st 14.1.2009 | Lukáš Souček

Z východočeského derby vyšel vítězně Hradec

Ve středu večer měli hradečtí hokejisté na programu derby s Chrudimí. Domácí se dostali poprvé do vedení ve dvanácté minutě zápasu zásluhou Jana Hrušky. Jenže o deset vteřin později byl stav zápasu opět nerozhodný. Odpověď Chrudimi byla blesková. Vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách ve druhé třetině branku nepřinesl. A protože Chrudim dokázala ve třetím dějství odpovědět na branku Davida Nedorosta, muselo se prodlužovat. V nastaveném čase byl domácí celek aktivnější. Druhý bod pro hradecké barvy vystřelil Daniel Volráb.

První vážnější šance v prestižním utkání mezi Hradcem a Chrudimí byla k vidění v osmé minutě. Martin Němec se ocitl mimo svou svatyni a Patrik Fořt mohl otevřít skóre zápasu. Hradecký útočník však trefil před sebou stojícího obránce. O několik okamžiků později mohl Hradec poslat do vedení Jiří Kadlec jenže na chrudimského brankáře také nevyzrál. To se povedlo ve dvanácté minutě Janu Hruškovi, který Němce prostřelil z levé strany přesnou střelou pod lapačku. Domácí se ovšem z vítězství mohli radovat pouhých deset vteřin. Za hosty totiž bleskově dokázal vyrovnat Pavel Beránek. Chrudimští v první třetině vycházeli ze zabezpečené obrany, a proto si příliš šancí nevypracovali. Zato Hradečtí ještě do konce třetiny jednu neproměnili. David Nedorost nedokázal puk nasměrovat do odkryté poloviny branky soupeře.

Ve druhé třetině se hra otočila. Více gólových šancí měli na hokejce hráči Chrudimi. Filip Luňák v hradecké bráně ovšem předváděl podobné kousky jako Martin Němec v brance Chrudimi. Na začátku druhého dějství měl Jiří Kadlec již druhou velkou šanci, ale znovu neproměnil. A následně přišly chvíle pro Chrudim. Ve 27. minutě orazítkovala tvrdá střela Petra Suchého břevno hradecké brány. Vzápětí mohl přidat svůj druhý gól v utkání Pavel Beránek, ale jeho střelu z otočky Luňák zneškodnil. Vyloženou šanci nedokázal o několik minut později proměnit Marek Zadina, když se po přihrávce Jana Šedy řítil na Luňáka úplně sám. Ve druhé třetině tak diváci branku neviděli a do poslední dvacetiminutovky se odcházelo za stavu 1:1.

V poslední třetině utkání nikdo nechtěl udělat chybu. Možná právě proto byla třetí třetina o něco méně atraktivní než dvě předchozí. První vážnější moment přišel až při vyloučení Tomáše Zohorny. Jiří Kadlec do třetice nepřekonal Martina Němce. Pak se ale David Nedorost jako první dostal k odražené střele Jiřího Hendricha, přehodil si kotouč na bekhend a bezpečně zasunul za brankovou čáru. I tentokrát se ale Chrudimi podařilo odpovědět. V 57. minutě vyhrál vhazování Petr Bělohlávek. Nabil tak ke střele Michalu Šafaříkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. V posledních okamžicích třetí třetiny byli nebezpečnějším týmem hosté. Skóre už se ale neměnilo a na řadu proto přišlo prodloužení.

V něm převzali aktivitu na své hole hráči Hradce. Martin Němce několikrát vyzkoušeli ze střední vzdálenosti. Tudy ovšem cesta k druhému bodu nevedla. Nakonec ji Hradec přece jen našel. Jan Hruška se zmocnil kotouče za bránou Chrudimi a našel volného Daniela Volrába, který pohotovou střelou rozhodl o hradeckém vítězství.