st 21.9.2005 | Daniel Viňák

Z Ostravy se vrací hradečtí hokejisté bez bodu, prohráli 4:1

V téměř nezměněné sestavě oproti utkání s Ml. Boleslaví, akorát bez zraněného Romana Vondráčka, naopak s Romanem Červenkou nastoupili hradečtí hokejisté v Ostravě. Po první třetině vedli domácí zásluhou Milana Baranyka 1:0, tento náskok zvýšili v průběhu druhé dvacetiminutovky a na 3:0. Hradec snížil v závěru druhých dvaceti minut Lukášem Valkem. V závěrečné třetině se přelévala hra ze strany na stranu, kýžený gól se podařilo přidat Ostravě, která v 56. minutě zvýšila na 4:1 a rozhodla o svém vítězství.

Po první třetině mohli být spokojenější domácí hráči, kteří se dostali do vedení na začátku páté minuty. To střelu Holuši dorazil do hradecké branky pohotový Milan Baranyk. Hostující brankář Dušek pak ve 13. minutě podržel své spoluhráče, kdy vykrábl špičkou betonu jasnou gólovku Janečka. Podobně si vedl na druhé straně i ostravský brankář Čech v závěru úvodní části hry během hradecké přesilovky, kdy vyrážel nepříjemnou střelu Cetkovského takté poslední části chrániče nohou a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení Sarezy.

Ve druhé třetině domácí svůj náskok postupně zvýšili a na 3:0. Nejprve Tomáš Dušek pouze přihlížel milimetrové teči Michala Holuši, jen zvyšoval na 2:0. Za tři minuty po něm poslal do tříbrankového vedení Sarezu opět Milan Baranyk, tentokrát si projel a před Duška a bekendovou střelou do horního růžku hradecké branky zvýšil už na 3:0. Následně hráli domácí přesilovou hru a nebýt právě hradeckého gólmama, bylo by pro hosty už po zápase, Dušek ale své spoluhráče podržel a branku do konce druhé třetiny neinkasoval. Hosté se tlačili do útoku i šancí, ale jejich střelecké trápení z posledních zápasů pokračovalo i ve středu na ledě Sarezy. Křeč prolomil a ve 36. minutě Lukáš Valko, kterému přihrával do jízdy Martin Koudelka, Valko vyslal puk do horního růku Čechovy svatyně a poprvé tak za domácím brankářem rozsvítil červené světlo. Energetiky branka na 3:1 značně oživila, domácí se museli bránit zuby nehty a do samého konce druhé dvacetiminutovky, tlak hostů ale ustáli a tak to bylo po dvou třetinách 3:1 z pohledu Ostravanů.

Ve třetí třetině se hra přelévala ze strany na stranu, nejprve mohl zvýšit na 4:1 Pavel Šebesta, ale jeho pokus lapil Dušek a hned z protiútoku se dostal do sóla hradecký Koudelka, na zakončení neměl ale dostatek času a jeho střelu mezi betony Čech také zlikvidoval. Hradečtí se sice snažili, ale do šance, která by mohla přinést gól je domácí nepustili. V 56. minutě rozhodl o výhře Ostravy střelou z blafáku do horních partií Duškovy branky Dalibor Sochorek. Ihned po čtvrtém gólu jel sice sám na Čecha Potůček, ale i jeho šanci výborný domácí brankář chytil a tak se i z Ostravy vracejí Energetici bez bodu.