so 13.10.2012 | Sanny Muharem

Venkovní výhra za tři body. Hradečtí porazili Písek 5:2

Královští lvi až doposud nebodovali na ledě soupeře za tři body. V rámci jedenáctého kola se vydali na jih Čech, kde chtěli vyzrát na poslední Písek. To se jim nakonec podařilo, a to i přestože v zápase prohrávali. Ve druhé části Východočeši odskočili na rozdíl dvou branek, Písečtí to ale nezabalili a dokázali snížit na rozdíl jediného gólu. Ve třetí části se pak svěřenci Martina Hostáka odtrhli definitivně, a mohou tak slavit tříbodovou výhru. Dvěma góly v utkání se blýskl útočník Zdeněk Kubica.

Hradec Králové jel do Písku s cílem bodovat. Do zápasu nezasáhl Michal Tvrdík a Michal Mikeska. Prvně jmenovaného stále trápí problémy se zraněním, naopak Michalu Mikeskovi skončila měsíční smlouva a v současné době jedná s klubem o možnostech dalšího působení pod Bílou věží.

Začátek tradiční, nakonec šel ale Hradec do kabiny spokojenější

Královští lvi mají v letošním ročníku problém se starty do zápasu. V minulém domácím klání proti Benátkám si na to dali pozor, nyní nikoliv. Po dlouhé pasáži bez přerušení přišel Písek s úvodním pozdravem. V páté minutě totiž Královéhradečtí vyrobili chybu, díky níž se Jihočeši vrhli do přečíslení. To táhl Antonín Melka, jenž vzal celou situaci na sebe a precizní střelou do horního růžku otevřel gólový účet zápasu – 1:0.

Následně se dostali domácí do několika šancí, jelikož se Královští lvi museli kvůli své nedisciplinovanosti bránit. Vlnu náporu Hradečtí přečkali, do slibných šancí se propracovali například Melka nebo Šperger. Ani jeden z těchto zmiňovaných hokejistů nedokázal překonat hradeckého strážce svatyně.

Pak přišel zlom, hradečtí hráči se dokázali uklidnit a do konce první třetiny ještě otočit skóre. V sedmnácté minutě těžil ze svého důrazu Martin Šagát. Ten se v předbrankovém prostoru zorientoval nejlépe ze všech a dotlačil kotouč za brankovou čáru – 1:1. Ani ne o dvě minuty později se mohli Hradečtí radovat znovu. V přesilové hře udeřil Petr Haluza, jeho střelecký pokus z mezikruží doplachtil až do písecké sítě – 1:2.

Písek držel s Hradeckými krok

Do druhé periody vstoupili Východočeši velmi aktivně. Hned po pár vteřinách hry mohl udeřit agilní Tomáše Nosek, ovšem z bezprostřední blízkosti trefil pouze boční síť. Hradečtí si následně vytvořili několik šancí, ze kterých mohli udeřit. Prvních dvanáct minut se Písečtí do útoku nedostávali příliš často.

Přidat další gól se Královským lvům podařilo až v devětadvacáté minutě. Zdeněk Kubica se dostal do úniku, pláchl všem svým strážcům a přízemní střelou překonal bezmocného Mazance. Hradec tak vedl v polovině utkání 3:1. Ze svého vedení se ale hráči zpod Bílé věže neradovali moc dlouho. O pár chvil později se totiž Písečtí dostali zpět do zápasu. Vladimír Kameš napřáhl od modré čáry, přičemž se jeho rána zastavila až v brance Jakuba Čecha – 2:3.

Do konce druhé třetiny už se mnoho zajímavých situací neodehrálo. Hradečtí sice dostali možnost početní výhody, tu se jim nepodařilo zužitkovat.

V posledním dějství si Hradec sebevědomě došel pro tři body

Hradec si byl vědom toho, že má tři body na dosah ruky. Při oslabení hostujícího celku mohlo být však vyrovnáno. Velký závar před hradeckým brankářem vyzněl lépe pro Východočechy. Po svém trestu na útočný výlet vydal Martin Šagát, na Mazance ale lék nenašel, když nedokázal přehodit puk přes jeho betony.

V devětačtyřicáté minutě šli Královští lvi do dalšího trháku. Při přesilové hře se zničehonic prosadil Patrik Moskal, jenž střelou z větší vzdálenosti překvapil domácího strážce svatyně – 2:4. Hradečtí pak hráli zodpovědně a nechtěli o své vedení přijít. V padesáté páté minutě přišlo definitivní potvrzení. Zdeněk Kubica se zjevil před Markem Mazancem a chladnokrevně nedal píseckému brankáři šanci, čímž si tak připsal druhou trefu v duelu – 2:5.

Písek si závěrečný tlak nedokázal vytvořit, Hradečtí svého soka dokázali přestřílet a zaslouženě si tak z jihočeského města odváží plný počet bodů, vůbec poprvé v letošním ročníku první hokejové ligy.

David Pospíšil (Královští lvi Hradec Králové):
Na začátku jsme udělali chybu, která nás stála právě ten úvodní gól. Nakonec se nám stav podařil otočit. Ve druhé části jsme mohli přidat více branek, bohužel nám tam spadla jen jedna. Následně se Písečtí dostali zpátky do hry. Celkově jsme v zápase měli pár slabších momentů, to se ale samozřejmě nevyhne žádnému mužstvu. Kluci se však dokázali vždy rychle srovnat. Podržel nás brankář Jakub Čech, který si v těch důležitých chvílích připsal dobré zákroky. Písek nehrál špatně, přesto si myslím, že si odsud odvážíme zasloužené tři body.