Zápasy
st 4.1.2012 | Lenka Jonešová, Lukáš Souček

Skvělý vstup do nového roku! Hradec porazil Olomouc 6:2

Hradečtí hokejisté si lepší vstup do nového roku přát nemohli. Hned v prvním utkání po vánoční pauze na domácím ledě nejenže porazili aktuálně třetí celek tabulky, ale prezentovali se velmi přesvědčivým výkonem, který nemohl znamenat nic jiného než tři body. Hradec otevřel skóre ve čtvrté minutě zásluhou Tvrdíka, v desáté už na 2:0 zvyšoval Záhorovský. Ve druhém dějství domácí vedli dokonce 4:0 a rozdílem čtyř branek nakonec zápas také skončil. Olomoučtí totiž dokázali skóre jen snížit na 1:4 a v poslední minutě korigovali gólem na 2:6.

Úvod utkání vyšel lépe domácím

Začátek utkání se domácím hokejistům vydařil. Hned ve čtvrté minutě se vybruslil před svatyni hostujícího gólmana a otevřel skóre utkání Michal Tvrdík – 1:0. Hosté se pokoušeli ihned odpovědět. Marosz s Haluzou se řítili na Čecha, který se ovšem blýskl skvělým zákrokem.

Po faulu Řípy měli Hradečtí další početní výhodu, kterou opět dokázali zužitkovat. Jiří Kadlec vybojoval kotouč, který precizně nahrál Martinu Záhorovskému, který prostřelil Žigárdyho mezi betony – 2:0. Ke konci třetiny hosté hýřili aktivitou, dorážku Petra Haluzy nekompromisně ukryl do své lapačky Jakub Čech.

Druhá třetina jasně v režii domácích

Hned v první minutě druhé periody střílel do prázdné brány Koudelka, olomoucký gólman domácího útočníka ale fantasticky vychytal. Jenže hosté opět faulovali a hradečtí znovu udeřili. Chmelířovu střelu od modré čáry, kterou Žigárdy vyrazil před sebe už neměl Vít Budínský problém dorazit do prázdné brány – 3:0. Vzápětí Olomouc zaváhala v rozehrávce, kterou vystihl Moskal. Žigárdy se ale stihl výborně přesunout. V polovině třetiny měl hodně práce domácí gólman, který výborně zasáhl proti nepříjemné střele Pavla Selingra.

Hradecké tažení pokračovalo dále. Zdeněk Kubica zachytil kotouč, který Žigárdy vyrazil jen před sebe a poslal kotouč do sítě – 4:0. Hanáci se snažili o zdramatizování utkání, ale na konci jejich snažení vždy vynikl Čech. V devětatřicáté minutě byl už ovšem Jakub Čech bezmocný. Řípa vyslal precizní přihrávku na Petra Haluzu, který vsítil první gól Hanáků v utkání – 4:1.

Třetí třetina přinesla tři branky

Nástup do třetí třetiny se ovšem znovu povedl více domácím. Hned v první minutě prostřel Žigárdyho tvrdou ranou od modré čáry Václav Čížek a zvýšil skóre už na 5:1. Olomouc se snažila tlačit před gólmana Čecha a dělala domácím hokejistům problémy. Jakub Čech ale v průbehu celého utkání předváděl skvělý výkon.

Podruhé v utkání se tváří v tvář před hradeckým brankářem zjevil Selingr, ale znovu na něm ztroskotal. Necelých pět minut před koncem třetiny se druhým gólem v zápase prosadil Vít Budínský a zvýšil na 6:1. Olomoučtí se stále aktivně tlačili do hradecké třetiny a jejich snaha se jim vyplatila. V poslední minutě utkání upravil po hrubici hradecké obrany Roman Rác výsledek na 6:2.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Ján Bendík 0 1 1 -2 0
Jan Berger 0 0 0 -1 0
Vít Budínský 2 0 2 1 2
Zdeněk Čáp 0 0 0 -1 2
Václav Čížek 1 1 2 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 1 2
Lukáš Chmelíř 0 2 2 1 0
Jiří Kadlec 0 1 1 0 0
Martin Koudelka 0 1 1 0 0
Vladislav Kubeš 0 1 1 -1 2
Zdeněk Kubica 1 0 1 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 1 0
David Roupec 0 0 0 1 0
Michal Tvrdík 1 1 2 -1 0
Milan Valášek 0 0 0 1 0
Martin Záhorovský 1 1 2 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Čech 60 0 2 35 94,59 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové):
Utkání se nám hodnotí pochopitelně dobře. Jsme rádi, že se naše hra po vánoční pauze zvedla, kluci měli chuť hrát a zlepšení bylo hodně vidět. Je dobře, že jsme využili první tři přesilovky, kterým jsme se hodně věnovali. Myslím si, že kluci odmakali utkání naplno, kéž by to takhle vydrželo co nejdéle. Jediné, co nás zlobí, je zranění Martiny Koudelky, který si poranil ruku.

Petr Fiala (HC Olomouc):
Odehráli jsme mizerné utkání a domácí zaslouženě vyhráli. Doufám, že se z toho oklepeme, a dál se v tom nebudu pitvat.

Fotogalerie