st 8.8.2012 | Lenka Jonešová

Šli jsme gól po gólu a uhráli aspoň remízu, okomentoval utkání David Švagrovský

V úterním přátelském utkání s Jihlavou vybojovali hradečtí hokejisté remízu 3:3. Ještě na začátku třetí třetiny sice na světelné tabuli svítil nepříznivý stav 0:3, ovšem pak se Lvi nadechli k obratu a tříbrankové manko smazali. Remízový bod domácím vystřelil David Švagrovský, který tak vsítil svou první branku v hradeckém dresu. „Jsem rád za každý gól, který týmu pomůže,“ okomentoval svou trefu Švagrovský.

První domácí zápas jste paradoxně neodehráli na domácí půdě, ale v Pardubicích. Jak nastalou situaci vnímáš?
Tuhle situaci nějak neřeším. Jde to mimo nás, my s tím nic neuděláme. Snažím se soustředit na přípravu a to, že jezdíme o dvacet kilometrů jinam mi nijak nevadí. Do začátku ligy zbývá pět týdnů, tak doufám, že se to do té doby vyřeší.

Do tempa jste se dostávali pomaleji, poprvé jste se trefili až ve třetí třetině...
Myslím si, že první třetina nebyla špatná. Sice bylo hodně vyloučených, ale chyba byla ve druhé třetině, kdy jsme prostě přestali hrát a to se nám vymstilo. Dostali jsme z toho tři góly. O přestávce jsme si něco řekli v kabině, znovu zapnuli a naštěstí jsme uhráli aspoň remízu.

Jaká byla před třetí třetinou v kabině atmosféra?
Řekli jsme si, že musíme dát gól. Šli jsme gól po gólu, když jsme dali na 2:3, tak začal být soupeř nervózní, hnali jsme se do brány a naštěstí to tam spadlo. Škoda ještě těch nájezdů.

Sám jsi byl jedním z exekutorů. Patříš mezi hráče, kteří rádi jezdí nájezdy a zkouší různé triky na trénincích?
Hračička určitě nejsem, ale trenéři se mě zeptali, jestli pojedu nájezd, tak jsem jel. Jeden mi tam spadl, druhý už bohužel ne, ale já jsem rád za každý gól. Dal jsem ten na 3:3 a vždycky to beru tak, že je to jenom dobře, když dám gól, který týmu pomůže.

Jak ty osobně vnímáš přechod ze sucha na brusle?
Začátek je vždycky takový nijaký. Máme nové věci, brusle a rukavice, takže mi vždycky tak jeden až dva týdny trvá, než si na ně zvyknu. Je hodně tréninků, takže je tam i nějaká únava, ale to je u každého stejné. Neznám hráče, který by vlezl poprvé na led a hned tam jezdil jako fretka.

Na ledě bylo vidět, že s fyzičkou nemáte problémy. Do osobních soubojů jste se ale příliš nehrnuli...
Je to asi tím, že se hodně trénuje. Sil ubývá, přeci jen máme dva tréninky denně, do toho posilovna a pak zápasy, takže je toho dost. Hra možná vypadá, že je taková unavená, ale o tom ten srpen asi je, proto je to příprava.

Kolikrát denně tedy teď trénujete?
Trénujeme dvakrát denně - ráno, odpoledne, k tomu ještě posilovna. Úterý a čtvrtek máme led a odpoledne se hraje zápas.

Přišel jsi do značně obměněného kádru. Jak jste si v kabině navzájem sedli?
Parta tady je super, jsem z ní nadšený. S Láďou Říhou jsme se shodli, že je tady takové to zdraví, co má v kabině být. Sedli jsme si, jeden za druhého bojuje, a tak to má fungovat.