st 13.12.2006 | Daniel Višňák

V Hradci loupila Třebíč, vyhrála 3:2

Na východě Čech už po první třetině bylo jasné, že Energetici nejsou evidentně ve své kůži. Po dvaceti minutách sice vedli po krásné brance Romana Proška, ale Třebíč v prostřední části hry dokázala vývoj zápasu dvěma góly otočit a ujala se tak vedení. Do poslední třetiny vstoupili hradečtí velikým náporem, gól z něho však nevytěžili, naopak po fantastickém zásahu Luňáka proti střele Haluzy udeřilo na druhé straně potřetí. Na vítězství Třebíče už nezměnila nic ale branka Vondráčka z 59. minuty a tak všechny body putují na Vysočinu.

Po dlouhé době viděli diváci v Hradci Králové třetinu, která je hokejově asi moc nenadchla, přesto na jejím konci mohli být relativně spokojeni, hradečtí Energetici si v ní vypracovali jednobrankový náskok. Prvním rušný moment přinesla 5. minuta a faul Ščerbana na Vondráčka, který až do samého závěru úvodní části pouze seděl otřesený na střídačce. Jedinou branku přinesla až 11. minuta, Roman Prošek si šikovně najel na přihrávku Haluzy mezi kruhy a nechytatelnou bombou poslal Hradec do vedení.

To domácím vydrželo až do poloviny zápasu. Ve 32. minutě zakončil rychlou střelou z hranice brankoviště přesně Milan Přibyl a vyrovnal. Největší šanci na navrácení vedení Energetiků měl Jan Šeda, ale v době kdy si Luňák měnil s obráncem ztracenou hůl nedokázal přesně zamířit a využít tak rozhozené postavení třebíčského brankáře. Ještě hůře bylo domácím ve 39. minutě, to Třebíč vývoj zápasu otočila ve svůj prospěch, střela Mertla od modré zapadla až do domácí branky a na východě Čech bylo zaděláno na překvapení.

V závěrečné třetině si hradečtí vypracovali nápor, branka vysela doslova na vlásku, ale Haluzův pokus vytáhl z brankové čáry zázračným zákrokem Luňák a hned z protiútoku udeřilo potřetí. Odražený puk se dostal až ke Pšurnému a bylo to 1:3. Jiskřičku naděje vykřesal ještě v samém závěru Roman Vondráček, ale navíc se už hradečtí nezmohli a tak prohráli 2:3.

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér H. Králové):
Dlouho jsme hráčům říkali, že zápas s Třebíčí bude hodně těžký. Paradoxně nám možná nepomohlo to, že jsme po první třetině vedli, možná si někteří hráči mysleli, že pak dáme další góly a Třebíč porazíme hladce, ale tak to nebylo, po hrubých chybách jsme inkasovali a prohráli. Pro nás je ale hrozně pozitivní zpráva, že není nic Romanu Vondráčkovi, vypadalo to na první pohled špatně.

Josef Horešovský (hlavní trenér Třebíče):
Dnešního výsledku si moc ceníme, protože Hradec doma prohrál pouze s Ústím. My jsme v poslední době měli výsledky takové střídavé a tak všichni doufáme, že nám tato výhra pozvedne zase trošku sebevědomí. Jeli jsme sem s úmyslem pečlivě bránit, což se nám dařilo chvílemi lépe, chvílemi hůře, ale tým bojoval, byl defenzivně naladěný. Pro soupeře bylo těžké, že hrál, ale nedal branku, z toho pak zpravila přechází iniciativa na druhou stranu. My, i když jsme dali možná náhodné branky, tak jsme je dali a suverenita domácích byla najednou ta tam. V závěru jsme měli samozřejmě i štěstí, ale přesilovky jsme ubránili statečně, klukům patří veliké díky.