému Matěji Voděrackému, který tečoval do odkryté svatyně a zvýšil už na 4:0. Tábor sice dobře sehrával některé situace, chyběla mu ale koncovka, a do třetí periody měl tak o čem přemýšlet.

Meišner nulu neudržel, Lvi ale přidali další góly

Východočeši s velkým náskokem v zádech začali poslední třetinu sebevědomě a radovali se v čase 41:23, kdy Tobiáš Vítek zvolil perfektní zadovku na Tadeáše Burdu, jenž se střelou do šibenice nemýlil – 5:0. Do hry se rychle vrátil i domácí brankář, který vychytal Jana Pospíchala. Tato možnost předznamenala zásah Romana Mohyly. Táborský forvard si počkal na pas před klec, z první propálil Meišnera a snížil na 5:1.

Pěkná souhra Mountfieldu v přesilovce se ještě neujala, neuspěl ani Pavlík sám před Šrámkem. V síti skončil až tečovaný pokus Filipa Samka, když puk prošel nešťastně hostujícímu gólmanovi mezi betony – 6:1. Jihočeši se rozhodně nebáli hrát a v jednu chvíli dostali Hradec pod větší tlak, domácím ale v závěru pomohla hra v početní výhodě. A když v závěru Oliver Forejtek zastavil klíčovou nahrávku Langa, mohli Lvi slavit první výhru v sezoně.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Aschenbrenner 2 0 2 1 0
Jakub Aschenbrenner 0 1 1 1 0
Filip Brzák 0 0 0 0 0
Tadeáš Burda 1 1 2 1 0
Štěpán Černý 0 2 2 1 2
Oliver Forejtek 0 0 0 0 0
Filip Frolík 0 1 1 0 0
Patrik Hendrych 0 0 0 1 4
Josef Janeček 0 0 0 0 0
Jakub Jón 0 2 2 1 2
Marek Mráz 0 1 1 1 0
Ondřej Páleník 0 1 1 0 0
Dominik Pavlík 1 1 2 1 0
Filip Samek 1 0 1 1 0
Tobiáš Vítek 0 1 1 1 0
Matěj Voděracký 1 0 1 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Samuel Meišner 60 24 1 23 95,83 0 0

Ohlasy k utkání

Fotogalerie