ne 29.10.2017 | Petr Šatalík, Jan Vavřina

Šli jsme štěstí naproti a vyhráli zaslouženě, dumá Richard Jarůšek

Posun do první formace, více prostoru na ledě a forma Richarda Jarůška šla v zápase s Třincem rázem vzhůru. Na kluzišti strávil urostlý útočník téměř čtrnáct minut, brankáře Strmeně ohrozil hned čtyřikrát. Především však projevil důraz v 34. minutě po střele Romana Kukumberga a vyražený puk uklidil okamžitě do sítě. Tím poskytl Hradci neskutečně důležité vedení, které vedlo k výhře nad těžkým protivníkem z čela extraligové tabulky.

Po utkání s Oceláři musí v kabině panovat spokojenost, je to tak?
Věděli jsme, že to bude těžký zápas, to se naplnilo, dlouho to bylo bez branek. Přežili jsme oslabení ve třech a následně pak taky dlouhé čtyřminutové oslabení. Naštěstí jsme první gól dali my, Třinec musel tlačit a z toho pak vyšly další dva góly. Jsme hrozně rádi, že to vyšlo.

Předvedli jste další vynikající výkon v defenzívní činnosti. Přijeli jste s úkolem neinkasovat?
Ani bych neřekl, to vyplynulo ze situace, bylo tam mnoho šancí ke skórování. Dlouho to bylo bez branek a pak se štěstěna přiklonila k nám.

Dlouho se vám v Třinci nepovedlo vyhrát za tři body, čím to, že se to tentokrát podařilo?
Sešlo se štěstí. Dali jsme první gól a Třinec musel dotahovat. Z toho pak vyšly další dvě branky a stav 3:0 pro nás. Jak říkám, asi to bylo štěstí, šli jsme mu naproti, takže si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Patrik Rybár opět uzamkl svou bránu a pochytal všechny střely soupeře. Jak se hraje před takovým brankářem?
Rybka nás drží, dá se říct, každý zápas. Má velkou zásluhu na tom, že nedostáváme tolik gólů. I v Plzni podal dobrý výkon, akorát jsme nedali žádnou branku, proto jsme prohráli. Tentokrát to ale zase zavřel a my jsme naštěstí dali nějaký gól a vyhráli.

Vy osobně jste se přesunul ze čtvrté formace do první, to musí být velké povzbuzení, je to tak?
Určitě je rozdíl, jestli hraji za zápas devět minut, nebo patnáct, to je sakra znát. Tentokrát mě trenéři posunuli do první lajny a už jsem se zase cítil výborně, protože jsem chodil pravidelně na led, dostával jsem se do šancí a hrálo se mi tam hodně dobře.

V příštím kole na vás čeká váš oblíbený protivník – Olomouc. Jak se na souboj s ní těšíte?
V Olomouci se hraje strašně špatně. Ať už je to jejich stylem, kdy hrají hodně dozadu, nebo stadionem, kde se jim hraje dobře. Nás nečeká nic lehkého, musíme hrát minimálně tak dobře jako tentokrát s Třincem a věřit v to, že to dopadne v náš prospěch.