Zápasy
ne 10.10.2021 | Daniel Krátký | Foto: Edvard Beneš / HC Verva Litvínov

Velký obrat díky dvěma střelcům! Lvi zvítězili v Litvínově 4:3

Tak tohle byl duel plný zvratů! Hradečtí hokejisté přidali na ledě litvínovských Chemiků už čtvrté vítězství v řadě, to se však rozhodně nerodilo lehce. Ačkoliv šli hosté do vedení po brance Radka Smoleňáka hned po pětadvaceti vteřinách, domácí třemi brankami utkání otočili. Jenže následně se prosadili dvakrát Jordann Perret a také znovu kapitán Smoleňák. Francouzsko-české duo tak rozhodlo o třech bodech pod Bílou věž.

Na led promrzlého Zimního stadionu Ivana Hlinky vyjeli hokejisté Mountfieldu v sestavě s šestnáctiletým útočníkem Pavlem Šimkem, jenž se stal prvním hráčem ročníku 2005 v nejvyšší soutěži. V brance se po vychytané nule proti Kometě opět objevil Štěpán Lukeš, kterého tak čekal souboj se starším bratrem Františkem. A v prvním útoku dostal šanci po boku Radka Smoleňáka a Lukáše Cingela Fin Ahti Oksanen.

První dvacetiminutovka? Dva góly a dvě potyčky

A finský střelec se v elitní formaci hned uvedl asistencí! Hned po pětadvaceti sekundách totiž prakticky z první akce předložil puk na brankoviště Radku Smoleňákovi, jenž si zkušeně položil brankáře Godlu a neomylně zavěsil - 0:1. Jenže vstřelená branka královéhradecké borce trochu vybláznila a dobře bruslící hokejisté Litvínova začali dělat defenzívě Východočechů velké problémy.

To proto, že se v obraně Hradce Králové objevovala pořádná vrata. Toho málem využil juniorský reprezentant Lukáš Stehlík, který se přes více než půl hřiště hnal sám na brankáře Štěpána Lukeše, jenže devatenáctiletý útočník v souboji jeden na jednoho neuspěl. Litvínovští byli i nadále mnohem aktivnější a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy dojde ke srovnání. K němu došlo krátce po polovině prvního dějství. To totiž Chemici dostali možnost první početní převahy po potyčce u střídaček.

Po kombinaci dostal na modrou čáru kotouč Aaron Irving, jenž golfákem vypálil a před Lukešem tečoval puk Petr Straka mimo dosah hradeckého brankáře – 1:1. Po vyrovnávací brance se hra o něco zklidnila a také šancí ubylo. Ačkoliv tempo bylo stále vražedné. Za zvuku první sirény se navíc do sebe pustili Jordann Perret a Aaron Irving, jejich vyrovnaný pěstní souboj skončil remízou, stejně jako první třetina.

Druhá perioda patřila Vervě

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupily oba celky poměrně vlažně, jak hokejisté z nejmenšího extraligového města, tak také hráči královéhradeckého Mountfieldu moc dobře věděli, že druhý gól bude na té či oné straně velice důležitý. Nakonec se ho ale dočkala ve 25. minutě litvínovská Verva. Po velice pěkné akci devatenáctiletého Lukáše Stehlíka, jenž obešel obránce a přes osu přihrál, se z voleje opřel do kotouče Patrik Zdráhal, jenž potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče Chemiků – 2:1.

Mountfield chtěl pochopitelně okamžitě srovnat, a tak se tlačil dopředu. Jenže ve stoprocentní šanci neuspěl před Godlou Kevin Klíma, a tak určitě nepotěšil svou rodinu na tribuně ZS Ivana Hlinky. Postupně však přebírali opět aktivitu domácí, jejich dobrý výkon ve druhé třetině podtrhla krátce před polovinou utkání třetí branka v síti Štěpána Lukeše. Ačkoliv hostům se vůbec nezdálo postavení útočícího hráče před vlastním brankářem.

O druhý litvínovský gól večera v přesilové hře se tak nakonec i přes neúspěšnou challenge hostí postaral Giorgio Estephan. Letní kanadská posila si vybruslila na pravý kruh a švihem prostřelila brankáře – 3:1. Litvínovští poté byli opravdu všude a čtvrtá branka visela ve vzduchu. Jenže nakonec přišlo z brejku hradecké snížení, do nahození Aleše Jergla na teč vložil svou hůl Jordann Perret – 3:2. K vyrovnání se už však Hradec Králové ve druhém dějství nedostal.

Velký hradecký obrat, rozhodl Perret

Ke srovnání málem došlo hned v úvodu druhého dějství. To se totiž sám na Godlu hnal Radek Smoleňák, jenže hradecký kapitán nebyl úplně v optimálním úhlu, a tak obkroužil branku a jen pár centimetrů scházelo k tomu, aby jeho akce vedla ke gólu. Ale to se známý hokejový šprýmař teprve zastřeloval... Hradecký tlak stále neustupoval a Lvi se více a více blížili vyrovnání. To ale nakonec přišlo poměrně šťastně.

Po chybě domácích v útočném pásmu se do přečíslení tří proti dvěma hnal elitní útok Východočechů, kterému velel kapitán Radek Smoleňák. Ten chtěl jistojistě nahrávat, ale kotouč mu přeskočil hůl. Pro hosty nakonec šťastně, protože čtyřiatřicetiletý bijec se rychle otočil a bekhendem poslal puk na branku, čímž překvapil všechny včetně brankáře Godly – 3:3. A to nebylo z hradecké strany vše!

Krátce poté, o dvaaosmdesát sekund později, se totiž podruhé v utkání prosadil šikovnou tečí Francouz Jordann Perret a převrátil skóre na stranu Mountfieldu. Reprezentant země galského kohouta vložil hůl do nahození Aleše Jergla, jež mířilo naprosto mimo branku. Šokování domácí se již na vyrovnání nezmohli. Nepomohla jim ani hra bez brankáře. Duel bratrů tak vyšel lépe pro Štěpána a Pavel Šimek oslavil vítězný debut. No a Hradec vyzrál na Chemiky už podeváté v řadě.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jérémie Blain 0 0 0 1 0
Lukáš Cingel 0 0 0 2 0
Michael Gaspar 0 1 1 1 0
Aleš Jergl 0 2 2 1 0
Petr Kalina 0 0 0 1 0
Kevin Klíma 0 1 1 2 0
Petr Koukal 0 0 0 -1 0
Christophe Lalancette 0 0 0 0 0
Jakub Lev 0 0 0 0 0
Graeme McCormack 0 0 0 3 0
Richard Nedomlel 0 0 0 1 0
Ahti Oksanen 0 1 1 2 2
Jakub Orsava 0 0 0 0 0
Filip Pavlík 0 0 0 -1 0
Jordann Perret 2 0 2 2 5
Radek Pilař 0 0 0 0 0
Radek Smoleňák 2 0 2 1 2
Radim Šalda 0 0 0 0 0
Pavel Šimek 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Štěpán Lukeš 60 27 3 24 88,89 0 0

Ohlasy k utkání

https://tv.isport.blesk.cz/video/7260093