so 12.1.2013 | Martin Doležal, Sanny Muharem

Vyrovnaný souboj ovládla Jihlava. Hradečtí vítěznou šňůru neprodloužili

Na hradecký stadion zamířilo v sobotu celkem 1606 diváků, čímž se tak pod Bílou věží vytvořil nový rekord sezóny. Fanoušci ale neviděli ani jednu hradeckou branku. Už od začátku střetnutí bylo jasné, že bude k vidění vyrovnaná podívaná. V první dvacetiminutovce gól nepadl, hrálo se ale ve svižném tempu. Jihlava se však v následující periodě dostala do vedení a Východočeši pak marně bušili do obrany soupeře. Několikrát byli blízko vyrovnání, nakonec ale smutní. Dukla v závěru upravila stav na 2:0 a odváží si plný počet bodů.

Hra byla svižná, góly však nenabídla

Jihlava vstoupila do první periody lépe. Ve 3. minutě si hostující Velecký najel na přesný pas, avšak branku hradeckého gólmana netrefil. Oba celky hrály velmi disciplinovaně a téměř se nepřerušovalo. V následné pasáži se zápasu zhostili lépe Hradečtí, kteří svého soupeře uzamkli v útočném pásmu, přesto na Novotného střelami ze všech možných pozic nevyzráli. Hrálo se především v pásmu jihlavského celku, jenže domácím chybělo střelecké štěstí, které nedokázali prolomit ani v následných dvou přesilových hrách. Hosté se snažili těžit především z rychlého přečíslení.

Jedno takové bylo k vidění ve 13. minutě. Malec ujel po levé straně a tvrdou střelou prověřil Čecha, ale ani následující závar brankou neskončil, a tak na ukazateli stále svítil nerozhodný stav. Hradec byl sice aktivní, do šancí se dostávala ale i Dukla. Ukázkou toho byla další akce, Dobrovolný dostal přesnou přihrávku před brankoviště, ale ani on nedokázal procpat kotouč za záda domácího brankaře. V 18. minutě se ale Hradečtí málem dokázali prosadit.Vágner na konci první dvacetiminutovky ještě orazítkoval tyčku.

Jihlava udeřila z přesilovky

Druhá třetina začala opět svižně. Již ve 21. minutě se hostující Prokš dokázal natlačit až před Čecha, ale tvrdou dělovkou jej napálil pouze do výstroje. Z následné protiakce se k zajímavé příležitosti dostal Brož, ale jeho střelu na poslední chvíli vytěsnil jeden z obránců. Ačkoliv byl stav stále bezbrankový a mohlo se zdát, že k vidění nebyl příliš pohledný hokej, na ledě se ale děly zajímavé věci.

Ve druhé polovině druhé části se však hra mírně zklidnila. Ve 37. minutě dostala Jihlava příležitost přesilové hry, kterou dokázala využít. V mezikruží se ke kotouči dostal Radek Hubáček, jenž nekompromisní dělovkou k levé tyči nedal domácímu brankaři šanci – 0:1. Ve zbylé části si Dukla jednobrankový náskok pohlídala a šla do kabin spokojenější.

Hradečtí měli vyrovnání na dosah

Dukla bránila s velkým přehledem a držela domácí tým daleko od své branky. Hradec to měl velice těžké. Jihlava je mimo jiné nejméně inkasujícím týmem v lize a s čistým štítem v dosavadním utkání dokazovala, v čem spočívá jejich síla. Ve 48. minutě se přeci jen odehrála zajímavá situace před brankou Novotného. Puk se potuloval na brankové čáře, ale Švagrovský jej za ní nedokázal propasírovat. Ani následný obrovský závěr kýženou branku nepřinesl. Následná šarvátka byla jen zajímavým dodatkem dnešního utkání.

Hradecká snaha byla zřejmá, štěstí ale nebylo k východočeskému celku přikloněno. O tom se domácí hokejisté přesvědčili v 54. minutě. Čachotský našel svým křižným pasem Daniela Hodka, který i přes stojícího obránce dokázal nastavit hokejku tak, že se od ní kotouč odrazil až do branky za záda nešťastného Čecha. Jihlavští již žádné zdramatizování utkání nedovolili ani v následném power-play domácích hokejistů, a tak si z hradeckého kluziště odvezly důležité tři body.

Miloš Říha (Královští lvi Hradec Králové):
V první třetině jsme chtěli hrát něco úplně jiného, než jsme předváděli. Tam byla Jihlava agresivnější, lépe bruslila a měla několik šancí, které naštěstí nedotáhla do konce. V závěru třetiny jsme se trochu zvedli a pak jsme vstoupili do hry daleko lépe, zlepšili jsme pohyb a vytvořili si několik závarů. Své šance jsme ale neproměnili a naši nevynucenou chybu soupeř potrestal, čímž zápas rozhodl. Selhali jsme v koncovce, bez vstřeleného gólu těžko můžeme vyhrát.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava):
Za tři body jsme samozřejmě rádi, ale vítězství se nerodilo lehce. Z obou stran bylo utkání takové rozhárané, bylo v něm šíleně moc nepřesností. Když budu upřímný, spousta šancí soupeře přišla po našich individuálních chybách. Mohla se na tom podepsat i kvalita ledu. Ale když to vezmu v globálu, závěr jsme odehráli velice dobře. Soupeř si sice vytvořil nějaké příležitosti, ale zaplaťpánbu je neproměnil. Na každém zápase se samozřejmě najdou věci, na kterých se dá pracovat.