Ohlasy k zápasu
ne 13.1.2013 | Sanny Muharem

Jakub Čech: Bez gólů se vyhrávat nedá

Hradečtí hokejisté vyzvali v rámci čtyřicátého kola první hokejové ligy Jihlavu. Duel měl určit, zda se Východočeši bodově dotáhnout na svého soka z Vysočiny. To se však nestalo, Dukla dokázala dramatický mač zvládnout a přetavit v to nejcennější – body. Hradec sice několikrát sahal po vyrovnání, z boje ale odchází jako poražený tým. Porážce nezabránil ani brankář Jakub Čech, který inkasoval dvakrát.

Souboj sedmého mužstva s šestým. K vidění byl velmi vyrovnaný zápas, který dokázala opanovat Jihlava. Ta si odvezla z východu Čech plný počet bodů. „Bohužel jsme prohráli, utkání se mi nehodnotí dobře. Bez gólů se prostě vyhrávat nedá, nevím, co k tomu více říci. Neměli jsme asi štěstí,“ hovoří smutně Jakub Čech.

Již od samého začátku se hrálo ve svižném tempu, brankostroj jakoby ale nefungoval. Do vedení se dostali hosté, a to až tři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky. „Špatně jsme situaci řešili. Místo toho, abychom rozehráli po prknech dopředu, taháme to středem. Jihlavský hráč měl puk přímo v mezikruží, vůbec nemířil, jenom to napálil, což je škoda,“ popisuje inkasovanou branku.

Východočeši nechtěli nic zabalit a ještě se tlačili před svatyni Novotného, který působil velice jistě. „Snažili jsme se zápas vyrovnat. Postupem času jsme čím dál více otevírali hru, chtěli jsme utkání dotáhnout alespoň do prodloužení, to nevyšlo. Dukla ještě zvýšila svoje vedení,“ dodává Čech.

Do ochozů hradeckého stadionu zavítalo nejvíce diváků za tuto sezónu. Číslo 1606 se tak zatím zařadí na první místo v tabulce domácí hradecké návštěvnosti. „Bylo to super, lidí přišlo hodně a podporovali nás. Je velká škoda, že jsme pro ně nevyhráli. Snad budou chodit i dál,“ přeje si hradecký gólman.

Královští lvi v kalendářním roce 2013 zatím jen váleli. Nyní přišla první porážka, která by ale na mužstvu neměla zanechat nějakou stopu. Hradec již v pondělí míří do Havlíčkova Brodu, kde se pokusí obstát.

„Porážka nás nesmí položit!“ věří. „V předchozích zápasech se nám podařilo pravidelně bodovat, což nás trochu psychicky vyšvihlo. Jak na to jsme, se uvidí v Brodě. Musíme zpátky na zem a začít od začátku,“ nabádá Jakub Čech.

Královéhradečtí sice v rámci letošního ročníku prvoligové soutěže dali 122 branek, ještě o jednu více ale inkasovali. Jakub Čech se snaží vysoké číslo zmírnit, mnohdy to ale nemá vůbec jednoduché. „Není to žádná hitparáda. Dělali jsme zbytečně moc chyb, nyní se to trochu zlepšilo, měli bychom v tom ale pokračovat,“ uvádí závěrem brankářská jednička Východočechů.