so 15.12.2018 | Klára Petrásková

Urputný zápas pro soupeře. Junioři těsně podlehli Havlíčkovu Brodu

Sobotní mač se nesl v duchu bojovnosti a aktivního napadání. Lépe si s jeho organizací poradili hosté, kteří v prostřední části odskočili na dvě branky a Hradec musel dotahovat. To se mu však nepovedlo na sto procent a po výsledku 1:2 museli Lvi skousnout porážku. Tu zmírnil alespoň zisk nadstavbového bodu.

Urputný souboj odstartovala bezbranková třetina

Bojovná třetina přinesla hned ze začátku havlíčkobrodskou přesilovku, v té měl však největší šanci hradecký Vojtěch Síla. Ten si najel na levou stranu branky a nepříjemnou střelou trefil gólmanovu výstroj. Oba týmy se snažily vytáhnout forčekink hluboko do útočného pásma a k vidění tak bylo hodně soubojů u mantinelů, které pročísly větší šance až ke konci dvacetiminutovky.

Patrik Mašín si najel mezi kruhy a po jeho prudké ráně se Východočeši už málem radovali, ukázalo se však, že puk proletěl těsně kolem spojnice tyčí, možná ji dokonce lehce škrtl. Další možnost otevření skóre měli domácí v přesilovce, jenže si nedali pozor na obranu a mohli inkasovat. Nepřesná rozehrávka hradeckého brankáře totiž přinesla šanci Jiřího Hromádky, jeho ránu na východočeskou svatyni ale zablokoval v brankovišti zaskakující obránce Miroslav Kukla.

Bruslaři se prosadili dvakrát během tří minut

Ve druhé části se ve tvrdosti neubralo, ba naopak. Pocítili to především Hradečtí, hned dva jejich hráči totiž postupně opustili led za doprovodu lékaře. I přes tyto momenty mohl ale Mountfield jako první skórovat, nebezpečná dorážka Tadeáše Pinkase ale místo za pravou tyčkou skončila v Králově lapačce.

A tak se radovali hosté, a to dokonce dvakrát v rozmezí tří minut. Nejprve ujel domácí obraně Tomáš Kulhánek, a i když byl zezadu obtěžován holí obětavě skákajícího beka, dokázal propasírovat puk až za brankovou čáru. Další trefu Měl na svědomí Tomáš Kohout, jenž z levého kruhu umístil kotouč přesně ke vzdálenější tyči – 0:2. Východočeši mohli v závěru periody snížit z přesilovky, vyzrát na brodský forčekink se jim ale nepovedlo.

Mountfield snížil, vyrovnat ale nedokázal

Před třetí třetinou se místo Denise Vacka postavil do hradecké brány Tomáš Sajdl, což hráčům dodalo gólový impuls. Konkrétně Miroslavu Kuklovi, který z vrcholu mezikruží poslal puk do odkryté části branky – 1:2. Přestože domácí se snažili útočit a dorovnat rozdíl ve skóre, byli to Bruslaři, kdo si vypracoval větší šance.

Všechny však ztroskotali na dobře chytajícím Tomáši Sajdlovi. Ten nejdřív vytáhl lapačkou samostatný únik Jakuba Petržilky, poté vybruslil pokus osamoceného Vojtěcha Holendy. Střela zleva se mu sice překulila přes rameno, od gólu Pavla Vaňouse ale Hradec zachránila obráncova hůl. Ani tyto zákroky ale Východočechům při hře dopředu nepomohly, kýženým vyrovnáním neskončila ani power-play. A tak tři body za těsnou výhru 2:1 putovaly do Kotliny.

Prodloužení vyšlo lépe Hradeckým

V nadstavbovém prodloužení byla vidět řada nepřesností a už to vypadalo, že rozhodnout budou muset samostatné nájezdy. Ty však 12 vteřin před vypršením časového limitu odmítl Tadeáš Pinkas, jenž prostrčil puk za brankovou lajnu skulinkou v gólmanově výstroji. Na soutoku Labe a Orlice tak zůstal alespoň jeden bod.