ne 29.10.2017 | Petr Šatalík

Souboj ze špice tabulky pro Hradec! Lvi přemohli Oceláře 3:0

Po dvou porážkách opět výhra! Mountfield zvládl dovést vyrovnaný duel s Třincem k vítězství za tři body. Utkání mezi Východočechy a Slezany bylo dlouho bezbrankové, Hradec musel ubránit několik oslabení, což díky skvělé defenzívě a parádnímu výkonu brankáře Rybára dokázal. Zápas se lámal krátce po jeho polovině, když Jarůšek využil první přesilovku Lvů. Razítko na vyplenění WERK ARENY přidal v třetí třetině Koukal a skóre pak ještě kosmeticky upravil Červený.

Trenér Václav Sýkora sestavu oproti předcházejícímu duelu s Plzní neměnil a do Třince tak přijel se stejnou soupiskou jako v pátek na západ Čech. Na marodce nadále zůstala čtveřice hráčů, se kterou kouč Mountfieldu nemohl počítat – Andris Džerinš, Tomáš Zigo, Filip Pavlík a Jiří Šimánek.

Úvodní dějství branku nepřineslo

První minuty zápasu byly spíše opatrnějšího charakteru. Do první vážnější šance se dostali Hradečtí, když si příležitost vypracovali skrz souhru Dragouna s Köhlerem. Pokus druhého jmenovaného však Strmeň vyrazil do rohu. Následně důrazně zahrozili Oceláři. Irgl dostal střílený pas do předbrankového prostoru a svou teč nasměroval do konstrukce svatyně Východočechů.

V polovině první třetiny nahazoval puk před klec Mountfieldu Dravecký, kotouč se odrazil od Marcinka a prolétl těsně vedle pravé tyče branky Rybára. Lvi nedlouho poté vystihli rozehrávku protivníka a šli do přečíslení ve třech proti dvěma. Po Dragounově přesné přihrávce z osy hřiště pálil zleva Jarůšek, ale Strmeň si svou bližší tyč pohlídal.

O chvíli později předvedl svou šikovnost Hrňa, který si narazil s Douderou, obkroužil branku soupeře a snažil se prostřelit Rybára mezi betony. Gólman Mountfieldu puk do sítě projít nenechal. V závěru dějství mu ještě nastaly horké chvilky, Východočeši museli ubránit více než minutu dlouhé oslabení ve třech proti pěti. Brankář Lvů si ale poradil s pokusem Marcinka z pravého kruhu i Draveckého dorážkou z bezprostřední blízkosti. Druhá třetina tak začínala za stejného stavu, jako ta první.

Hradečtí otevřeli skóre, když využili první přesilovku

Následující dějství odstartovalo opět opatrným hokejem, v němž se ani jeden z protivníků nechtěl dopustit vážnější chyby. Nahození Doudery od modré čáry Rybár našel a udržel ve výstroji i přes zakrytý výhled. Na druhé straně to ze stejného prostoru zkusil o něco ostřeji Köhler, Strmeň jeho pokus vykopl betonem do rohu. Svěřenci Václava Sýkory se poté museli opět bránit, když Kukumberg obdržel 2+2 minuty za vysokou hůl. Jejich defenzívní činnost byla ukázková, aktivním napadáním v podstatě nepustili soupeře ke střelbě.

Až v závěru početní výhody Ocelářů vypálil od modré Doudera, kotouč propadl za Rybára, ale z brankoviště ho odpálil Pláněk. Lvi odpověděli kombinací, na jejímž konci byla střela Cingela z levého kruhu, která mířila na bližší tyč, jenže gólman Třince ji měl dobře pokrytou. Hradec si nakonec také vynutil první početní výhodu a v čase 33:56 udeřil. Graňák přenesl hru od pravého mantinelu prudkou přihrávkou doleva, odkud střílel Kukumberg. Strmeňovi puk vypadl z lapačky a Richard Jarůšek jej rychle dopravil do sítě.

Dosud nepříliš atraktivní duel dostal nový nádech, v němž byl Mountfield lepším celkem. Do odkryté svatyně mohl zamířit po parádní zadovce Jarůška Kukumberg, ale tomu padl obětavě do rány Musil. Hradečtí se pak zapotili, když pokus Svačiny projel podél brankové čáry, ale Rybár tuto situaci ustál a následnou střelu Linharta z mezikruží chytil do lapačky. Na začátku třetího dějství tak drželi Východočeši nejtěsnější možné vedení.

Lvi pojistili výhru dvěma zásahy

Ani úvod třetí třetiny nenabídl nejatraktivnější hokej. Trenér Sýkora nejspíš o přestávce nabádal především k pečlivé defenzívě, kterou jeho mužstvo i nadále předvádělo. Až po pěti minutách se ke střele od modré dostal Adámek, přičemž se Rybárovi snažil clonit Svačina, ale brankář Mountfieldu ani nemusel zasahovat, pokus šel těsně mimo. Poté se Hradečtí osmělili i směrem dopředu, Dragoun předal na útočné modré šikovnou zadovkou Jarůškovi, který střelou z levého kruhu donutil beton Strmeně k zákroku.

Oceláři se snažili vyrovnat, po zpětné přihrávce Adamského pálil z bezprostřední blízkosti Svačina, ale svou ránu nasměroval jen do ochranné sítě za klecí Rybára. Ten následně předvedl dobrý zákrok proti střele Rotha z mezikruží, když vyrazil puk před sebe a o zbytek se postarali jeho obránci. První pojistka přišla v čase 52:45. Oceláři chybovali v rozehrávce, Červený předal puk na pravý mantinel Petru Koukalovi, který si následně vyjel na kruh a nechytatelnou ranou do vzdálenějšího rohu skóroval – 2:0.

Třinec bojoval až do konce, dvě minuty před závěrečným hvizdem odvolal Strmeně, ale o chvíli později ho po ofsajdu do klece vrátil. To však nebránilo Rudolfu Červenému, aby obral o puk Rákose, najel si zleva na gólmana soupeře a kličkou do bekhendu mu poslal kotouč mezi betony do sítě – 3:0. Oceláři se už na čestný zásah nevzmohli, Hradec je porazil, brankář Rybár si připsal čisté konto a svěřenci Václava Sýkory se tak v tabulce opět bodově dotáhli na třetí brněnskou Kometu.