Preview k zápasu
út 20.9.2005 | Daniel Višňák

Hradec cestuje ve středu do Ostravy, chybět bude Roman Vondráček

Pondělí porážku musí hradečtí Energetici hodit co nejrychleji za hlavu a soustředit se už na další utkání, které je čeká ve středu v Ostravě, kde se střetnou s místní Sarezou. Nejbližší soupeř hradeckých hokejistů prohrál v pondělním pátém kole v Havířově 1:5, v desáté minutě třetí třetiny to ale bylo stále 1:1, pak ale čtyři rychlé góly Panterů srazili Ostravu do kolen a ta nakonec ze slezském debry nevytěžila ani bod. Hradec nedokázal na svém ledě porazit Mladou Boleslav, když inkasoval pokaždé na začátku první a druhé třetiny a prohrál 0:2.

Na prohru musí hradečtí rychle zapomenout, bez služeb Romana Vondráčka se ale budou muset obejít nějaké to kolo. První zprávy po tvrdém střetu ze třetí třetiny s Vojtěchem Kubinčákem hovořily až o měsíční pauze, vše potvrdí nebo vyvrátí úterní lékařské vyšetření, už teď je ale jasné, že tvrdý úder odneslo nedávno operované koleno a Roman závěr pondělní třetí třetiny pochopitelně nedohrál. Hradečtí Energetici by měli nastoupit v Ostravě v podobném složení jako proti Mladé Boleslavi a při pohledu na aktuální los je jasné, s jakým cílem do Slezska odjíždí. Po středečním utkání totiž přivítají doma v sobotu loni extraligovou Duklu Jihlava a hned v pondělí zajíždějí do Chomutova, nečeká je tedy určitě žádná procházka růžovým sadem. V dresu Ostravy se postaví proti hradeckým některé známé tváře. Loni na východě Čech působil obránce Aleš Pazdera s plzeňským útočníkem Janem Heřmanem, před dvěma sezónami oblékal hradecký dres i útočník Jaroslav Polák, ve středu by navíc mohli vzhledem k extraligové pauze Ostravu posílit i někteří hráči z Vítkovic. Utkání začíná na všední den trošku netradičně a to v 17 hodin a vy ho budete moci sledovat opět prostřednictvím našich oficiálních internetových stránek v on-line přenosu.