so 15.3.2014 | Martin Voltr

Třetí bitva neúspěšná. Starší dorost půjde v neděli po obratu

V sobotu vyjeli starší dorostenci Královských lvů ke třetímu utkání osmifinálové série se Slavií. S favoritem hráli velmi dobrou první polovinu zápasu, krátce po startu druhé třetiny zvládli vyrovnat. Naději na vítězství jim ale následně sebrala nedisciplinovanost a zkušená Slavia dokráčela k vítězství 5:1. Pražané tak v sérii vedou 2:1 a pokud chtěji Hradečtí postoupit, potřebují na jejich ledě vyhrát nedělní souboj i následné nastavení.

Hradec se z gólu dokázal postupně oklepat

Už potřetí v sérii neodstartoval zápas pro hradecké hokejisty dobře. Brzy se museli bránit po vymyšleném faulu, nicméně oslabení zvládli. Po pěti minutách se už ale stav měnil, když Lukáš Havelka nasměroval od hrazení kotouč před bránu, kde si ho našel Jan Kolář a rychlým zakončením otevřel skóre – 1:0.

Královští lvi se často ocitali pod tlakem. Pět minut před koncem úvodní části se z něj ale vymanili a najednou se zajímavé situace rodily i na druhé straně. Dobrou pozici ke skórování měl Tomáš Zahradník, který však minul, či dorážející David Malík.

Nejvíc ale mrzela neproměněná šance, kterou si vypracoval Tomáš Hofman. Hradecký forvard výtečně přesprintoval obránce a puku byl rychleji než vyjetý gólman, ale zakončení do prázdné brány mu nevyšlo zdaleka podle představ, a navíc kotouč ještě stačil zastavit dojíždějící hráč Slavie.

Vyrovnaný stav platil jen krátce

Každopádně si Východočeši dokázali, že s domácími mohou hrát. V úvodu druhé části přežili i díky tyčce a zákroku Františka Veselého těžké oslabení a pak přišly jejich chvíle. Patrik Miškář si dokonce na soupeři vykoledoval trestné střílení, které ovšem zakončil mimo. Dlouho ho to ale nemrzelo, neboť v čase 24:30 dojel vyražený puk Tomáš Zahradník a bekhendovým obloučkem překonal nejistého gólmana – 1:1!

Branku slávistů hájil od začátku duelu Dominik Frodl, kterého si domácí stáhli z juniorky. Tím jenom ukázali, jak jim po porážce v Hradci začalo téct do bot, a že s takovým odporem soupeře určitě nepočítali.

Ve třetím duelu se ale to nejdůležitější událo ve druhé polovině prostřední části. Hradečtí šli do čtyř po úplně zbytečném vyhození puku, které tři sekundy po doběhnutí trestu překonal přesnou střelou domácí kapitán Petr Tejral. Veselý na jeho švihovku přes hráče neviděl, a nestačil tak secvaknout betony – 2:1.

Dvě a půl minuty před přestávkou navíc na ledě zůstala ležet zlomená hokejka a Tomáš Hofman ji odpálil proti puku, za což bohužel nemohlo následovat nic jiného než trestné střílení. Na rozdíl od Hradce si s ním Slavia poradila, Jan Kolář nedal svýma rychlýma rukama Veselému šanci – 3:1.

Slavia si výhru pojistila v přesilovkách

Definitivu pak přinesla opět přesilová hra Pražanů po startu třetí části. Lvi v ní paradoxně mohli sami udeřit, jenže přečíslení nevyužili a po závaru před hradeckou brankou vypadl puk k Viktoru Nestrašilovi, který nemohl odkrytou klec minout – 4:1.

Zápas samozřejmě ještě u konce nebyl, nicméně proti silnému soupeři hledali Hradečtí odpověď hodně těžko. Světlo na konci tunelu rozsvítila čtyřminutová přesilovka, v níž přišlo několik nadějných momentů, ale v jediné opravdu gólové šanci skočil Frodl parádně do zakončení Marku Malinskému.

Naopak, když se v oslabení museli bránit svěřenci trenéra Jiřího Slabého, soupeři nedokázali zabránit ve skórování. Pašerák z levé strany se mezi několika hráči dostal až na druhou stranu brankoviště, kde číhal David Vyskočil a střelou do volného koutu završil skóre třetího osmifinále na 5:1.