st 14.9.2011 | Lenka Jonešová, Martin Voltr

Úvod bez problémů. Hradec zdolal Litoměřice 4:2

První zápas nové sezóny přinesl ve městě pod Bílou věží souboj Hradce Králové s Litoměřicemi. Domácí tým se chopil role favorita bez bázně, první gól vstřelil zásluhou Michala Tvrdíka v osmé minutě a stav postupně navyšoval až na 4:0. V závěru utkání se ale hosté zmátořili a dvěma přesilovkovými brankami ještě upravili skóre na 4:2. Tři body na úvod soutěže i tak zůstaly bezpečně na hradeckém stadionu.

Skóre prvního utkání otevřel Tvrdík

Hradečtí vstoupili do prvního letošního utkání velmi aktivně, hned ve čtvrté minutě mohl po souhře s Koudelkou otevřít skóre utkání Budínský, ale nedokázal kotouč propasírovat za záda Dušana Salfického. Zanedlouho poté Václav Čížek nastřelil břevno. Ovšem ihned po skončení přesilové hry se dorážkou z brankoviště prosadil Michal Tvrdík a otevřel skóre zápasu. Na druhé straně se na Koutského řítil Horčička a tvrdou ranou vyprášil Koutského betony. Po sérii vyloučení byl v další šanci Vít Budínský, ale mířil těsně vedle. Po první třetině byl tak stav utkání 1:0.

Ve druhé třetině domácí zvýšili na rozdíl tří branek

Do druhé třetiny vlétli Hradečtí jako uragán. Střela Luďka Brože se ještě neujala, ale následná dorážka Ladislava Jindřicha už skončila za zády Salfického. Hned poté mohl další branku vsítit Orsava, jeho bekhendovou střelu ale hostující gólman dobře viděl. Při litoměřické přesilovce pěti proti třem si před Koutského dobře najížděl Ondřej Holomek, ale nastřelil jen břevno domácí svatyně. Vladislav Koutský si však ještě nestačil oddychnout a už musel zasahovat proti střele Belaye, který mířil těsně vedle domácí branky.

V pětatřicáté minutě se nadvakrát pokoušel Salfického překonat Látal, nejprve se dostal do úniku, ale jeho bekhend hostující gólman vyrazil a následná Látalova střela z pádu orazítkovala břevno svatyně. Při další akci už ale Hradečtí mohli zvedat ruce nad hlavu. Puk se všemožně motal po brankovišti, nejlépe se zorientoval Vít Budínský a zasunul kotouč do svatyně litoměřického gólmana.

Hosté zkorigovali skóre, ale na výhru to nestačilo

Třetí perioda začala ve značně klidnějším tempu. Do větší akce se až v šestačtyřicáté minutě dostal Čáp, který si sjel až před Salfického, ale v rozhodující chvíli byl zahákován. Při následné akci ale Salfický zaváhal s rozehrávkou kotouče, když ho poslal přímo na hůl Ondřeje Látala, který neměl větší problém dopravit kotouč do branky. Další střelou se prezentoval Jindřich, ale Salfický byl připraven zasáhnout. Litoměřičtí se poté dostali do pěkné šance, když Kafan zakončoval střelou do bekhendu těsně vedle Koutského pravé tyčky.

Hosté však dostali možnost dvojnásobné přesilové hry a Martin Tvrzník dorážkou do prázdné brány vymazal nulu na ukazateli skóre. Stále ještě v oslabení měl obrovskou šanci Hradec, Kadlecova souhra s Brožem ale skončila střelou nad Salfického branku. V poslední minutě ještě upravil skóre na konečných 4:2 Ladislav Gengel, jenž přesně tečoval Holomkovu střelu a namířil ji za záda Vladislava Koutského.