pá 7.8.2015 | Redakce

Výborné představení v derby nestačilo. Junioři podlehli Pardubicím 4:5

První východočeské derby po návratu do extraligy mají za sebou hradečtí junioři. Přípravný souboj v Pardubicích nabídl boj na ostří nože a také skvělý comeback Mountfieldu z nepříznivého stavu 0:3! Hradec měl velmi špatný začátek, poté se ale zvedl a skóre zaslouženě vyrovnal. Rozdílový gól na 5:4 však před koncem druhé třetiny trefilo Dynamo a ani slibný výkon svěřenců Aleše Krátošky k pomyslným bodům nevedl.

Pardubice vyhrály oba dva předchozí přípravné zápasy, hra přesto od začátku nabízela vyrovnanou partii. Jenže hradecký tým srazily do kolen velké chyby v obraně. Tu první potrestal po sedmi minutách Jakub Hoskovec, potom se trefil Martin Krajňák. V čase 13:21 už to bylo o tři góly, když přečíslení zakončil do prázdné brány exhradecký Matěj Krejčík.

Lví parta se ale nevzdala a ve zbytku utkání byla na ledě lepším týmem. Impulsem ke změně nálady byl průnik Františka Hnika z 28. minuty, který domácí zastavili jen za cenu trestného střílení a hradecký štírek se z druhého pokusu nemýlil – 3:1.

Tou dobou už začala v hale narůstat nervozita, především na straně domácích. Ve hře čtyř proti čtyřem navíc Lukáš Junek snížil na rozdíl jediné branky, vzápětí ale Pardubice zásluhou Martina Krajňáka znovu odskočily. Po dalších trestech na každé straně ovšem Hradec úřadoval dál: David Malík a Filip Hronek se postarali o vyrovnání! Hradecká střídačka byla ve varu, soupeř jen přihlížel.

Individuálních chyb se však hokejisté Mountfieldu nedokázali vyvarovat, jen půl minuty po gólu se takhle zrodil samostatný únik Dominika Duška a gól na 5:4, který byl nakonec vítězným.

Derby bylo tvrdé, ale férové. Nad čím však zůstal rozum stát, to bylo chování pardubického čárového rozhodčího Jana Padevěta, který vulgárně urážel hradecké hokejisty! Obránce Filip Hronek si to krátce před odchodem do šaten nenechal líbit a za jeho protesty nemohlo následovat nic jiného než osobní trest do konce utkání.

V závěrečné třetině už emoce z velké části utichly, stejně tak i příval branek. Z vyrovnaného obrazu hry před koncem vystoupil hradecký tlak, který byl místy až drtivý. Pardubice se ale ubránily a v prvním přípravném derby mohly slavit vítězství.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Podali jsme velmi dobrý výkon. Jak v bojovnosti, bruslení, i plnění taktiky, také se nám dařilo vyvarovat zbytečných faulů, které jsme měli v minulých utkáních. Po našich hrubých chybách jsme ale rychle inkasovali tři góly a když jsme dotahovali, přišly další dvě hrubé chyby. Pardubice je potrestaly. Na konci už jsme to málem dotáhli do remízy, Pardubice byly v posledních čtyřech minutách pod velkým tlakem. V koncovce nám chyběl kousek, abychom dali vyrovnávací gól. Ale myslím, že naše zlepšení oproti minulým zápasům bylo markantní.