út 25.10.2016 | Jan Vavřina, Martin Voltr | Foto: HC Škoda Plzeň

Venkovní útrapy pokračují. 13 sekund odválo hradecké naděje v Plzni

Místo odpočinku si hokejisté Mountfieldu také o dalším úterku střihli předehrávku z období Vánoc, už podruhé za měsíc se vydali do Plzně. Tentokrát ale bohužel neodvezli ani bod. Díky vyrovnání Jaroslava Bednáře se šlo do třetí třetiny za stavu 1:1, jenže Hradec ztratil zápas na rozhraní 48. a 49. minuty, kdy během 13 sekund inkasoval dva góly. Znovu tak nedokázal navázat na předešlé domácí vítězství.

Protože se žádný ze čtyř marodů neuzdravil a trenéři neměli po povedeném nedělním výkonu důvod dělat změny v sestavě, nastoupil Mountfield do předehrávky 34. kola v naprosto totožném složení jako proti Kometě.

V první části dominovaly obě defenzívy v čele s gólmany

Škodovka vstoupila do utkání povzbuzena poslední výhrou na ledě Třince a také byla od začátku aktivnějším týmem. Dlouhé obléhání branky Patrika Rybára ale k žádné větší šanci nevedlo. To se mohlo změnit v 5. minutě, kdy si domácí zahráli první početní výhodu, Mountfield se ale nadále statečně bránil.

Jen co skončil trest Richarda Jarůška, zahráli si přesilovku také Hradečtí. Jejich snaha ale byla stejně neúspěšná jako v případě domácích. První vážná šance přišla před polovinou třetiny, kdy vyslal Tomáš Svoboda do samostatného úniku Miroslava Indráka, jenže Patrik Rybár si poradil s jeho zakončením i následnou dorážkou.

Východočeši jen těžko překonávali obranu soupeře, a tak Lukáš Sochůrek příliš práce neměl. Daleko od něj se hrálo i při další početní výhodě týmu Martina Straky, jenže ani jeho svěřenci nemohli najít recept na defenzívu Mountfieldu, natož na jeho gólmana. I tak na něj ale vyslali za prvních dvacet minut dvanáct střel oproti šesti hradeckým.

Plzeň nadále aktivnější herně i střelecky

Ve druhé třetině už padla úvodní branka zápasu a čekalo se na ni jen minutu a půl. Zaváhání Hradeckých na modré čáře využil Lukáš Pulpán k nahození kotouče na Patrika Rybára přes hlouček blokujících hráčů. Kotouč mezi nimi prošel a po teči Tomáše Vondráčka zapadl do hostující sítě.

Na druhé straně se o rychlé vyrovnání snažil Jiří Šimánek, pas od Michala Dragouna ale zblízka usměrnil jen do Sochůrkova levého betonu. Když se neujala podobná akce stejných aktérů z druhé strany, přišel tlak Škodovky, který ale Mountfield ustál bez inkasované branky. To platilo i o následném oslabení, ve kterém byla vidět neuvěřitelná obětavost svěřenců Václava Sýkory. Ti během pár vteřin zblokovali svými těly hned čtyři střelecké pokusy soupeře, v celém zápase jich takto zastavili celkem 17!

Dravá hra a šikovnost byly také tím, co stálo za první brankou hostů. Bedřich Köhler se způsobem svým vlastním vrhl za bránou po puku, poslal ho na Jaroslava Bednáře, který pohotovou střelou ve 34. minutě srovnal na 1:1.

Opatrný souboj rozhodlo 13 vteřin ve třetí třetině

V úvodu závěrečného dějství se musel Hradec bránit zase ve čtyřech a to hned dvakrát, ale zvládl to bez větších problémů. Stejně jako hosté, ani Škodovka neoplývá poslední dobou suverénním útokem, a bylo to znát až do poloviny třetí třetiny.

Na rozmezí 48. a 49. minuty totiž domácí odskočili během 13 vteřin do dvoubrankového vedení. První chybu v pásmu Hradce potrestal Tomáš Hrnka, který zůstal trestuhodně osamocený mezi kruhy. Místo toho, aby se Lvi z tohoto zaváhání poučili, přišlo další podobné. Tentokrát dostal na pravý kruh puk zpoza brány Ondřej Kratěna a naložil s ním stejně jako jeho kolega – 3:1.

Hradec i nadále jen těžko hledat formu z domácích zápasů a potvrzoval, že na kluzištích soupeřů mu to nelepí. Přestože se snažil o kontr, nedařilo se mu obrannou hráz Plzně překonat. A tak to zkusil v závěru bez brankáře, navíc měl k dispozici početní výhodu. Kotouče na hostující bránu létaly, ale žádný si cestu do sítě nenašel. Mountfield HK si tak připsal už osmou venkovní porážku z devíti pokusů…

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň):
Mně se to samozřejmě hodnotí dobře. Velice nám pomohl vítězný zápas v Třinci, hráči po té předchozí mizérii zjistili, že hokej hrát umí. Díky základní věcem, jako je vyhrávání soubojů a houževnatost, se dá vyhrávat. To jsme dnes předvedli a zaslouženě zvítězili. Dvě třetiny jsme byli lepší, třetí začala vyrovnaně, ale pak nám pomohly ty dva góly a závěr už jsme odehráli dobře. Hráče bych tedy chtěl pochválit.

Václav Sýkora (Mountfield HK):
Budu velmi stručný, Plzeň byla od začátku zápasu lepší. My jsme trošičku zvedli hlavu ve druhé třetině, ale paradoxně poté, co jsme začali více hrát, jsme inkasovali. Pak jsme sice vyrovnali, ale celkově s takovýmto výkonem nemůžeme pomýšlet na bodový zisk. Plzeň zaslouženě vyhrála.