ne 4.12.2016 | Jan Picka, Matouš Soukup

V nadstavbě stále bez výhry. Mladší dorostenci podlehli Plzni 1:4

Mladším dorostencům se nepovedl ani třetí zápas v nadstavbové části. Utkání na západě Čech se Mountfieldu nedařilo od samého začátku a Plzni tak podlehli vcelku jednoznačně. Z devatenácti střel dokázali Hradečtí skórovat pouze jednou, což se jim v konečném výsledku stalo osudným. O všechny čtyři trefy Indiánů se navíc postaral jediný hráč, domácí Martin Lang.

Jedna trefa v oslabení, druhé v přesilovce – 2:0

Úvodní část utkání mezi indiány a Mountfieldem vyšla lépe domácí borcům, kteří se v pohodovém tempu dostali do dvoubrankového vedení. V šesté minutě sice hráli hostující hokejisté přesilovou, navíc se zdálo, že mají situaci celkem pod kontrolou, leč opak byl pravdou. V obranném pásmu se k touši dostal domácí Filip Přikryl a vyhodil ho do bezpečí. Jako první však u něj byl plzeňský šikula Martin Lang, jenž s klikou překonal hostujícího gólmana Denise Vacka a poslal indiány do vedení v oslabení.

A o pět minut později, když na trestné lavici seděl hráč Mountfieldu, udeřilo podruhé. Západočechům sice zprvu početní výhoda moc nevycházela, poté však kapitán Přikryl nahodil kotouč před branku Vacka, kde se utvořila velká skrumáž. Martin Lang se jako první zorientoval a přidal svůj druhý zásah v duelu, čímž Plzni zajistil náskok o dvě branky. Ten se až do konce první periodě neztenčil, i když při přečíslení měl zajímavou možnost hostující útočník Martin Soukup, leč na beton Lukáše Pilce si nepřišel.

Lang vrátil Plzni dvoubrankové vedení a završil hattrick

I když do prostřední části vstoupili lépe domácí hokejisté, tak jejich aktivita brzy opadla a nebezpečnějším týmem se stal Mountfield. Zajímavou možnost měl u branky Plzně Matěj Morong, který střílel pohotově z otočky, nicméně na místě byl opět připravený beton Lukáše Pilce. Následující dlouhé minuty se toho na ledě moc nestalo, indiáni nevyužili dvě přesilové hry a začalo se zdát, že se domácí dostávají do jakéhosi útlumu. Ten narušil jen kapitán Plzně Filip Přikryl, který parádně našel Jakuba Váchala, ale s jeho ranou si Vacek poradil lapačkou.

Poté se Mountfield konečně dočkal snížení. Szymon Bieniek se na modré čáře odhodlal k zakončení, jeho střela prolétla chumlem hráčů před brankou Plzně, jelikož gólman Pilc nemohl absolutně nic vidět, tak mu touš propadl pod rukou do sítě. Hosté snížili, ale nakonec do kabin neodcházeli moc veselí. Dvorní nahrávač Filip Přikryl vyslal dopředu Martina Langa, ten se prohnal po levé straně k Vackovi a s velikým štěstím propasíroval puk do branky Mountfieldu. Hattrick pro domácí forvarda a znovunalezený dvoubrankový náskok Plzně.

One man show pokračovala, Martin Lang přidal čtvrtou trefu

Poslední třetinu už si modrobílí zkušeně pohlídali a dokráčeli k důležitému vítězství. Jediným střelcem v třetí periodě se stal opět plzeňský forvard Martin Lang. Ten se proháčkoval před branku Mountfieldu, našel svého parťáka Přikryla, který už mohl zakončovat, nicméně ještě Langovi přihrál zpátky a ten už zakončoval do prázdné klece. Hostující brankář Denis Vacek poté ještě předvedl několik skvělých zásahů, takže zápas nakonec skončil výhrou Plzně 4:1.

Jan Snopek (HC Plzeň 1929):
Dnes jsme hráli s opravdu těžkým soupeřem, velmi kompaktním mužstvem, těžko jsme se přes jejich organizaci prosazovali. Myslím si, že první a třetí třetinu jsme hráli slušně, bylo to podle našich představ. Druhou část jsme totálně vypadli, což nás mohlo stát zápas, kupili jsme chybu za chybou a byli jsme hrozně pasivní. Naštěstí pak jsme se dali dohromady a závěr si pohlídali.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Plzeň je silné mužstvo, chtěli jsme hrát aktivní hokej, což se nám zprvu nedařilo. Ve druhé třetině jsme něco změnili, pozměnili jsme sestavu, trochu se to zlepšilo a dali jsme gól. Jenže hned nám soupeř zase odskočil na 3:1. Na konci už jsme hráli jen na tři pětky a dávali i prostor mladým hráčům.