Preview k zápasu
út 12.12.2006 | Martin Koutský

Do Hradce přijede nevyzpytatelná Třebíč

Se ziskem šesti bodů by byl spokojen trenér Vladimír Jeřábek před sérií tří těžkých zápasů s týmy z čela tabulky. Hradečtí hokejisté si jich nakonec připsali sedm, když k jednomu bodu z Brna přidali další tři proti Chomutovu a naposledy také v Mladé Boleslavi, kde zvítězili 3-1. Aby tyto výsledky neztratily na ceně, je třeba potvrdit současnou výbornou formu také proti týmu ze středu prvoligového pelotonu – Horácké Slavii Třebíč. Ta si v pondělním utkání neporadila s Kadaní, a tak se ztracené body pokusí získat zpět na hradeckém stadionu. Souboj týmů, které jsou považovány za nejpříjemnější překvapení letošního ročníku první ligy, začíná ve středu v 18 hodin, ženy a děti do 130 cm mají opět vstup zdarma.

Poslední utkání soupeře

Horácká Slavia Třebíč uzavírá horní polovinu tabulky první ligy s náskokem pouhých tří bodů na první nepostupovou příčku. V současné době neprožívá zrovna nejšťastnější období, z posledních šesti zápasů vyhrála jediný, doma s Olomoucí. V minulém kole nedokázala vyzrát na kadaňského brankáře Kamila Jarinu, který pochytal všech 38 pokusů domácího celku. „I když se hrálo bez branek, ten zápas měl velice dobrou úroveň. Kadaň jsme doma neporazili už dva roky, což jsme chtěli zlomit, bohužel se nám to nepodařilo,“ smutnil po zápase domácí trenér Jiří Otoupalík. Není bez zajímavosti, že posledních pět duelů mezi Třebíčí a Kadaní hraných na Vysočině skončilo v normální hrací době pokaždé nerozhodně. Do branky Třebíče se postavil Filip Luňák, jenž si kvalitním výkonem řekl o místo v základu pro utkání v Hradci Králové. Proti týmu, jehož je odchovancem, by tak nastoupil po více než dvou letech. Na poslední vystoupení však určitě rád nevzpomíná, v září 2004 jej čtyři inkasované branky v prvních 14 minutách rychle vyhnaly na střídačku. „Je to těžké, šedesát pět minut nedostaneme góla, a přesto prohrajeme. Myslím si, že směrem dozadu jsme odehráli velice dobrý zápas, bohužel v zakončení jsme si vylámali zuby na vynikajícím gólmanovi soupeře a trošku také na tom, že nám nepřálo štěstíčko. To bylo vidět třeba na tom, že v několika důležitých situacích se nám kolikrát lámaly hokejky,“ zhodnotil Luňák výkon svého týmu na webových stránkách Třebíče.

Třebíč – Kadaň 0-1 sn (0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
Branka: nájezd Buchal. Vyloučení: 4-7. Bez využití. Střely na branku: 38-25. Diváci: 561. Sestava Třebíče: Luňák – Ščerban, Rehák, Bulička, Hrbáček, Vomela, Šefčík, Dvořák, Sláma – Kubica, Dolníček, Mertl – Pšurný R., Balán, Pšurný M. – Čech, Zahradník, Gulaš – Handlovský, Oliva, Látal. Hráno 11.12.2006.

Pohled do statistik

Obránce Bedřich Ščerban stále vévodí tabulce produktivity klubu z Vysočiny. 24 bodů jej řadí na osmnácté místo v rámci celé ligy, mezi obránci je pak 42letý matador druhý za ústeckým Jakubem Grofem. Nejlepším střelcem Horácké Slavie je Tomáš Mertl s dvanácti přesnými zásahy. Mezi třemi tyčemi se střídají Filip Luňák a Michal Valent, lepšími osobními statistikami se může pochlubit ex-hradecký Luňák. V době reprezentační přestávky za Třebíč nastupuje pětice útočníků z extraligy – zlínské trio Stanislav Balán, Michal Pšurný a Roman Pšurný, z Českých Budějovic dvojice Milan Gulaš a Tomáš Mertl.

kanadské bodování: 24 (5+19) Ščerban Bedřich (o), 20 (12+8) Mertl Tomáš (ú), 20 (9+11) Dolníček David (ú), 17 (9+8) Zahradník Petr (ú), 11 (5+6) Handlovský Lukáš (ú), 11 (3+8) Hrbáček Marcel (o), 10 (3+7) Laš Marek (ú)
střelci: 12 Mertl Tomáš (ú), 9 Dolníček David (ú), 9 Zahradník Petr (ú)
nahrávači: 19 Ščerban Bedřich (o), 11 Dolníček David (ú), 8 Mertl Tomáš (ú)
+/- hodnocení: +5 Ščerban Bedřich (o) ... -4 Sláma Lukáš (o)
trestné minuty: 40 Rehák Denis (o), 39 Přibyl Milan (ú), 36 Šefčík Karel (o)
brankáři – průměr obdržených branek: 2,23 Luňák Filip, 2,58 Chábera Jan, 3,02 Valent Michal
brankáři – procento úspěšnosti zásahů: 92,20 Luňák Filip, 90,40 Valent Michal, 89,38 Chábera Jan
brankáři – počet výher: 6 Valent Michal, 5 Luňák Filip, 2 Chábera Jan
brankáři – čistá konta: 2 Luňák Filip, 1 Valent Michal

Vzájemné zápasy

Třebíč čeká na vítězství v Hradci Králové od 11. ledna 2003, kdy pod Bílou věží zvítězila těsně 3-2. Z dalších šesti zápasů hraných v metropoli východních Čech však nezískala ani jeden bod. S největší nadílkou odjela v letošním čtvrtém kole, v němž hradeckým borcům podlehla vysoko 1-6. V odvetě na třebíčském ledě vedli Hradečtí po brankách Martina Koudelky a Richarda Diviše 2-0, domácí však na konci druhé třetiny snížili Denisem Rehákem a osm minut před koncem normální hrací doby si trefou Petra Zahradníka vynutili prodloužení. O tom, že prémiový bod poputuje do Hradce, rozhodl svým prvním gólem v červenožlutých barvách obránce Jaroslav Koma.

Hradec Králové – Třebíč 6-1 (1-1, 3-0, 2-0)
Branky: 16. a 58. Haluza, 27. Vondráček, 33. Domin, 37. Roubík, 41. Fišer – 3. Přibyl. Vyloučení: 6-8, navíc Fořt (HKR) 10 min. Využití: 2-0. Střely na branku: 41-26. Diváci: 1425. Sestava Hradce: Hylák – Toužimský, Mocek, Hendrich, Daňo, Burián, Lesák – Fořt, Roubík, Fišer – Domin, Koudelka, Vondráček – Haluza, Šeda J., Suchý – Potůček, Volráb, Šebek. Sestava Třebíče: Valent – Ščerban, Rehák, Dvořák, Šefčík, Hrbáček, Bulička, Sláma – Laš, Dolníček, Mertl – Handlovský, Sobotka, Korotvička – Čech, Zahradník, Látal – Přibyl, Nahodil, Burian. Hráno 23.9.2006.

Třebíč – Hradec Králové 2-3 pp (0-1, 1-1, 1-0, 0-1)
Branky: 39. Rehák, 52. Zahradník – 3. Koudelka, 36. Diviš, 64. Koma. Vyloučení: 3-6. Využití: 1-1. V oslabení: 0-1. Střely na branku: 33-32. Diváci: 735. Sestava Třebíče: Valent – Ščerban, Rehák, Bulička, Hrbáček, Dvořák, Šefčík, Vomela, Sláma – Laš, Dolníček, Mertl – Handlovský, Oliva, Nahodil – Čech, Zahradník, Látal – Přibyl, Bula, Burian. Sestava Hradce: Hylák – Toužimský, Mocek, Koma, Linhart, Hendrich, Pazdera, Burián – Fořt, Roubík, Fišer – Starý, Koudelka, Vondráček – Haluza, Domin, Diviš – Volráb, Šeda J., Šebek – Potůček. Hráno 1.11.2006.