so 9.12.2023 | Vojtěch Honzík, Šimon Zemánek

Z bojovného klání se třemi body! Junioři zdolali Vervu těsně 2:1

Svěřenci Martina Vágnera prožili třetí utkání v řadě, v němž jeden z týmů slavil výhru 2:1, a na rozdíl od předchozího mače s Plzní to tentokrát byli oni. Chemici otevřeli skóre v deváté minutě zásluhou Ondřeje Postla, za Hradec však brzy kontroval Tomáš Hora. Urputná druhá část gól nenabídla, a tak rozhodnutí přišlo až necelé tři a půl minuty před závěrečnou sirénou po trefě Jaroslava Práška. Lvi tak zapsali úvodní vítězství v rámci nadstavby, další mohou přidat už v pondělí, kdy doma od 15:30 v derby hostí Dynamo.

Oba celky spolu v první fázi základní části odehrály čtyři duely a pokaždé se radovali Východočeši, kteří ze vzájemných klání zapsali deset bodů. Navíc, při posledním střetnutí si Lvi doma pořádně zastříleli a jasně zvítězili po výsledku 9:0.

A Mountfield začal lépe i tentokrát. Aktivní byli především Havlíček s Černým, leč obrana Litvínova pracovala bezchybně. A naopak to tak byli černožlutí, kdo otevřel střelecký zápis mače. Mrázek pouze vyrazil přímo před sebe nahození z poloviny kluziště Vyhlídala, což bleskovým dojetím kotouče a dorážkou potrestal Ondřej Postl. Jenže brzy na to museli domácí do čtyř a Lvům stačila necelá půlminuta na vyrovnání. Hrdlička dostal na modré mnoho prostoru, najel až mezi kruhy, místo střely ovšem posunul doprava na Tomáše Horu, jenž z první trefil pod víko. Stejný prohřešek proti pravidlům na druhé straně potrestán nebyl, oba mančafty se tak poprvé do kabin rozešly smírně.

Prostřední dějství přineslo celou řadu vyloučení. Obě mužstva si zahrála i dvojnásobné početní výhody, avšak obrany v čele s gólmany odolaly. Po čtyřiceti minutách tak šli hráči do kabin za nerozhodného stavu 1:1, o osudu střetnutí tak měla rozhodnout závěrečná část.

Ta začala náporem Východočechů, avšak větší šanci zapsal posléze Dej, jenž se na Mrázka řítil sám z levé strany. Následně početní výhodou pohrdli hosté, později i Verva, která znovu hrála dokonce téměř minutu proti třem. A tak nakonec přišel trest. Mountfield u pravého mantinelu na modré vybojoval puk, přenesl hru na střed na Bezpalce, který ihned před sebou vyslal tváří v tvář Kubíkovi Jaroslava Práška, jenž zavěsil do pravého horního rohu.

Více se již ani v závěrečném tlaku Vervy neudálo, i druhý zápas obou celků v nadstavbě tak končí nejtěsnějším možným rozdílem. Královéhradečtí tak po prohře s Plzní zapisují premiérový tříbodový úspěch v této části sezony. Další duel čeká na svěřence Martina Vágnera už v pondělí, na programu je východočeské derby na domácí půdě.

Vojtěch Mrázek 60 29 1 28 96,55 0 0

Potřebovali jsme se revanšovat za prohru s Plzní. Bylo to pro nás důležité utkání, nechtěli jsme ve skupině o záchranu začít dvěma porážkami. Tentokrát to byl tuhý boj, který jsme dokázali vzít za správný konec. Celé mužstvo dřelo, hrálo poctivě a v podstatě splnilo herní plán – proto se na naši stranu přiklonilo štěstí, kdy jsme rozhodli tři minuty před koncem. Rozhodnout jsme ale měli dřív, šancí jsme měli moc. Řekl bych, že v předbrankovém prostoru jsme často nešikovní, vytvořené možnosti neproměníme a hra je občas upachtěná. Za tři body jsme ale rádi a těšíme se na pondělní domácí derby s Pardubicemi.