čt 1.9.2016 | Lukáš Foff

Super premiéra! Mladší dorostenci si na úvod hravě poradili s Táborem

Ideální vstup do nové sezóny! Mladší dorostenci se v úvodním zápase ELIOD extraligy utkali s jihočeským Táborem a od začátku se do svého soupeře zakousli. Byli aktivnějším, rychlejším a preciznějším mužstvem a po zásluze si připsali vysoké vítězství 6:2, o kterém rozhodli převážně v prvních dvou třetinách.

Lvi zvládli první ostrou třetinu znamenitě

Nástup jako hrom mohla znamenat souhra reprezentantů Moronga a Poppela, ale deset sekund po začátku se ještě skóre neměnilo. To přišlo na řadu až v 8. minutě, když Martin Nedomlel stál na správném místě a odražený kotouč namířil přesně. Hradec byl jasně lepším týmem, ale zřejmě pod rouškou euforie z gólu zapomněl na Maxmiliána Kommu, který dostrkal puk za čáru i když tím překvapil i svojí střídačku. – 1:1.

Domácím chvíli trvalo, než našli zpátky klid na hokejky a pár přihrávek bylo nepřesných, avšak v 11. minutě si Vojtěch Síla vzal kotouč, vybruslil před Balouna a pověsil mu ho pod víko – 2:1. Mountfield měl místy až drtivý tlak a odměnou za aktivitu byl gól v posledních sekundách první třetiny. Kapitán Petr Poppel využil přesilovku a do kabin se šlo za stavu 3:1.

Mountfield hru i nadále kontroloval

Hradečtí vstoupili do třetiny lehce bohorovně, takže nabídli Táboru zkraje několik šancí, ale Vojtěch Pánek je nevyužil, a tak se zákonitě prosadili domácí. Martin Soukup ujel a naservíroval kotouč ideálně pro Tomáše Müllera, který už si věděl rady – 4:1. Když už byli Jihočeši opravdu nebezpeční, bylo to v přesilových hrách. Dvojitou početní výhodu využil s tečí domácího hráče Marek Volčík, jenž vykřesal jiskřičku naděje pro hosty.

Ve 34. minutě přišel ošklivý faul kolenem Františka Řeháka, který však rozhodně nebyl úmyslný, nicméně rozhodčí jej i tak vyloučil do konce zápasu. Paradoxně to však byl opět Mountfield, který se radoval z branky. Matěj Morong první samostatný únik neproměnil, ale v tom druhém si dal záležet a mazáckou kličkou do forhendu zvýšil na 5:2. Tento stav vydržel až do konce druhé třetiny.

Kašpar zpečetil výhru v prvním soutěžním zápase

Nástup do posledního dějství byl přesně takový, jaký Hradec potřeboval. Definitivní klid na hokejky dodal totiž svým spoluhráčům Jaroslav Kašpar, který dostal puk do odkryté brány – 6:2. Domácí se poté zatáhli a soustředili se především na obranu, což potvrdil dobrý obranný zákrok Peričky, jenž na poslední chvíli zastavil Chocholouška.

Když se několik minut před koncem neprosadil Janda a po něm ani Poppel, bylo jasné, že v zahajovacím utkání ELIOD extraligy mladšího dorostu se už nic významného nestane. Domácí Lvi si po zodpovědném výkonu zejména v prvních dvou třetinách zajistili nejlepší možný vstup do nové sezóny.