so 26.10.2019 | Ondřej Belák, Klára Petrásková

Trip za plný počet bodů! Junioři osmi góly zaskočili Liberec

Pod Ještědem se pálilo ostrými. Juniorka si do Liberce přivezla vítěznou náladu z Boleslavi, domácí její pohodu okusili hned osmi góly. Navíc přesně polovina z nich padla v nestandardním počtu hráčů na ledě – Hradec se trefil dvakrát v přesilovce i v oslabení. Z venkovního tripu tak Lvi tentokrát přivezli všechny body!

Východočeši se neostýchali a do utkání vstoupili velmi aktivně. Marco Lukačka si vybojoval puk a chvátal sám na branku, leč Čajana neprostřelil. To se povedlo až Matěji Morongovi, který po ledě i s trochou štěstí zakončil akci tří na jednoho – 0:1. Za Liberec zahrozil při vlastním oslabení Vojtěch Strnad, jenž se skvěle protlačil před bránu a hosté jej zastavili jen za cenu faulu. Právě v početní výhodě nicméně Hradec navýšil vedení. Vojtěch Síla inkasoval přihrávku do pravého kruhu a přesnou střelou ke vzdálenější tyči otevřel svůj bohatý gólový účet – 0:2.

Důležitý moment duelu přišel v sedmadvacáté minutě. Vojtěch Strnad se na brankovišti dostal k volnému puku, bekhendem jej ovšem dorážel pouze nad horní tyč. O několik desítek sekund později tak soupeř odskočil už na rozdíl tří gólů. Matěj Morong se z levého rohu prohnal až před Čajana, roztáhl jej a bekhendem procedil černou gumu za čáru – 0:3. Další příležitost měl na holi Lang, ve velké šanci ale z mezikruží nestřílel přesně.

Znovu se hosté radovali až při liberecké přesilovce. To si totiž Petr Poppel vzal touš, dojel až do útočného pásma a prostřelil Čajana – 0:4. Šelmy z Liberce nic nebalily a další početní výhoda už dopadla o poznání lépe. Bennet Rossmy našel na protějším kruhu Petra Gajdu, jenž si puk rychle zpracoval a o vzdálenější tyč jej napálil až do sítě – 1:4. Závěr třetiny znovu patřil Královéhradeckým. Daniela Šedivého v tutovce výborně eliminoval Čajan, na další akci už byl ovšem krátký. Radoval se obránce Martin Pěnčík – 1:5.

Úvod třetí části opepřila pěstní výměna názorů mezi Jakuby Šedivým a Naarem. Tygři z ní kromě úspěšného počínání svého obránce vytěžili také přesilovku, jenže skóre se v ní opět měnilo na druhé straně. Vojtěch Síla udržel v šanci protihráče za zády a trefil místečko nad Čajanovou rukavicí – 1:6. Skóre posléze trošku upravil Petr Gajda, který si našel prostor před brankou a pohotovou střelou překonal Sajdla – 2:6.

V padesáté minutě si ale vzali slovo zpět hosté. Petr Poppel dojel vyhozený kotouč a zvýšil stav klání už na 2:7. Poslední slovo duelu měl ale nakonec až Vojtěch Síla, když v přesilovce doklepl černou gumu od tyčky do branky, završil hattrick a stanovil konečné skóre na 2:8. Mountfield nebyl daleko k devátému zásahu, svižný pokus Daniela Šedivého z pravého kruhu zastavila za překonaným Čajanem až tyčka, na jasné výhře Hradeckých už ale tato skutečnost nic nezměnila.