pá 11.10.2013 | Kryštof Kousal, Sanny Muharem

Třetí výhra v řadě! Hradec porazil v prodloužení i chomutovské Piráty

Mountfield HK má další nervydrásající utkání za sebou. V pátek podvečer se představil na ledě Chomutova, odkud si odváží cenné dva body za vítězství v prodloužení! Svěřenci trenéra Petera Draisaitla v zápase dvakrát vedli, pak ale o svůj náskok pokaždé přišli a střetnutí tak muselo opět dojít až do prodloužení. V něm se kuriózně prosadil útočník Lukáš Květoň a přisoudil tak Hradci Králové bod navíc! Vítězstvím si navíc Hradečtí prodloužili sérii zápasů, ve kterých získávají minimálně jeden bod již na devět.

Po gólu na každé straně

Utkání začalo v poklidném tempu. Mužstva se zpočátku otrkávala. Aktivnějším týmem byl od začátku hostující Mountfield HK. Byli to právě hráči z Hradce Králové, kteří se jako první dostali do gólové šance. Červený ovšem napoprvé v dobré pozic selhal. Po menším útlumu a snaze Chomutova ovšem přišla rána. Mountfield zaútočil z rychlé akce a ve třinácté minutě se dostal do vedení. František Ptáček přebral přihrávku do jízdy a z první puk napálil přímo do chomutovské branky – 0:1.

Piráti zažívali perné chvilky, zvláště když se hned o pár minut později ocitli ve dvojnásobném oslabení. Těsně před koncem oslabení, v šestnácté minutě, ujel královehradeckým obráncům Libor Šulák. I on napřáhl z dálky a nasměroval kotouč přímo do pravého rohu branky a vyrovnal na 1:1. Následně už se téměř v první části nic nedělo.

Mountfield se znovu dostal do vedení

O co poklidnější byl konec první třetiny, o to ostřejší byl začátek té druhé. Ihned po začátku třetiny šli do vedení opět hosté. Královehradečtí přečíslili Piráty a perfektně sehráli situaci dva na jednoho. Suja poslal žabkou puk na Vladimíra Škodu, který po zpracování forhendem a s pomocí brankové konstrukce překonal Řehoře – 1:2.

Po vedoucí brance se hra opět uklidnila, byla ovšem celkem rozkouskovaná. Plynulost hry velmi narušilo časté vylučovaní. Ani jeden tým si ovšem vyloženou šanci nevypracoval. Moutnfield HK si tak po dvou třetinách udržel vedení.

Domácí srovnali a šlo se opět do prodloužení

Třetí třetina začala lépe pro domácí Piráty. Ve třiačtyřicáté minutě ujel mountfieldské obraně Kubinčák. Jeho střelu stihl brankář vyrazit, na dorážku ovšem již neměl nárok. Puk svými betony vyrazil přímo na hokejku Štěpána Hřebejka, který tak neměl problém dotlačit puk za brankářova záda – 2:2.

Vyrovnaný stav se nelíbil ani jedné straně. Oba soupeři se chtěly vyhnout vyrovnání a tentokrát se hráči dostali do nadějných situací. Jenže ani Knotek Mertl Řehoře nepřekonali. Na druhé straně Hruška tečoval střelu pouze do boční sítě. Závěr základní hrací doby ještě přinesl velký závar před chomutovskou brankou. Frühauf ovšem v dobré pozici promáchl a poté se dobrým zákrokem blýskl Řehoř. Zápas šel tedy do prodloužení.

Brzká branka Květoně rozhodla o bodu navíc

Hradec v prodloužení nic neprodlužoval a hned po dvaceti sekundách hry rozhodl o vítězství Lukáš Kvetoň. Kuriózní branku se mu podařilo vstřelit vlastní nohou, když vpádu tečoval puk a dotlačil ho společně s gólmanem Řehořem až do branky, a rozhodl tak o tom, že dva body míří do Hradce Králové!

Zdeněk Skořepa (Piráti Chomutov):
Bylo to vyrovnané bojovné utkání. Šance byly na obou stranách. Oba mančafty mohly rozhodnout. V situaci, ve které se nacházíme, to pro nás je ztráta. Jeden bod je opravdu málo, chtěli jsme tři. Náš výkon nebyl úplně špatný, Hradec byl k poražení.