út 7.8.2012 | Martin Voltr

V pardubické premiéře dotáhli Hradečtí tříbrankový náskok Dukly

V úvodním domácím utkání přípravy využili hradečtí hokejisté azylu v pardubické ČEZ Areně, kam se za nimi vydala i řada fanoušků. Ti dlouho sledovali lepší partii v podání hostující Dukly. Jihlava se postupně dostala až do tříbrankového vedení, ovšem patnáct minut před koncem přeřadili Hradečtí na jiný rychlostní stupeň a jejich uragán dovedl zápas až ke konečné remíze. Dodatečné nájezdy ovládli hráči z Vysočiny.

Úvodní třetina bez branek

Hradec se zpočátku musel bránit ve dvou oslabeních, což mu šlo poměrně dobře. Ve chvilce mezi nimi si zároveň Michal Tvrdík stačil vypracovat velkou šanci. Obral o puk Tomáše Kolafu a z úhlu se hnal na Davida Ritticha, ale pak v tísni nedotáhl forhendovou kličku do gólového konce.

To Jakub Čech, který naskočil stejně jako Rittich do svého prvního utkání, měl o něco víc práce. Třeba proti svižné střele Michala Jeslínka musel rychle vykopnout svůj levý beton. Na druhé straně nastalo větší vzrušení až ve 14. minutě, kdy trefil Luděk Brož nenápadnou střelou tyčku.

Jihlava využila chyby a šla do vedení

Start druhé části nezastihl v kondici hradeckou obranu. V rozmezí prvních dvou minut měli velké šance Michal Velecký, který řešil brejk dva na jednoho individuálně, a také Ondřej Pěška, jenž trestuhodně nenasměroval volný puk do odkryté brány.

Stejně jako v první třetině, i tentokrát mohl soupeře ranou z čistého nebe překvapit Michal Tvrdík. V podobné šanci však znovu neuspěl a proti dorážce Adama Szakala pak zasáhnul v brankovišti jeden z obránců. Naopak udeřilo na straně hostů. V dalším přečíslení nabídnul Adam Zeman puk Martinu Vysloužilovi, který ho z první napálil mimo Čechův dosah – 0:1.

Na přelomu 34. a 35. minuty přišly další zajímavé okamžiky. Nejprve měl Rittich plné ruce práce s průnikem Milana Valáška a situaci uhasil jen s přispěním štěstí, vzápětí přišla řada na Duklu a ta se chopila možnosti úspěšně. Martin Vysloužil dostal přihrávku tentokrát od pravého mantinelu a do velmi podobného místa u lapačky Jakuba Čecha zavěsil podruhé – 0:2.

Hradečtí reagovali výborným comebackem

Netrvalo to dlouho a jihlavští hokejisté se dostali už do tříbrankového trháku. Paradoxně přitom neuspěli v přesilovce způsobené pozdním příchodem domácích na led, ale až chvíli poté ve vlastním oslabení. Jakub Čech si vybral slabší chvilku proti nahození Adama Pometla, které si od mantinelu našlo cestu až do klece – 0:3.

Příznivci hradeckých barev dorazili do Pardubic v hojném počtu, ovšem až od 46. minuty jim jejich tým ukazoval to, na co se těšili. Nejdřív vymysleli parádní akci Jan Berger s Luďkem Brožem – první jmenovaný přenechal kotouč svému spoluhráči, aby si následně sám najel mezi kruhy a navrácený pas poslal do sítě – 1:3.

No a ze strany Hradečáků rozhodně nešlo jen o čestný úspěch, naopak! Ani ne pět minut nato už vsítil Michal Tvrdík kontaktní gól, když si počíhal na odražený puk a prostřelil chuml hráčů před sebou. Královští lvi pak měli k dispozici přesilovou hru pět na tři. Jejich tlak sílil a po přesilovce se dočkal zhodnocení! Svou dorážkou se o to postaral David Švagrovský – 3:3.

Necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou tak bylo vyrovnáno a po šedesáti minutách se ještě oba týmy dohodly na nájezdech. První gól vsítil ve druhé sérii David Švagrovský, ale pak se svou dvojitou odpovědí přispěchal jihlavský Filip Matějka. Nejprve zakončil parádně z otočky, pak překvapil Čecha střelou po ledě. Zklamání ze závěrečných minut si tak Jihlava vynahradila alespoň v dovednostní soutěži.

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
Znovu klasický přípravný zápas. Je to zatím hodně rozhárané, jsem ale rád, že jsme to za stavu 0:3 nepoložili. Do třetí třetiny jsme chtěli nastoupit daleko bojovněji, než jsme hráli v předešlých dvou. Začali jsme vyhrávat osobní souboje, a to se pak ukázalo jako rozhodující. Zjistili jsme, že pokud chceme, tak jsme schopni soupeře agresivní hrou přetlačit.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava):
Průběh utkání byl z naší strany celkem slušný. V poslední třetině jsme měli dost vyloučených, tím pádem se soupeř dostal do většího tlaku. Některé situace jsme neřešili zcela ideálně. Budeme stále pracovat na věcech, které se nám nedařily. V globálu jsme ale nehráli špatně.